Basketbols. Tiek aizvadītas divas spēles LBL čempionātā; «Jelgava» savā laukumā uzņems «VEF Rīga»

Šodien Jelgavā un Jūrmalā norisinās divas "Aldaris" Latvijas Basketbola līgas (LBL) spēles. Abu maču sākums paredzēts plkst.19.

"Jelgava" savā laukumā uzņems pašreizējos Latvijas čempionus "VEF Rīga". Abas komandas šosezon savā starpā nav tikušās.

Jelgavnieki šobrīd jau piedzīvojuši septiņus zaudējumus pēc kārtas, turklāt vēl iepriekšējā nedēļā komandu atstāja viens no tās vadošajiem spēlētājiem Edgars Krūmiņš, kurš nu ir "Valmieras" basketbolists.

"VEF Rīga" savu pēdējo maču LBL turnīrā aizvadīja februāra sākumā, kad ar 86:79 piekāpās Latvijas vicečempioniem "Ventspilij", ciešot pirmo zaudējumu šosezon šī turnīra ietvaros.

Septiņos vakarā savu dueli Jūrmalas sporta namā "Taurenītis" uzsāks mājinieku statusā esošie "Jūrmala"/"Fēnikss" un "Saldus".

Abas vienības savā starpā šosezon tikušās trīs reizes, visās panākumu izcīnot jūrmalniekiem.

Šobrīd "Jūrmala"/"Fēnikss" atrodas uz viļņa, jo tai izdevies gūt jau piecas uzvaras pēc kārtas, turklāt pēdējos 11 mačos izdevies gūt astoņus panākumus.

Savukārt līgas jaunpienācēja Saldus komanda vēl iepriekšējā nedēļas nogalē parūpējās par pārsteigumu, ar 82:76 savā laukumā pieveicot aizvadītās sezonas Latvijas trešo spēcīgāko klubu "Valmiera".

Čempionāta kopvērtējuma līdere ar 15 uzvarām 16 spēlēs ir "Ventspils" komanda, bet otro vietu ar sešām uzvarām septiņās aizvadītajās spēlēs ieņem "VEF Rīga", kurai ar 18 uzvarām 27 cīņās seko "Jēkabpils" un "Valmiera".

Piektajā un sestajā vietā atrodas "Jūrmala"/"Fēnikss" un "Liepāja"/"Triobet", kurām 27 mačos ir 17 panākumi, 14 uzvaras 28 spēlēs ir "Barons kvartāls" komandai, bet astoņnieku ar desmit uzvarām 26 cīņās noslēdz "Latvijas Universitāte". Devītie ar desmit panākumiem 28 cīņās ir "Saldus", bet "Jelgava" un biznesa augstskola "Turība" seko ar astoņām uzvarām 27 spēlēs.

Tikmēr "LMT Basketbola akadēmija" jeb Latvijas U-18 izlases bāzes komanda cietusi neveiksmi visās 15 līdz šim aizvadītajās spēlēs, kas dod pēdējo, 12.vietu.

"VEF Rīga" LBL turnīrā ar desmit komandām šosezon spēlēs vien vienu apli izbraukumā, bet ar vicečempioniem "Ventspili" aizvadīs divas cīņas (kopā - 12 spēles). "Ventspils" ar visām komandām izspēlēs divus apļus (kopā - 22 spēles), Latvijas U-18 izlase ar visām komandām, izņemot "VEF Rīgu", izspēlēs divus apļus (kopā - 21 spēli). Savukārt pārējās deviņas komandas savā starpā spēlēs pa četrām reizēm (kopā - 37 spēles). Komandu vietas turnīra tabulā tiek noteiktas pēc izcīnīto uzvaru procenta.

Tikmēr izslēgšanas turnīrā saglabāsies pēdējo gadu ierastā sistēma, un tajā piedalīsies sešas komandas. Pirmās divas kārtas sērijas notiks līdz trim uzvarām, bet finālā komandas sacentīsies līdz četriem panākumiem.

Kā zināms, aizvadītās sezonas finālsērijā "VEF Rīga" uzvarēja "Ventspils" komandu ar rezultātu 4-1, valsts čempiona titulu izcīnot trešo reizi pēc kārtas.

Pievieno komentāru

Basketbols