Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tomasam Cvigunam palīdzības sniegšanai atlicis savākt EUR 10796! Palīdzēsim zēnam!

Tomasam ir tikai 5 gadi. Jau kopš dzimšanas zēnu vajā smagas slimības – viņš pārcieta meningītu, hidrocefāliju, bronhiālo astmu. Taču šausminošāko diagnozi viņam noteica pirms pusgada – 1. tipa cukura diabēts. Mazajam zēnam ir tik ļoti nestabils cukura līmenis asinīs, ka viņam var iestāties koma jebkurā brīdī. Tāpēc, pateicoties saziedotajiem līdzekļiem, tika iegādāts speciāls insulīna pumpis.

Tomass piedzima 2008. gada 20. septembrī. Jau nākamajā dienā viņš nonāca intensīvās terapijas palātā, jo zīdainītis nevarēja ēst pastāvīgu krampju dēļ. Ārsti konstatēja mazulim ļoti retu Latvijā slimību – listeriozi. Ar šo diagnozi ārsti izvairījās dot vecākiem optimistiskas prognozes par mazuļa izdzīvošanu. Bet Tomass izdzīvoja.

Ar to cīņa par veselību nebeidzās. No dzemdību nama mazo Tomasu ar mammu nosūtīja uz Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu, kur bērniņam atklāja meningītu, pēc tam – hidrocefāliju. Pateicoties ārstu profesionalitātei un vecāku rūpēm, mazulis uzvarēja arī šīs slimības.

Divu gadu vecumā Tomasam strauji pasliktinājās redze, un kopš tā laika viņam ir jāvalkā brilles. Trīs gadu vecumā zēnam sākās bronhiālā astma, kuras dēļ gandrīz katru mēnesi mazulis vairākas nedēļas pavadīja slimnīcā. Taču mazais Tomass un viņa vecāki iemācījās tikt galā arī ar šo slimību.

Taču šī gada aprīlī viņam atklāja jaunu slimību. Vecākus satrauca, ka mazulim visu laiku slāpst – bērns dzēra ļoti daudz ūdens, bet nevarēja remdēt savas slāpes, un jutās arvien vairāk noguris, vājš un nomākts. Vecāki noraizējās par bērna stāvokli un nekavējoties devās pie ģimenes ārsta.

Kad ārsts ieraudzīja Tomasa asins analīžu rezultātus, viņš nekavējoties noteica, ka Tomasu ir jāhospitalizē – cukura līmenis asinīs pārsniedza normu 5 reizes! Pēc izmeklējumiem Tomasam diagnosticēja 1. tipa cukura diabētu.

Cukura līmenis ir tik ļoti nepastāvīgs, ka bērnam jebkurā brīdī varēja notikt lēkme un iestāsies koma. Tomasam palīdzēja jauns mūsdienīgs aparāts – insulīna pumpis, kurš ar īpašu katetru tiek piestiprināts uz vēdera un tas darbojas līdzīgi kā vesela cilvēka aizkuņģa dziedzeris. Šis aparāts nepārtraukti veic mērījumus un kontrolē cukura līmeni asinīs, un ievada precīzu insulīna devu, ja mērījumā konstatēta novirze no cukura līmeņa normas. Šis insulīna pumpis ļauj mazajam Tomasam dzīvot bez pastāvīgiem adatu dūrieniem cukura līmeņa mērīšanai asinīs un bez dūrieniem zāļu ievadīšanai.

Dārgs aparāts, kura cena ir EUR 2892.70, jau ir iegādāts pateicoties ziedotāju atsauksmei! Bet maināmie katetri, sensori un kartridži, kuru kopējā vērtība sasniedz EUR 498 mēnesī joprojām ir ļoti vajadzīgi.

Ir atlicis savākt EUR 10796, lai uz tuvākiem diviem gadiem Tomasu varētu nodrošināt ar visu nepieciešamo.

Tomasa vecākiem nav tik daudz naudas. Agrāk zēna mamma strādāja divos darbos, taču viņai nācās pamest darbu, lai koptu slimo dēlu.

Jūs varat palīdzēt mazajam Tomasam, zvanot pa ziedojumu tālruni 9000 6782 (maksa par zvanu EUR 1,42).

Jūs varat arī ziedot jebkādu vēlamo summu uz zemāk norādītajiem kontiem, maksājuma mērķī ierakstot „Fonds: Tomass Cviguns”.

Rekvizīti:
Nosaukums: Biedrība "Sociāli nozīmīgu projektu centrs "Varonis""
Reg. Nr: 40008142130
Jur. adrese: Akadēmijas laukums 1, Rīga, LV-1050

SWEDBANK, SWIFT: HABALV22, konts LV56HABA0551025632423
NORDEA, SWIFT: NDEALV2X, konts LV50NDEA0000083204700
DNB NORD, SWIFT: RIKOLV2X, konts LV79RIKO0002013211470
CITADELE, SWIFT: PARXLV22, konts LV94PARX0013419570001
Paypal: paypal@varonis.lv

http://www.youtube.com/watch?v=zGna_9J32fM
http://varonis.lv/lv/funds/view/89

Reklāmraksti