Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vai Patēriņa Kredīts Bez Ķīlas Būs Pieejams Arī Jaunajā Gadā?

Patērētāju kreditēšanas nozare pakāpeniski kļūst arvien sakārtotāka – tiek izstrādātas atbildīgas aizņemšanās un kreditēšanas vadlīnijas, un nozarē ienāk valsts regulēšana. Tas nes pozitīvas pārmaiņas, taču gan esošie, gan potenciālie aizņēmēji uzdod jautājumu – vai esošos kreditēšanas pakalpojumus varēs izmantot kā līdz šim? Viens no izplatītākajiem kredītu veidiem Latvijā ir patēriņa kredīts bez ķīlas – plaša pielietojuma ilgtermiņa aizdevums. Šajā rakstā Tu uzzināsi, vai 2018. gadā to varēs saņemt ar tādiem pašiem nosacījumiem, kā iepriekš. Lasi un iegaumē svarīgu informāciju!

Pārbaudi, vai zini, kas ir patēriņa kredīts!
Kredīts privātajam patēriņam – reizē vienkāršs un miglains apzīmējums. Vai kredītpieteikumā jānorāda naudas izmantošanas mērķis? Vai var saņemt aizdevumu automašīnas iegādei, ceļojumam vai vienkārši dažādiem lieliem tēriņiem? Pamatā patēriņa kredītam piesakās, lai:

 • saņemtu nopietnu summu. Patēriņa kredīta robežas svārstās no aptuveni 300 līdz pat 15 000 eiro. Katram aizņēmējam tiek noteikts individuāls kredītlimits, tāpēc pieejamo kredīta summu ietekmē gan aizņēmēja ienākumu līmenis, gan citi faktori;
 • atmaksātu kredītu pakāpeniski. Patēriņa kredītu atmaksas termiņš  parasti ir no 3 līdz 12 vai 24 mēnešiem. Kredīta  kalkulators ik mēnesi pārrēķina procentus, jo procentu  likme tiek piemērota neatmaksātai aizdevuma summai.

Parasti kredītpieteikumā nav jānorāda kredīta izmantošanas mērķis, tāpēc saņemto summu var tērēt pēc saviem ieskatiem. Tomēr jāņem vērā, ka ikviens kredīts nozīmē papildu tēriņus, tāpēc aizņemties ieteicams tikai svarīgiem pirkumiem, nevis impulsīvu vēlmju piepildīšanai. Par kredīta izmantošanas mērķi var interesēties bankas, un tas nav vienīgais, kas atšķir bankas no nebanku kredītdevējiem. Par citām dažādu aizdevēju prasībām uzzini raksta turpinājumā!

Patēriņa kredīts bankā un pie nebanku aizdevēja: kopīgais & atšķirīgais
Tāpat kā iepriekš, arī turpmāk patēriņa kredīts būs pieejams gan bankās, gan pie nebanku kreditoriem. Nosacījumu ziņā banku un nebanku patēriņa kredīti ir līdzīgi, taču katram piedāvājumam ir savas īpatnības. Lai gan kopumā bankas pašlaik arī nodrošina ļoti ātru pieteikšanos aizdevumam, bankas patēriņa kredīts nav tas pats, kas aizdevums internetā. Lai saņemtu patēriņa kredītu bankā, aizņēmējam:

 • jāsagatavo ienākumu apliecinošo dokumentu paka: izziņa no darba devēja,  bankas konta pārskats u.tml.;
 • jāatrod persona, kas piekritīs kļūt par kredīta galvotāju;
 • jāierodas bankas filiālē uz pārrunām, lai vienotos par kredīta  nosacījumiem un parakstītu kredītlīgumu.

Tāpat jāņem vērā, ka bankas parasti piešķir patēriņa kredītus esošajiem klientiem, turklāt procentu likmes apjoms var būt atkarīgs no tā, cik ilgi aizņēmējs ir konkrētas bankas lietotājs. Papildus šķērslis bankas patēriņa kredīta saņemšanai var būt ķīlas nepieciešamība. Bankas patēriņa kredīts ar galvotāju vai ķīlu prasa vairāk laika, tāpēc saņemt kredītu 1 dienas laikā nebūs iespējams.

Savukārt nebanku kredītdevēji iepriekš ir bijuši pazīstami ar vieglāku kredīta saņemšanas kārtību. 2018. gadā pieteikšanās patēriņa kredītam arī būs ātra un vienkārša, taču, lai saņemtu nebanku aizdevumu, aizņēmējam būs jāapliecina savs ienākumu līmenis – tāpat kā bankā. Patīkamā ziņa ir tāda, ka to iespējams paveikt elektroniski, nosūtot aizdevējam bankas konta pārskatu PDF formātā. Gan bankās, gan pie nebanku kredītdevējiem, patēriņa kredīts pieejams personām:

 • noteiktā vecumā (parasti 20 – 65 gadi);
 • ar pietiekamu maksātspēju;
 • ar regulāriem ienākumiem.

Patēriņa kredīts online vairumā gadījumu pieejams bez ķīlas un galvotāja, tāpēc savā ziņā var teikt, ka internetā pieejams ātrais patēriņa kredīts. Ja prasītā kredīta summa ir samērā neliela, patēriņa kredīta saņemšanas kārtība ir tāda paša kā ātrā kredīta gadījumā. Neliela nebanku kredīta papildu priekšrocība ir bezmaksas noformēšana. Bet, ja aizņēmējs vēlas saņemt ievērojamu summu, klienta maksātspējas pārbaude var aizņemt laiku, taču arī šajā gadījumā pieejams patēriņa kredīts bez ķīlas. Nebanku patēriņa kredīts ar ķīlas nodrošinājumu tiek izmantots nestandarta situācijās. Turpini lasīt, lai par tām uzzinātu!

Kā noteikt, vai Tev pieejams patēriņa kredīts bez ķīlas?
Daudzi kreditori piedāvā patēriņa kredītus gan ar, gan bez ķīlas. Patēriņa kredīts bez ķīlas parasti pieejams uzticamiem aizņēmējiem ar labu finanšu reputāciju. Ja aizdevējs ir pārliecināts par zemiem kredīta riskiem, par kredīta atmaksas garantijām kalpo aizņēmēja maksātspēja un pozitīva kredītvēsture. Savukārt kredīts ar ķīlu ir pakalpojums aizņēmējiem:

 • kuri nevar apliecināt savus ienākumus;
 • kuriem ir negatīva kredītvēsture.

Jāatceras, ka daži aizdevumu veidi ir pieejami tikai pret ķīlas nodrošinājumu – auto līzings un mājokļa kredīts. Tāpat vērts atcerēties, ka ne katrs aizdevējs piešķirs kredītu personai bez oficiāliem ienākumiem, pat ne ar ķīlu. Ķīla ir mehānisms, kas palīdz samazināt kredīta riskus un padara aizņemšanos izdevīgāku aizdevējam – ja kredīta ņēmējs nevarēs atmaksāt aizdevumu termiņā, parāda piedziņa tiks vērsta uz ieķīlāto objektu. Rezultātā parādnieks riskē palikt bez vērtīga īpašuma – automašīnas vai pat mājokļa. Līdz ar to kredīts pret ķīlas nodrošinājumu prasa vēl pārdomātāku un nopietnāku pieeju nekā patēriņa kredīts bez ķīlas. Turpinājumā uzzini, kā samazināt kredītriskus un objektīvi izvērtēt savu situāciju vēl pirms aizņemšanās!

Kā atpazīt potenciālus kredītriskus un ko ar to darīt?
Patēriņa kredīts, neatkarīgi no tā, vai tas tiek piešķirts ar vai bez ķīlas, ir nopietns finanšu pakalpojums. Noformējot līgumu, aizņēmējs apņemas ievērot ilgtermiņa kredītsaistības un segt aizdevumu pilnā apjomā. Lai to izdarītu, aizdevuma atmaksa jāsāk plānot vēl pirms aizņemšanās. Objektīvi izvērtējot savu maksātspēju un aizdevuma nepieciešamību, var izvairīties no iespējamiem sarežģījumiem un padarīt kredīta atmaksu maksimāli vieglu. Lūk, kā to izdarīt:

 • apsver, vai patēriņa kredīts ir optimāla izvēle. Šis pakalpojums  ir paredzēts pārdomātiem pirkumiem – gan pēkšņiem, gan ieplānotiem, piemēram, auto remontam vai ceļojuma apmaksai;
 • izvērtē  savu maksātspēju. Patēriņa kredīts ir piemērots tikai personām ar regulāriem un pietiekami lieliem ienākumiem. Maksātspēja jāizvērtē divtik rūpīgi, ja kredītam  nepieciešama ķīla. Aizņemoties bezatbildīgi, var zaudēt ķīlas objektu, tostarp, arī īpašumu;
 • samēro kredīta ikmēneša maksājumus ar savu maksātspēju. Lai  izvairītos no sarežģījumiem, ieteicams izvēlēties garāku atmaksas termiņu. Ja varēsi ik mēnesi veltīt kredīta atmaksai  lielāku summu, segsi aizdevumu pirms termiņa un ietaupīsi uz procentiem.

Labs palīgs ikvienam potenciālam aizņēmējam ir patēriņa kredīts kalkulators. Tas aptuveni aprēķina aizdevuma izmaksas un palīdz noteikt, vai aizņemšanās ir piemērota Tavam budžetam. Bet vispirms atlasi saistošus kredītu piedāvājumus, izmantojot īpašu mājaslapu Netcredit.lv!

Netcredit.lv – parocīgs palīgs aizņēmējiem
Kredītu salīdzināšanas platformā Netcredit.lv ir apkopoti desmitiem nebanku aizdevēju piedāvājumi. Tikai izvērtējot vairākus aizņemšanās variantus, zināsi, kāds ir Tev izdevīgs patēriņa kredīts, tāpēc izmanto iespēju un salīdzini kredītus ar Netcredit.lv palīdzību. Atlasot piedāvājumus, uzreiz redzēsi, pie kura aizdevēja pieejams:

 • lētākais patēriņa kredīts ar zemēku procentu likmi;
 • elastīgākais kredīta atmaksas termiņš;
 • patēriņa kredīts bez ķīlas.

Tāpat Netcredit.lv piedāvā noderīgu informāciju par kredītu veidiem un sniedz atbildes uz biežāk uzdotajiem jautājumiem. Apmeklēt Netcredit.lv mājaslapu, lai zinātu par aktuāliem jaunumiem kredītu nozarē un atrastu sev piemērotāko piedāvājumu!

Reklāmraksti