Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sāpes – kas par tām jāzina un kā tās novērst

Lielākas vai mazākas sāpēs pazīst visi, jo katrs ik pa laikam saskaras ar galvassāpēm, sievietes ik mēnesi izjūt menstruālās sāpes, sāp arī dažādi sasitumi un sadzīves traumas. Sāpes ir ķermeņa reakcija un brīdinājums, kas vērš mūsu uzmanību uz to, ka bijusi traumatiska situācija vai ķermeņa darbībā ir kādi traucējumi.

Pret jebkurām sāpēm vienmēr jāizturas nopietni un jācenšas noskaidrot to cēloni, izvērtēt situācijas nopietnību un nepieciešamību konsultēties ar ārstu. Sāpes nav jācieš, jo tas ievērojami pazemina dzīves kvalitāti, darbaspējas un pašsajūtu. Jāizvēlas situācijai piemērotākais sāpju novēršanas veids.

Neskaidras izcelsmes un ilgstošas sāpes – noteikti jādodas pie ārsta
Gadījumos, kad sāpju izcelsme ir neskaidra, kad sāpes ir hroniskas un tās īsti nepāriet arī pēc pretsāpju līdzekļu lietošanas, tad ir jāieplāno vizīte pie ārsta. Jāapmeklē ģimenes ārsts, kurš vajadzības gadījuma nosūtīs pie kāda speciālista un uz detalizētākiem izmeklējumiem, lai noskaidrotu sāpju rašanās iemeslus. 

Vienas no bieži izplatītām un neskaidrām sāpēm ir tieši galvassāpēs, daudzi cilvēki ar hroniskām un regulārām galvassāpēm sadzīvo gadiem, bet tā ir kļūda. Galvassāpju iemesli var būt dažādi, tie pat var apdraudēt dzīvību, tāpēc ir jādodas pie ārsta un jāveic izmeklējumi. Nereti hronisku galvassāpju gadījumā ārsts nosaka diagnozi – migrēna. Tā ir viena no joprojām neskaidrām un izplatītām slimībām, ar ko saskaras miljoniem cilvēku visā pasaulē. Bet arī migrēnas gadījumā ir noteiktas terapijas, ar kurām neirologs var palīdzēt pacientam atvieglot savu stāvokli, uzlabot dzīves kvalitāti.

Pretsāpju medikamenti jāizvēlas un jālieto atbildīgi
Sajūtot sāpes, dabiska un loģiska ir vēlme tās novērst. Visātrāk to var izdarīt ar piemērotiem pretsāpju medikamentiem. Lai saprastu, kādu pretsāpju terapiju izvēlēties, jāsaprot sāpju cēlonis, jānosaka, kas īsti sāp, jo dažādām sāpēm var būt nepieciešami atšķirīgi medikamenti un to devas. 

Vieglām un vidējām sāpēm parasti izmantojam bezrecepšu medikamentus, kuru sastāvā ir paracetamos, ibuprofēns vai diklofenaks. Izvēloties zāles, jāpadomā gan par sāpju raksturu, gan savu veselību kopumā, jo piemēram, paracetamolam nav pretiekaisuma efekta, tas maz ietekmē kuņģi, bet var būt bīstams tiem, kam ir traucēta aknu darbība. 

Ibuprofēns samazina sāpes un arī iekaisumu, bet tas var izraisīt bojājumus kuņģī, tāpēc ir jālieto piesardzīgi tiem, kuriem jau ir kuņģa čūla. Tāpēc labāk konsultēties ar ārstu vai farmaceitu par piemērotāko medikamentu izvēli.

Viens no populāriem medikamentiem, ko izvēlas sāpju novēršanai un arī profilaktiski tur mājas aptieciņā vai somā, ir Ibumetin 400 mg 10 tablešu iepakojumā, kas ir kompakts un pietiek ilgākam laikam, jo Ibumetin 400mg tabletes ir stiprākas, vajadzības gadījumā tās var ērti pārdalīt mazākai devai. Ibumetin 400mg efektīvi novērš tādas īslaicīgās sāpes kā zobu sāpes, menstruālās sāpes, galvassāpes, migrēnu, muskuļu un artrīta sāpes, pēcoperāciju un pēctraumu sāpes. Jāatceras, ka Ibumetin 400mg drīkst lietot tikai no 15 gadu vecuma, kā arī jāievēro diennakts maksimālā deva, kas ir 3 tabletes.

Kas vēl palīdz mazināt sāpes
Vieglu un vidēju sāpju gadījumā, ja sāpju slieksnis nav ļoti zems, pirms tabletes ieteicams padomāt par citām iespējām novērst sāpes. Bieži vien tam var palīdzēt neliela izkustēšanās, piemēram, pastaiga svaigā gaisā, kas var palīdzēt mazināt gan menstruālās sāpes, gan galvassāpes. Tāpat zināmus rezultātus var sniegt fizioterapija, hipnoze un citas metodes. Tās, protams, uz katru var iedarboties individuāli, rezultāts nav garantēts, bet ir vērts mēģināt kombinēt šādu sāpju ārstēšanu ar medikamentozo terapiju, lai varētu samazināt medikamentu daudzumu.

Reklāmraksti