Andris Misters sajūsmā par "VEF Rīga" organizāciju un iedvesmo jelgavniekus

Pēc sekmīgi aizvadīta pārbaudes laika Latvijas čempionvienība "VEF Rīga" septembra vidū paziņoja, ka paraksta līgumu ar jelgavnieku Andri Misteru. Basketbolistam šī būs pirmā profesionālā sezona un A.Misters jau patlaban izsakās ļoti pozitīvi par pievienošanos Rīgas klubam un tā organizāciju.

"Esmu priecīgs atgriezties Latvijā pēc tik ilga perioda. Man tas ir liels sasniegums, pievienojoties tāda līmeņa klubam, kā "VEF Rīga". Pabeidzot mācības ASV vēlējos turpināt to darīt profesionālā līmenī. Galvaspilsētas klubs izrādīja interesi par mani. Pēc veiksmīgi izturēta pārbaudes perioda biju priecīgs par doto iespēju un noslēdzām vienošanos," situāciju komentē A.Misters, kurš 2017./2018.gada sezonā "VEF Rīga" sastāvā spēlēs "Olybet" Latvijas Basketbola līgā un Starptautiskajā VTB, jeb vienotajā līgā.

Aizvadījis turnīru Liepājā, LOC kausā un piedalījies jau vairākos komandas pasākumos 25 gadus vecais Jelgavas basketbolists klubam velta tikai pašu labākos izteikumus: "Komanda ļoti smagi strādā un slīpē visas nepilnības, lai tā būtu gatava sezonai. Arī ārpus laukuma esam ļoti aktīvi, piedaloties dažādos sociālos un publiskos pasākumos. Man šķiet, ka tas ir ļoti vērtīgi, kā arī interesanti kā mums, tā sabiedrībai, popularizējot basketbolu."

Nesenajā pārbaudes turnīrā 194 centimetrus garais aizsargs Rīgas kluba rindās izcēlās ar 15.4 punktiem un demonstrēja kvalitatīvu sniegumu abos laukuma galos. Basketbolists uzskata, ka patlaban ir labā sportiskā formā, taču noteikti vēl progresēs.

Studējot un spēlējot basketbolu Amerikā jelgavnieks arī regulāri sekojis līdzi notikumiem pāri okeānam Eiropas un Latvijas basketbola laukumos. "Basketbols man vienmēr bijis aktuāls. Sekoju līdzi spēcīgākajām Eiropas basketbola līgā, gan arī pašmāju basketbola notikumiem. Tieši par "Jelgavas" klubu, gan īpaši neinteresējos, taču par vienības panākumiem esmu informēts. Žēl gan, ka jelgavnieki šosezon nespēlēs elites divīzijā. Domāju, ka tas būtu pa spēkam. "

Andrim, kurš savas basketbola gaitas sāka Jelgavas BJSS, Amerikā dzīvojot pietrūcis Latvijas, mammas gatavoties ēdieni, ģimenes locekļi un tuvākie draugi. Tagad pēc tik ilgi aizvadīta dzīves posma Amerikā, atrodoties Latvijā sāk pietrūkt cilvēki, kurus iepazinis un ar, kuriem nodibinājis labas attiecības atrodoties prom no mājām. Spēlētāju pārņem divējādas sajūtas, taču viņš apgalvo, ka atgriešanās Latvijā esot sagādājušas ļoti pozitīvas emocijas.

"Jelgavas jaunajiem basketbolistiem varu nodot ziņojumu, ka ir jābūt neatlaidīgiem un nedrīkst padoties pie pirmajām grūtībām. Ļoti daudzi vēlas spēlēt augstā līmenī, taču tiklīdz rodas kādi šķēršļi, tā karjera izčab. Ja tiešām ir vēlēšanās, kaut ko sasniegt, tad ir ļoti smagi jāstrādā, ne tikai pie basketbola prasmēm, bet arī mentāli, garīgi. Jāpilnveido sevi kā personību, lai grūtos brīžos spētu pārvarēt grūtības un varētu izaugt kā sportists jau nākamajā līmenī. Novēlu arī veiksmi visiem Jelgavas pilsētas spēlētājiem un treneriem jaunajā sezonā," vēl Andris Misters.

Andris Misters spēlējis visās Latvijas jauniešu izlasēs, pārstāvot U16, U18 (divreiz) un U20 valstsvienības Eiropas čempionātos. Andris bija tajā Latvijas U18 izlasē, kas 2010. gadā izcīnīja bronzu Eiropas čempionātā, kur bija vienā komandā ar tādiem spēlētājiem kā Jānis Timma, Dāvis Bertāns, kā arī esošajiem vefiešiem Kasparu Vecvagaru, Arnoldu Helmani un nu jau par treneri strādājošo Dāvi Čoderu.

FOTO: vefriga.com

Pievieno komentāru

Sports