Basketbols. Lauksaimnieki «studentu trakumā» ceturtie

Svētdien Rīgas Olimpiskajā sporta centrā noslēdzās Latvijas XXIII universiādes sacensības basketbolā «Studentu basketbola trakums».

Finālā Latvijas Universitāte (LU) pārliecinoši pārspēja Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmijas (LSPA) basketbolistus – 102:63. Jāpiebilst, ka rezultāts jau pēc pirmās ceturtdaļas bija 39:13, ko ar sešiem tālmetieniem veicināja Mārcis Vītols.

Mačā par trešo vietu laukumā tikās Latvijas Lauksaimniecības universitātes (LLU)  un Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) komandas. Spēles ievadā pārliecinošāku sniegumu demonstrēja RSU, taču līdz puslaika pārtraukumam spēles gaita tika izlīdzināta, ar ievērojami īsāku maiņas soliņu («mūsējiem iztrūka vismaz četri pamatsastāva vīri, jo daudziem šajās dienās mācības svarīgākas par basketbolu», atzina LLU izlases treneris Jānis Vītols) esošajiem Jelgavas studentiem panākot pat izlīdzinājumu. Bronzas godalgu liktenis ilgi bija neskaidrs, tomēr RSU izcīnīja uzvaru ar 92:80. Uzvarētāju rindās ar 19 punktiem izcēlās Ivars Ikstens, savukārt zaudētājiem rezultatīvākais bija Jānis Bērziņš, kura kontā 27 punkti. J.Bērziņš sportacentrs.com balsojumā tika atzīts par otrās dienas labāko spēlētāju un iekļuva arī simboliskajā basketbolistu piecniekā.