Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

3x3 basketbols: Latvijas profesionālās līgas “Top Gun” pirmais turnīrs notiks 18. un 19. jūlijā Ventspilī

Lielais pārtraukums Latvijas oficiālo basketbola sacensību norisē beigsies 18. jūlijā, kad Ventspilī sāksies Latvijas profesionālās 3x3 basketbola līgas “TOP GUN” pirmais kvalifikācijas turnīrs, informē Latvijas Basketbola savienības pārstāvis Matīss Stasjuns.

Latvijas Basketbola savienības prezidents Raimonds Vējonis uzsver: “Basketbola savienības jaunā 3x3 basketbola komisija aktīvi strādājusi, izstrādājot ilgtermiņa 3x3 basketbola attīstības programmu, profesionālās izglītības programmu sporta skolām, arī Latvijas 3x3 čempionāta projektu un ieinteresējot pašvaldības sadarboties turnīru rīkošanā. Latvijas profesionālās līgas turnīri paredzēti 14 pilsētās.

Stabila sacensību sistēma Latvijas labākajiem 3x3 basketbolistiem nodrošinās regulāru spēļu praksi un iespēju progresēt, bet valsts izlases dalībniekiem palīdzēs sagatavoties 2021. gada pavasarī Austrijā, Grācā paredzētajai cīņai par olimpisko ceļazīmi. Paldies 14 pašvaldībām, kas atsaukušās, paldies tirdzniecības un izklaides centram “Akropole”, kas kļūs par Latvijas 3x3 čempionāta galveno norises vietu galvaspilsētā.”

Savukārt iepirkšanās un izklaides centrs “Akropole” Rīgā būs pirmais iepirkšanās centrs Baltijā, kas savās iekštelpās divu dienu garumā uzņems šāda līmeņa sacensības - Latvijas čempionātu 3x3 basketbolā. Šā gada 26. un 27. septembrī “Akropoles” apmeklētāji varēs klātienē vērot 12 Latvijas labāko komandu spēles “Akropoles” pasākuma zonā starp A un F ieejām, kā arī baudīt citas daudzveidīgas aktivitātes. Latvijas Basketbola savienības 3x3 basketbola koordinators Nauris Metnieks stāsta:

“Latvijas profesionālā līga – “TOP GUN” – būs 3x3 basketbola turnīru seriāls, kas notiks no jūlija līdz maijam. Jūlijā un augustā notiks 6 atlases posmi, katrā divas labākās komandas kvalificēsies pamatturnīram. Septembrī ar sacensībām “Akropolē” sāksies pamatturnīrs, kurā  paredzēti 8 posmi un finālturnīrs. Katrs posms risināsies divas dienas. 12 labākās sieviešu un 12 vīriešu komandas cīnīsies par augstāku pozīciju turnīra tabulā un labāku starta pozīciju finālturnīrā. Vienlaikus ar spēļu posmiem izglītojoši semināri par 3x3 basketbola  sacensību organizāciju, tiesāšanu utt., arī izklaides programma skatītājiem.”

Latvijas 3x3 basketbola izlases dalībniece Baiba Eglīte: “Esmu priecīga, ka šāds turnīrs izveidots. Tā būs laba iespēja basketbolistiem atgūt spēles garšu un izjust sacensību garu, kā arī  laba iespēja 3x3 basketbolam kļūt populārākam arī sieviešu sabiedrībā.”

Latvijas 3x3 basketbola izlases dalībnieks, FIBA 3x3 basketbola ranga vicelīderis Nauris Miezis: “Ir grūti tikai trenēties un nejust spēles garšu, tāpēc prieks, ka tepat Latvijā varēsim spēlēt, sacensties ar jauniem konkurentiem un varēsim sagatavoties, lai uz olimpisko kvalifikāciju dotos labākajā sportiskajā formā. Uz pasaules 3x3 skatuves Latvija ir liels spēlētājs un prieks, ka speram nopietnu soli, lai attīstītu 3x3 basketbolu.”

TOP GUN finālturnīrā tiks izspēlēts Latvijas čempionu tituls, apmaksāts brauciens uz starptautisku FIBA 3x3 turnīru un tehniskā finansējuma balva, ko komanda varēs izmantot starptautiskajiem braucieniem. Finālturnīra laikā tiks noskaidrots labākais tālmetienu izpildītājs un izmanīgākais spēlētājs.

Foto: publicitātes

Pievieno komentāru

Sports