Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Padomi ģimenes grāmatvedības vadīšanā

„Tikko saņēmu algu, bet nauda jau beigusies!” „Kur paliek mana nauda?”, „Nevaru neko nopirkt -  trūkst naudas un nav iekrājumu.” Ja kaut reizi mēnesī Tev nākas lietot šādas vai līdzīgas frāzes, vajadzētu aizdomāties, kā tērē savus ienākumus. Labākais veids, kā pārvaldīt savus ienākumus - ieviest personīgā budžeta uzskaiti vai ģimenes grāmatvedību. Mūsdienās šim nolūkam paredzētas dažādas aplikācijas, bet pieejami arī citi līdzekļi.

Ieviest kārtību savos tēriņos varēsi tad, kad sāksi tiem sekot. Piefiksē ienākumus, plāno izdevumus un analizē iegūtos rezultātus. Jau pēc pāris mēnešiem sapratīsi, kam tērē pārāk daudz un uz ko taupi. Grāmatvedība palīdzēs saprast, cik daudz līdzekļus vari atļauties uzkrāt lielākiem pirkumiem.
Iepazīsties ar ģimenes grāmatvedības veidiem un izvēlies sev izdevīgāko!

1. Pierakstu klade
Vieglākais veids, kā sekot līdzi tēriņiem – mājas grāmatas ieviešana. Šādam nolūkam var noderēt vienkārša klade, bloknots vai dienasgrāmata. Bloknots un pildspalva vienmēr būs pa rokai, lai pierakstītu izdevumus uzreiz pēc to veikšanas. Tomēr arī aprēķināt izdevumus nāksies manuāli – ar kalkulatora palīdzību, tādēļ iesakām aprēķināt izdevumus nevis reizi mēnesī, bet reizi nedēļā. Tādā veidā aprēķini būs precīzāki un ātrāk paveicami.

2. Microsoft Excel tabula
Excel tabula ir viegli apgūstams datora rīks, kas var lieti noderēt ģimenes grāmatvedības ieviešanai un ir īpaši ērts aprēķinu veikšanai, jo tajā pieejamas dažādas matemātiskas funkcijas, kā arī grafiskas atskaites par rezultātiem – grafiki, diagrammas utt. Lai gan šī programma neprasa pieeju internetam, iesakām sameklēt padomus un pamācības šīs programmas apguvei, lai pilnveidotu vai atsvaidzinātu savas zināšanas.

3. Grāmatvedības aplikācijas
Internetā mūsdienās pieejamas vairākas programmas, kuras paredzētas ģimenes grāmatvedības iekārtošanai. Šo programmu bāzes versijas iespējams lejupielādēt bez maksas. Par paplašinājumiem nāksies piemaksāt, tomēr vienkāršai izdevumu aprēķināšanai pietiks arī ar bāzes programmu. Izdevumi programmā jāievada pēc izstrādātāja izveidota algoritma.

Ceturtais veids – interneta grāmatvedis
Ģimenes izdevumu pārskatu var veidot arī izmantojot speciāli šim nolūkam izstrādātus interneta tiešsaistes rīkus – šajā gadījumā nepieciešama pieeja internetam. Visi dati glabājas nevis mājas datorā, bet izstrādātāja serverī. Šis veids neprasa speciālas programmas lejupielādēšanu Tavā datorā. Turklāt savai programmai varēsi piekļūt no jebkura datora jebkurā vietā pasaulē.

Ne vienmēr izdevumus iespējams paredzēt. Gadās brīži, kad steidzami nepieciešams kāds lielāks pirkums. Glābējs steidzamās situācijās var būt ātrais kredīts. Kredītu var saņemt mazāk kā stundas laikā, tomēr Gudriem.lv iesaka salīdzināt ātros kredītus un izvērtēt savas spējas aizdevumu atmaksāt.

Ātrie kredīti - izvēlies labākos kredīta noteikumus un neaizmirsti pierakstīt kredīta atmaksas izdevumus savā ģimenes grāmatvedības pārskatā.

Reklāmraksti