Padomi, kā ietaupīt naudu, iekārtojot dzīvokli

Vienmēr un visur cilvēki ir meklējuši veidus, kā veiksmīgāk ietaupīt naudu visdažādākajās dzīvēs sfērās- veikalā pērkot pārtiku, meklējot izdevīgākās izklaides vietas ārpus mājas, vai mēģinot atrast labāko veidu, kā par saprātīgiem līdzekļiem uzlabot savu esošo dzīvi. 

Tai pašā laikā nereti dzirdams, ka cilvēki atliek mājokļa iekārtošanu vai pārkārtošanu, atsaucoties, ka tas ir pārāk dārgi. Tāpēc šoreiz piedāvājumā daži noderīgi padomi, kā ietaupīt naudu, iekārtojot dzīvokli.

Vēlmju apzināšanas 
Ja plānots iekārtot un remontēt tikko iegādātu mājokli vai arī atsvaidzināt jau esošo interjeru, ir svarīgi saprast, kādas ir vēlmes, lai mājoklis kļūtu par sapņu un miera ostu. Tas ļaus apzināties, cik ļoti vēlmes sakrīt ar finansiālajām iespējām. Ir cilvēki, kuriem mājas iekārtošanā palīdz arī patēriņa kredīts vai naudas aizdevums, tomēr pirms šīs iespējas izmantošanas rūpīgi jāapsver, kādas būs iespējas aizņēmumu atmaksāt. 

Rīcības plāna un budžeta tāmes izstrāde
Kad ir skaidra apziņa par to, ko tieši gribas dzīvoklī redzēt, var sākt izstrādāt rīcības plānu un veidot tāmi, lai apzinātu mājokļa iekārtošanai nepieciešamo budžetu. 

Rīcības plāna izstrādāšana palīdzēs noteikt, cik daudz darba jāiegulda, un atrast, uz kā rēķina būtu iespējams ietaupīt. 

Prioritāšu noteikšana
Ja tiek secināts, ka vēlmes diemžēl neatbilst šī brīža finansiālajām iespējām, ir jānosaka prioritātes, piemēram, vai iekārtota tiks tikai viena istaba, vai visā dzīvoklī tiks nokrāsotas sienas. Prioritāšu noteikšana ļaus izvērtēt, kuras lietas paveicamas vispirms un kuras lietas var atlikt uz kādu laiku, lai varētu tām ietaupīt naudu.

Tirgus izpēte un cenu salīdzināšana
Kad ir iegūta skaidrība, var ķerties klāt tirgus izpētei un cenu salīdzināšanai. Tas attiecas gan uz krāsām, flīzēm, būvmateriāliem, kā arī uz mēbelēm, mājoklim nepieciešamo tehniku un dekoratīvajiem elementiem. 

Ir vērts pasekot līdzi arī dažādu veikalu atlaidēm un īpašajiem piedāvājumiem, kas būs īstajā laikā, ja ir vēlme ietaupīt, īpaši, ja nepieciešamā lieta parasti ir dārga, toties kvalitatīva. Vērts aplūkot arī interneta veikalu piedāvājumus, jo nereti iespējams, ka tajos cenas ir zemākas nekā veikalos. 

Jo vairāk var izdarīt pats, jo labāk
Diezgan labi ietaupīt var uz to, ja mājokļa iekārtošanā roku var pielikt pats, vai arī palūgt palīgā kādu labu paziņu vai draugu, kurš šajos jautājumos orientējas. Tas ļaus ietaupīt naudu uz darbaspēka izmantošanu. Tomēr šis variants ir iespējams tikai tādā gadījumā, ja ir skaidri zināms, ka ar paveicamo darbu būs iespējams tikt galā pašu spēkiem. 

Ja māc šaubas, labāk sameklēt profesionālus strādniekus, salīdzinot piedāvājumu un atsauksmes.

Reklāmraksti