Vai gaisa kondicionieris nav kaitīgs veselībai?

Cilvēki pasaules vietās ar karstu klimatu pacieš augstu temperatūru daudz labāk nekā tie, kuri dzīvo mērenāka klimata valstīs. Tādu valstu kā Meksika, Brazīlija un Indija iedzīvotāji gaisa kondicionierus izmanto krietni mazāk nekā mēs. 

Īsumā: Gaisa kondicionieris nenodarīs ļaunumu jūsu veselībai tad, ja sistēma tiks rūpīgi kopta.

Gaisa kondicionēšanas sistēmas spēj savākt infekcijas organismus un alergēnus, piemēram, putekļu ērcītes, tāpēc šo sistēmu pareiza uzturēšana, tostarp regulāra filtru maiņa, ir būtiska, lai novērstu neveselīga gaisa cirkulāciju.

Tomēr pastāv arī psiholoģiskie efekti. Darba ražīgums sasniedz savu maksimumu komfortablā temperatūrā, nevis svelmainā karstumā vai aukstumā. Īpaši tas attiecas uz sievietēm.

Dažādi pētījumi liecina, ka cilvēka produktivitāte darba vietā būs maksimāla, ja temperatūra saglabājas aptuveni 21-22 grādos pēc Celsija. Gaisa kondicionieri var palīdzēt uzturēt šādu temperatūru.

Ir pat vairākas labas lietas, ko mūsu fiziskajai veselībai paveic gaisa kondiconieri. Ja vien kondicionieris strādā pareizi un tiek regulāri kopts, tas parasti izfiltrē gaisa piesārņojumu, dažādas daļiņas, kas atrodas gaisā, padara to tīrāku. Saskaņā ar Jeilas universitātes pētījumu, gaisa kondicionieru izmantošana samazina hospitalizācijas un nāves riskus saistībā ar sirds un asinsvadu problēmām. Un tas, kā zināms, vismaz Latvijā ir viens no biežākajiem nāves iemesliem.

Gaisa kondicionieri var palīdzēt karstuma viļņu laikā, jo samazina karstuma insultu un ar karstumu saistītus nāves riskus, kas arvien biežāk notiek līdz ar klimata pārmaiņām. Gaisa kondicionieri nodrošina arī dzīvi ar aizvērtiem logiem un sistēmās parasti ir filtri, kas izvada daļiņas no cirkulētā gaisa. Ar gaisa kondiconieri komplektā ar aizvērtiem logiem samazināsies ārējā gaisa piesārņotāju, piemēram, daļiņu, ozona un alergēnu koncentrācija attiecīgās telpās.

It īpaši tas ir svarīgi cilvēkiem ar alerģijām. Tā vietā, lai atvērtu logu telpas vēdināšanai, bet vienlaicīgi ļaujot telpā ieplūst putekšņiem, kas izraisa alerģiju, var vienkārši iedarbināt gaisa kondicionēšanas sistēmu.

Tomēr nepareiza gaisa kondiconētāju lietošana - neprofesionāla uzstādīšana, apšaubāmas kvalitātes gaisa kondicionieru lietošana, apkopes darbu neveikšana, ilgstoša filtru nemainīšana var nodarīt skādi cilvēka veselībai.

Tāpat jārēķinās, ka gaisa kondicionieris patērē elektrību. Lai arī cik energoefektīvs tas nebūtu, tomēr jārēķinās arī ar lielāku eletrības rēķinu. Attiecīgi, katram pašam jāizvērtē plusi un mīnusi un jāpieņem lēmums par gaisa kondicioniera uzstādīšanu telpā.Nordair.lv ir jauns spēlētājs gaisa kondicionieru un zemes siltumsūkņu industrijā un klientiem piedāvā drošus un augstas kvalitātes produktus ar Vācijas kvalitātes zīmi. Uzņēmums pārstāv tikai augstākā līmeņa zīmolus - Daikin, Midea, Thermia, tādējādi sniedzot visaugstākā līmeņa servisu.

Nord Air komanda pēc daudzu gadu pieredzes gūšanas ārpus Latvijas robežām ir atgriezušies ar augstākās kvalitātes produktu un servisu Latvijas klientiem. Kompānija ne tikai pārdod minētos produktus, bet arī veic to uzstādīšanu, apkopi un remontu. 

Reklāmraksti