Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

TOP preces, ko izdevīgi iegādāties sezonas preču izpārdošanas laikā

Visiem labi zināmais gudras iepirkšanās pamatprincips “ratus kaļ ziemā, ragavas – vasarā’’ ir aktuāls vienmēr. Tā ievērošana ļauj labāk plānot savas finanses, mazina stresu un ļauj izvairīties no spontāniem pirkumiem. Bez šaubām, tas paredz arī zināmu naudas ietaupījumu, jo nesezonas preces izpārdošanu laikā pieejamas ar ievērojamām atlaidēm.

Kādi ir veiksmīgākie pirkumi un, ko vajadzētu ņemt vērā sezonas preču izpārdošanas laikā? Par to raksta turpinājumā!

Apģērbs un apavi

Noslēdzoties sezonai, veikali rīko sezonas preču izpārdošanu – apģērbu un apavu veikali nav izņēmums. Tādā veidā iespējams izdevīgāk  iegādāties, piemēram, ziemas zābakus, virsdrēbes un citas lietas, kas būs nepieciešamas nākamajā aukstajā sezonā, un gandrīz gadu par to vairs neraizēties. Tas attiecināms arī uz citu sezonu apģērbiem un apaviem – līdzīgi iespējams sagatavoties nākamam rudenim, pavasarim vai vasarai. 

Aktīvā atpūta, tūrisms

Sezonas preču izpārdošanas rīko arī aktīvās atpūtas un tūrisma veikali. Snovborda dēļi, slēpes, slidas, velosipēdi, pārgājienu inventārs ir tikai dažas no precēm, ko, beidzoties konkrētajai sezonai, var iegādāties ievērojami lētāk. 

Mājsaimniecība

Tāpat izpārdošanu laikā iespējams iegādāties saimniecībā noderīgas preces, piemēram, beidzoties Ziemassvētkiem, veikali izpārdod eglīšu rotājumus, dāvanu papīru un citas lietas, kas būs aktuālas atkal pēc gada, turklāt – tām ir neierobežots derīguma termiņš. Pēcsvētku laiks tad arī varētu būt īstais brīdis iegādāties, piemēram, sen kāroto lampiņu virteni, ko par pilnu cenu pirkt īsti nebija vēlmes.

Iepērcies gudri!

Bez šaubām, šīs ir tikai dažas no precēm, pēc kā, sākoties atlaidēm, var doties uz veikalu. Tomēr, pirms ļauties lielisko piedāvājumu vilinājumam, vajadzētu izvērtēt vēl dažus faktorus. 

Pirmkārt jāsaprot, ka iepirkšanās izpārdošanu laikā ir izdevīga tikai tad, ja konkrētā lieta tik tiešām ir vajadzīga. Piemēram, ja zināms, ka ziemas zābaki savu laiku nākamgad būs nokalpojuši, atlaides ir īstais brīdis iegādāties jaunus. Taču, ja tas kļūst par kārtējo spontāno pirkumu, bez kā var lieliski iztikt, tad gan tas var būt lēmums, ko vēlāk nāksies nožēlot. 

Lai izvairītos no situācijas, kad emociju uzplūdā iztērēts par daudz, uz veikalu vajadzētu doties ar  iepirkumu sarakstu – tas palīdzēs koncentrēties uz to, kas patiešām vajadzīgs. Noderēt var arī ieteikums uz veikalu ņemt līdzi tikai tik naudas, cik plānots iztērēt – vislabāk skaidru naudu, norēķinu kartes un kredītkartes atstājot mājās. Arī tas, ieraugot lielās atlaides, palīdzēs saglabāt veselo saprātu.

Kredīti pirkumiem: jā vai nē?

Arī izpārdošanu laikā jārēķinās ar zināmu naudas līdzekļu izlietojumu. Ja pirkumi tiek plānoti iepriekš, un ir zināms, ka izpārdošanu laikā tiks iegādātas konkrētas lietas, tad šādi izdevumi personīgajā budžeta plānā noteikti jau ir iekļauti. Taču, ko darīt, ja naudas visam vajadzīgajam nepietiek? Viena no iespējām ir kredīti, kas mūsdienās pieejami diezgan plašā izvēlē. Tā var būt iespēja aizņemties konkrētajam pirkumam nepieciešamo naudas summu un atmaksāt to vēlāk – vēlamajā termiņā. Tomēr jāpatur prātā, ka šāds risinājums nav piemērots vienmēr – pirmkārt, to vajadzētu izmantot tikai pārdomātiem un patiešām vajadzīgiem pirkumiem, otrkārt – pirms aizņemšanās vienmēr svarīgi izvērtēt savu maksātspēju. Tik pat būtiski arī iepazīties ar visiem līguma nosacījumiem, īpašu uzmanību pievēršot procentu likmei – var izrādīties, ka dēļ summas, ko nāksies pārmaksāt procentos, iepirkšanās izpārdošanu laikā vairs nebūt nešķitīs izdevīga. 

Kredīts7 – aizdevumi mazākiem un lielākiem pirkumiem

Ja tomēr kredīti šķiet piemērota opcija, vērts ieskatīties Kredīts7 piedāvājumā. Šis aizdevējs izsniedz gan īstermiņa, gan ilgtermiņa kredītus, tādēļ var noderēt dažādās situācijās:

  • īstermiņa kredīts pieejams līdz 420 eiro un jāatmaksā 30 dienu laikā;
  • ilgtermiņa kredīts pieejams uz laiku līdz 24 mēnešiem, maksimālā pieejamā summa – 1500 eiro.

Kredīti tiek izsniegti Latvijas pastāvīgajiem iedzīvotājiem:

  • vecumā no 21 līdz 65 gadiem;
  • ar regulāriem ienākumiem, kas ļaus atmaksāt kredītu;
  • ar pozitīvu kredītvēsturi.

Ja atbilsti iepriekšminētajām prasībām un esi izvērtējis savas iespējas, piesakies vēlamajai naudas summai Kredīts7 interneta vietnē, norādot arī atmaksas termiņu un citu prasīto informāciju. Ja pieteikumu nosūtīsi aizdevēja darba laikā, atbildi saņemsi vien dažu minūšu laikā. Ja tā būs apstiprinoša, drīz vien nauda būs norādītajā bankas kontā un varēsi doties iepirkties!
Lai arī kredīti internetā ir salīdzinoši ērti pieejams finanšu instruments, tomēr tas ir atbildīgs lēmums. Aizņemies tikai tad, ja esi drošs par kredīta nepieciešamību un savām iespējām veikt tā savlaicīgu atmaksu. Noteikti iepazīsties arī ar visiem līguma nosacījumiem un neskaidrību gadījumā sazinies ar kredītdevēja darbiniekiem. 

Iepirkšanās izpārdošanu laikā var kļūt par gudru lēmumu, ja vien izdarīsi saprātīgas izvēles – neļauj atlaižu apmēram Tevi apžilbināt, pērc tikai to, kas sniegs gandarījumu ilgāk par dažiem mirkļiem. 

Reklāmraksti