Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vai jauns portatīvais dators ir labāks jeb jauns modelis – jauns pirkums?

Katru gadu tehnoloģiju ražotāji piedāvā diezgan daudz jauna – jaunus esošo preču modeļus ar nelieliem uzlabojumiem, papildinājumiem un sīkiem atjauninājumiem, pilnīgi jaunus modeļus vai pat atjaunotus un atkal atdzīvinātus vecos, kas sen jau kļuvuši par aizmirstību plauktu rindās (kā tas notika ar savulaik teju ikonisko “Nokia” mobilo telefonu).

Ja vēl šķiet, ka gada vai divu gadu laikā mums piederošās ierīces nav novecojušas, tad pēc pāris gadiem, paskatoties jauno ierīču piedāvājumu klāstā, funkcijās un iespējās, teju smagi jānopūšas, atzīstot, ka tās, kas ir mūsu īpašumā, vairs sen nav spējīgas uz šādiem “varoņdarbiem”. Un teorētiski, ja mums pietiek ar pamata funkcijām, ko veic ierīce, – viss ir labi, un varam sadzīvot ar savu ne tik moderno ierīci vēl ilgi (kamēr tā kalpo), tad viss kārtībā. Tomēr, ja prasības un izpildāmās darbības aug līdzi tehnoloģiju attīstībai, nākas vien skatīties uz veikalu plauktu pusi un meklēt jaunus ierīču modeļus.

Šoreiz portatīvie datori ir tās ierīces, par kurām padomāt. Ikdienas darbībās bez datora iztikt nu jau vairs nav iespējams – darbā jāizmanto stacionārais vai portatīvais, mājās noteikti arī. Skolēnam savs dators skolas uzvedumu veikšanai, lielākiem jauniešiem īpaši saistoši šķiet datorspēlēm piemērotākie datori (te arī diskusija par to, kas šim mērķim labāk paredzēts – portatīvais vai stacionārais dators). Katrā gadījumā portatīvie datori ir kompaktāki, un biznesa vides cilvēki bieži vien izvēlas tieši šādu – pārnēsājamu – datoru.

Tiesa, arī mājokļos arvien retāk iekārtojam atsevišķu galdu datoram, ja reiz ir portatīvais dators, ko ērti var paņemt klēpī vai ar kuru sēdēt kaut pie virtuves galda. Un tad galvenais – portatīvo datoru spējas, funkcijas un modeļi attīstās ārkārtīgi strauji, tiesa, nemaz tik strauji neaugot cenā (nu vismaz ne pārmērīgi).

Pirms pāris gadiem iegādātais portatīvais dators (no vienkāršāko modeļu skaita) jau pēc kāda laika nespēja “pavilkt” dažādas lielizmēra programmas – dažādas “Adobe” video vai foto apstrādes programmas un citas darbam nepieciešamas programmas.

Savukārt, nomainot pret nedaudz jaunāku, jaudīgāku modeli, – lūdzu, droši var strādāt ar “Adobe” lielajām programmām, un datora darbību, ātrumu vai veiktspēju tas nebūt neietekmē. Jā, jāizvēlas vien pareizs, pietiekami jaudīgs un spējīgs dators. Tomēr programmas attīstās, datori arī, un mūsu iepriekšējais, lai arī jaudīgs un labs, var netikt līdzi šīm izmaiņām – var gadīties, ka jāmeklē vien jauns. Turklāt izvēles iespēju taču ir tik daudz! Modeļi, markas, ražotāji, parametri, cipari un tā tālāk!

Kā gan cilvēkam tikt skaidrībā, kas viņam īsti nepieciešams šajā neierobežoto iespēju klāstā? Arī datoru pārzinātāju un speciālistu kļuvis vairāk, tāpēc teju ikvienam ir zināms vismaz kāds, kas lieliski orientējas jauno tehnoloģiju un datoru vidē un parametros, tāpēc visbiežāk prasām padomu šiem cilvēkiem, paļaujoties uz viņu spriestspēju par to, kas mums nepieciešams. Bet te vajadzētu atcerēties, ka laicīgi jāsaprot, kas mums pašiem vajadzīgs, jāprot tas izstāstīt mūsu padomdevējam, un tad jau varam paļauties, ka tas, ko mums ieteiks, patiešām būs atbilstošs mūsu vajadzībām un vēlmēm.

2017. gadā kā atslēgas vārds un ļoti gaidīts formāts bija “2-in-1” datori, balstoties uz hibrīda tehnoloģijām – hibrīda datori, kas būs mūsu nākotnes standarts. Tas savā būtībā ir klēpjdators, kas vienlaikus ir un var tikt izmantots kā planšete. Statistikas ievākšanai vēl būs nepieciešams kāds laiks, lai pilnībā pārliecinātos, ka lietotāji patiešām vairākumā pagājušajā gadā izvēlējušies pievērsties šādiem portatīvo datoru modeļiem.

Lai gan adaptējamies tehnoloģijām un to izmaiņām daudz ātrāk (savulaik no stacionārajiem datoriem uz portatīvajiem tik aši nemaz nepārgājām), par to, vai “2-in-1” portatīvie datori paspējuši iekarot lietotāju uzticību, varēs spriest šī gada pirmās puses beigās.

Lai nu kā, izvēloties jaunu portatīvo datoru, ir vērts palūkoties uz jaunākajiem pēdējo pāris gadu modeļiem – to jaudīgumu, parametriem un citām būtiskām īpašībām. Vēl jo vairāk, ja ikdienā strādājam ar dažādām lielapjoma programmām, vēlamies datoru izmantot ne tikai pamata darbību veikšanai, bet gan sarežģītākiem procesiem un darbībām.

Pievieno komentāru

Reklāmraksti