Badmintona klubi gūst pieredzi “Ceresit” vīriešu komandu kausā

28.jūnijā Jaunolaines sporta namā notika “Ceresit” vārdā nosauktais vīriešu badmintona komandu kausā, kurā piedalījās arī Zemgales komandas, tai skaitā Jelgava, Penkule, Emburga, Olaine un arī LLU komanda, kura izcīnīja iespēju piedalīties bronzas finālā, kuru tiešraidē translēja Sportacentrs TV. Diemžēl, LLU komanda šajā spēlē zaudēja, ar rezultātu 55 – 100 piekāpjoties “Fisher” komandai no Baložiem. Penkules komanda izcīnīja 7.vietu, Olaine 8.vietu, Jelgava 11.vietu, Emburga 12.vietu. “Ceresit” vīriešu badmintona komandu kausā Jaunolaines sporta namā piedalījās 65 spēlētāji no 12 komandām, informē Jelgavas badmintona klubā.

LLU komanda bija vienīgā, kurā spēlēja arī ārvalstu spēlētāji – studenti no Indijas un Šrilankas. LLU komandā spēlēja arī Vides un būvzinātņu fakultātes students Matīss Putniņš un daudzkārtējs Latvijas jaunatnes čempions Pauls Eliass Rozenvalds, kurš ikdienā badmintonā trenējas LLU Sporta centrā. Kā spēlējošo treneri LLU komanda piesaistīja Salaspils badmintona kluba vadītāju Juri Krūmiņu.

Lai iegūtu iespēju cīnīties par medaļām, LLU komandai sākotnēji bija jāizcīna 1.vieta apakšgrupas turnīrā. Sākotnēji LLU komanda ar rezultātu 100-66 uzvarēja Emburgu, bet pēcāk izšķirošajā spēlē ar 100 – 92 uzvarēja Liepājas komandu, kura sākotnēji šajā grupas turnīrā tika izlikta kā ceturtā, bet LLU komanda bija izlikta kā piektā. Pusfinālā LLU komanda ar 100 – 47 zaudēja “Oliver Latvija” komandai, kura pēcāk šajā turnīrā uzvarēja.

Finālā “Oliver Sport Latvija” pārliecinoši uzvarēja “TopMedia” komandu. Spēlēs sākumā savas vienspēles uzvarēja “Oliver Sport Latvija” spēlētāji Andis Bērziņš (20:10 pret Viesturs Bajārs) un Pauls Gureckis (20:6 pret Uģis Briedis), savukārt Reinis Krauklis nocīnījās neizšķirti (20:20) pret “TopMedia” komandas līderi Niku Podosinoviku. Pirmajā vīriešu dubultspēlē “Oliver Sport Latvija” pāris Artūrs Ķelpe & Teodors Kerimovs palielināja rezultāta starpība par vēl 10 punktiem (20:10 pret Viesturs Bajārs & Valters Liepkalns), bet noslēdzošajā dubultspēlē “TopMedia” pāris dažus punktus atguva (20:24 pret Pauls Gureckis & Reinis Krauklis), bet ar to bija par maz. Spēle noslēdzās ar rezultātu 100:70, “Oliver Sport Latvija” labā.

“Ceresit” vīriešu komandu kauss notika Badminton 100 formātā, komandām savā starpā spēlējot līdz 100 punktiem. Sākumā viena pēc otras ir  trīs vienspēlēs, līdz uzvarošā komanda iegūst attiecīgi 20, 40 un 60 punktus, bet pēc tam seko divas dubultspēlēs, pirmā līdz uzvarošās komandas 80.punktam, bet otrā bija noslēdzošā dubultspēle līdz uzvarošas komandas 100.punktam.

“Ceresit” vīriešu komandu kauss komandās bija pieteikti vairāki Latvijas esošie un bijušie čempioni badmintonā, tai skaitā Niks Podosinoviks, Reinis Krauklis, Mārtiņš Kažemaks, Edijs Līviņš, Teodors Kerimovs, Uģis Briedis, Jānis Kalniņš un Uldis Ābeltiņš.

“Ceresit” vīriešu badmintona komandu kauss, kurš sākotnēji bija ieplānots 21.martā un nevarēja notikt Ārkārtas situācijas ierobežojumu dēļ, tika pārcelts uz svētdienu, 28.jūniju. Norises vieta palika nemainīga – Jaunolaines sporta nams. Netika mainīts arī turnīra nolikums, taču mainījās pieteikšanās termiņš un norises laiks.

Foto: jbk.lv

Pievieno komentāru

Sports