Populārākie kredītu veidi

Kad iekrājumu nav un ikmēneša ienākumi nav pietiekoši lieli, un visam pa vidu rodas neparedzēti izdevumi, tad ir iespējams aizņemties nepieciešamo naudas summu no kādas aizdevēju kompānijas. Bet ir jāuzdod svarīgs jautājums, kurš no kredītu veidiem man ir vispiemērotākais? 

Ātrais kredīts 
Negaidīti izdevumi var radīt ne vienu vien nepatīkamu situāciju, it īpaši, ja naudas summa, kas ir nepieciešama Jums nav pieejama. Īstermiņa aizdevums jeb ātrais kredīts ir kā radīts neparedzētiem izdevumiem, jo nepieciešamo naudas summu var iegūt uzreiz pēc pieteikuma nosūtīšanas. Nav nepieciešams uztraukties par kredīta atteikuma iespēju, kā rezultātā būtu jāmeklē cits variants. Lai iegūtu savā bankas kontā nepieciešamo naudas summu, ir jābūt pieejamam telefonam ar interneta pieslēgumu. Atmaksas termiņš - dažas dienas vaivairāki gadi. 

Patēriņa kredīts
Kādu izdevumu apmaksāšanai ir paredzēts patēriņa kredīts?

  • Automašīnas iegādei
  • Remontdarbiem
  • Veselībai

Pieteikšanās patēriņa kredītam ir tikpat vienkārša kā ātrajam kredītam, internetā ir jāaizpilda pieejamā pieteikuma anketa un naudas summa nonāk Jūsu bankas kontā pāris dienu laikā. Izvēloties patēriņa kredītu nav nepieciešama pirmā iemaksa vai ķīla, un iespējamā aizdevuma naudas summa var būt lielāka par €10 000. Kā arī atmaksas termiņš ir pietiekoši elastīgs, ko ir iespējams pielāgot, un var svārstīties starp pāris mēnešiem vai vairākiem gadiem.

Līzings
Ja vēlaties iegādāties jaunu automašīnu, tad ir nepieciešams izvēlēties starp diviem kredītu veidiem - operatīvo un finanšu līzingu. Izvēloties līzingu ir jārēķinās, ka faktiskais automašīnas īpašnieks ir aizdevējs, kurš aizdevuma ņēmējam izīrē automašīnu. Starp abiem līzinga veidiem pastāv liela atšķirība - finanšu līzinga atmaksas termiņa beigās automašīna būs Jūsu īpašums, bet operatīvā līzinga beigās automašīna kļūst par aizdevēja īpašumu. 

Studiju kredīts
Studiju kredīts un studējošā kredīts - divi kredītu veidi, kas ir pieejami studentiem. 

Vēlme iegūt jaunas zināšanas ne vienmēr ir viegls process, jo, pirms uzsākot studijas, ir jādomā par savu maksātspēju. Diemžēl lielākā daļa studentu nespēj atļauties finansēt savas studijas, tāpēc ir jāizvēlas cits veids, kā norēķināties par mācībām. Studiju kredīts ir visizplatītākais aizdevumu veids studējošo vidū, jo tas tiek piešķirts akreditētās bakalaura, maģistra un doktora studiju programmās studējošajiem. Jāatceras, ka gadu pēc mācību iestādes absolvēšanas ir nepieciešams sākt studiju kredīta atmaksu. 

Bet ikdienas tēriņiem var izmantot studējošā kredītu, ko var izmantot tikai dienas nodaļas studenti. 

Overdrafts
Overdrafts ir bankas konta drošības garantija, ka tajā vienmēr būs nepieciešamie līdzekļi Jūsu ikdienas tēriņiem. Aizdevums ir sasaistīts ar Jūsu algas kontu, kur Jums ir pieejams limits dažu mēnešalgu apmērā, procentus nepieciešams maksāt tikai par iztērēto naudas summu. Šāds aizdevuma veids ir izdevīgs cilvēkiem, kuri dažreiz mēdz pārtērēt savus līdzekļus un spēj paredzēt, ka būs nepieciešama nekonkrēta naudas summa. 

Hipotekārais kredīts
Kad plānojat mājas remontu, iegādi vai būvniecību, tad naudas jautājums kļūst aktuāls un reizēm ir nepieciešams apsvērt kredīta ieguves iespējas. Šajā gadījumā vispareizāk būtu izvēlēties hipotekāro kredītu. Tas ir ilgtermiņa aizdevums ar atmaksas termiņu līdz pat 30 gadiem. Bet ir jāsaprot, ka kredīta iegūšanas process neilgs tikai dažas dienas, kā arī kredīts nesegs īpašuma vērtību 100 % apmērā. 

Pirms ir plānota pieteikšanās hipotekārajam kredītam ir nepieciešams veikt uzkrājumus, jo bankai būs nepieciešams no 5 līdz 20 % no īpašuma vērtības. Tāpat nepieciešama nekustamā īpašuma ķīla, tas nozīmē, ka banka kredītsaistību nepildīšanas gadījumā var atsavināt mājokli. 

Izvēlieties Jums atbilstošāko kredītu veidu, jo katrs no tiem ir piemērots dažādām dzīves situācijām. 

Reklāmraksti