Ar smailīti no Bauskas uz Jelgavu 5

Pavasara palu ūdeņos 47,2 kilometru airējumu no Bauskas līdz Jelgavai 1. aprīlī veica trīs airēšanas sporta kluba “KC” veterāni Jānis Āboliņš, Rodžers Matvejevs un Ervins Vēveris.

“Šajā airējumā piedalījos pirmo reizi. Nogurums ir jūtams un drusku sāp mugura. Tomēr pirms starta vairāk uztraucos par to, kā varēšu četras stundas nosēdēt cietajā smailītes sēdeklītī, tomēr man kā kantora darbiniekam dibens izrādījās diezgan trenēts,” smaidot stāsta no trijiem vecākais un titulētākais airēšanas sporta veterāns J.Āboliņš.

Viņš piebilst, ka vietām Lielupes augštecē, kur lielāka straume, smailītes ātrums sasniedzis pat 17 kilometrus stundā, bet vidēji tas bijis virs 11 kilometriem stundā. Tuvāk Jelgavai, kur Lielupe kļūst platāka, ātrumu mazinājis Ziemeļu pretvējš un viļņi, kas vietām gājuši pāri smailītes kabīnei, tādējādi samērcējot smaiļotājus.

Vīri distanci veikuši, airējot viens otram blakus, savstarpēji nav sacentušies. Apmēram pusceļā pie Staļģenes tilta airējumā ieturēta īsa atpūtas pauze, kad kluba “KC” Ilze Bome stiprinājusi trijnieku ar karstu tēju, kas dzerta, neizkāpjot no smailītes.

Klubs “KC” veterānu airējumus no Bauskas uz Jelgavu ir jau rīkojis agrāk. Labvēlīgākos laikapstākļos un pie lielākas straumes ir sasniegts rezultāts zem četrām stundām.

Foto: no personīgā albuma

Pievieno komentāru

Komentāri 5

xxx

Alus snabis letie vini - tie ir musu vitamini

pirms 16 dienām, 2021.04.05 10:26

Sports