Vissezonas riepas – pareizā izvēle ne visos gadījumos

Ja uz riepām redzat apzīmējumu M+S, kas nozīmē Mud+Snow (dubļi un sniegs), tad ziniet – šīs ir vissezonas riepas. Arī apzīmējums All Seasons vai All weather nozīmē to pašu, proti, domātas visām sezonām. Šķiet, ko gan labāku var vēlēties! Nav jāuztraucas par neprognozētu sniegu pavasarī vai pēkšņu aukstuma vilni rudenī. Ideāls variants! Nav katru sezonu jāmaina riepas, turklāt Latvijā ir atļauts visu gadu braukt ar vissezonu riepām. Lai arī vissezonas riepas var šķist labākais risinājums, tomēr to ražošana ir īsts izaicinājums to radītājiem, jo nepieciešams atrast vidusceļu starp dažādu laikapstākļu prasībām.

Taču ir arī medaļas otra puse — šādām riepām ir ne tiki plusi, kā sākumā varētu likties, bet arī mīnusi. Lai gan apzīmējums norāda, ka ar šādām riepām var braukt pa dubļiem un sniegu, tas vēl nenozīmē, ka riepas ir paredzētas mūsu klimatiskajiem apstākļiem.

Pēc šīm riepām ir salīdzinoši mazs pieprasījums, parasti tās izvēlās braucēji, kuru automašīna biežāk stāv garāžā nekā ir uz ceļa, vai arī gadījumos, kad ar tām veic īsus pārbraucienus.

Pirms šo riepu iegādes vispareizāk tomēr būtu konsultēties ar autoservisa speciālistiem. Tiesa, lielākoties viņu uzskats ir ziemas sezonā tomēr nebraukt ar vissezonas riepām. Patiesībā šīs riepas vairāk ir paredzētas Rietumeiropai un Centrāleiropai, kur gaisa temperatūra svārstās ap 0 grādiem. Lai gan arī pie mums pēdējā laikā temperatūras stabiņš lēkā kā negudrs, tomēr šīs riepas piemērotākas retu reižu īso gabalu braucējiem. Tomēr jāņem vērā, ka vissezonas riepu īpašniekiemlaikā, kad ceļš ir apledojis vai ļoti snieg, labāk izvēlēties citu transporta līdzekli.

Īsumā vissezonas riepas var raksturot šādi:

  • piemērotas mēreniem klimatiskajiem apstākļiem ziemā, kad temperatūra ir ap 0° grādiem pēc Celsija;
  • piemērotas braukšanai pa labi koptiem ceļiem vai tādiem, kas apstrādti ar speciāliem līdzekļiem;
  • laba izvēle tiem klientiem, kuri ziemas mēnešos auto neizmanto vai izmanto maz(starp citu, pavasarī vai rudenī vissezonas riepas var būt pat drošākas par vasaras riepām);
  • vissezonas riepas ir cietāka sastāva nekā ziemas, to protektors izstrādāts tā, lai būtu piemērots dažādām situācijām;
  • vissezonas riepām veiktspēja ziemas apstākļos ir zemāka nekā ziemas riepām.

Ja esat nolēmis iegādāties vissezonas riepas, servisi tās piedāvā ļoti plašā sortimentā – varēsiet izvēlēties gan budžeta, gan augstākās, gan vidējās klases vissezonas riepas.

Reklāmraksti