Vai ir iespējami riski zobu implanta ievietošanas brīdī?

Gadu gaitā zobu implanti tiek uzskatīti par vienu no labākajiem veidiem, kā nomainīt bojātu vai iztrūkstošu zobu un atjaunot smaidu. Salīdzinot ar parastajām zobu protēzēm, zobu implanti tiek uzskatīti par ilgtermiņa un dabiska izskata alternatīvu. Neatkarīgi no tā, vai trūkst tikai viens vai vairāki zobi, iesakām aplūkot zobu imlantu cenu variācijas. Tomēr, tāpat kā jebkurai ķirurģiskai procedūrai, arī zobu implantācijas procedūrai var būt daži riski.

Dažas no visizplatītākajām zobu implantu operāciju problēmām var būt infekcija, sinusa problēmas, nervu bojājumi un zobu un asinsvadu bojājumi. Lai gan procedūra tiek uzskatīta par vispārēji drošu, tomēr ieteicams atrast ķururgu implantologu un jautāt par jebkuru jūsu vajadzībām pielāgotu padomu.

Infekcija
Infekciju parasti izraisa baktērijas, kas ārstēšanas laikā nokļūst zem smaganām. Infekcija parasti rodas, ja tiek izoperēts bojāts zobs, jauna implanta ievietošanai, bet baktērijas no bojātā zoba netiek pilnībā iznīcinātas. Tas var notikt arī gadijumos, kad implants nav pareizi ievietots un starp kaulu un implantu, ir sprauga un tieši šajā spraugā iekļūst baktērijas.

Infekcija, kas var rasties pēc zobu implantācijas
Bieži vien zobu implantu infekcijas attīstās smaganās. Smaganas pietūkst un kļūst pamanāmi sarkanas. Dažos gadījumos no smaganām izplūst strutas vai sākās asiņošana. Citas infekcijas tomēr ir reti sastopamas un var rasties žokļa kaulā, kas sliktākajā gadijumā noved pie kaulu zuduma.

Zobu implantu infekcijas smaganās nav nekas neparasts. Tās parasti ir nenopietnas un īslaicīgas. Par laimi, lielākā daļa šo infekciju labi reaģē uz īsu antibiotiku kursu.

Asinsvadu bojājumi
Zobu implantu operācijas laikā apkārtējie zobi un asinsvadi var tikt bojāti. Tomēr tas notiek ļoti reti, jo zobārsti parasti var paredzēt iespējamās komplikācijas un problēmas, izmantojot rentgena starus un rūpīgu zobu pārbaudi pirms procedūras.

Sinusa problēmas
Zobu implantācijas procedūrās, kas saistītas ar augšžokli, var rasties deguna dobuma bojājumi. Sejas kauli ir kā bedrītes, un tos sejas iekšpusē sauc par sinusiem. Ja implanta ievietošanai nepietiek kaula, kauls var tikt perforēts. Ja tas notiek, rodas sinusa bojājumi un var rasties sinusa infekcija.

Kā samazināt zobu implantu risku?
Lai gan zobu implantu risks ir reti sastopams, ir svarīgi ievērot drošības pasākumus, lai samazinātu infekciju iespējamību un citus iespējamos riskus un komplikācijas.

Risku samazināšana pirms procedūras
Uzskaitiet visus iespējamos jautājumus, tostarp iespējamos riskus, un apspriediet tos ar savu zobārstu implantācijas plānošanas posmā. Par laimi, lielākā daļa zobārstu rūpīgi pārbaudīs muti un veiks rūpīgu skenēšanu, lai novērstu visus iespējamos riskus.

Ja esat smēķētājs, iespējams, ka pirms procedūras jums tiks lūgts atmest smēķēšanu. Šādi rīkojoties, jūs varat gūt lielākas izredzes izārstēties. Ir zināms, ka smēķēšana ierobežo kaulu augšanu un aizkavē dzīšanu. Pārliecinieties, ka saglabājat labu mutes dobuma veselību. Regulāri mainiet zobubirsti, kā arī tīriet zobus vismaz divas reizes dienā un izmantojiet zobu diegu. Jo labāka ir jūsu mutes dobuma veselība, jo lielākas ir jūsu izredzes uz veiksmīgu zobu implantāciju.

Reklāmraksti