Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

"Doku" zibakcija nes vēstījumu Jelgavas čempionāta organizatoriem 17

Paužot neapmierinātību par sacensību organizatoru pieņemto lēmumu, pēc nesen Jelgavas pilsētas basketbola čempionātā notikušā incidenta, kurā tika iesaistītas trīs komandas un sodus saņēma vairākas iesaistītās personas, "Doka" basketbolisti pēc pusfināla spēles rīkoja zibakciju.

Jau ziņojām, ka pilsētas atklātajā čempionātā basketbolā vīriešiem 8. kārtas spēlē starp "Ķepu" un "NĪP" basketbolistiem izcēlās incidents, kurā tika iesaistīts arī viens no skatītājiem, kas ir "Doku" komandas spēlētājs. Turnīra organizatori lēma, ka "NĪP" vienība saņems brīdinājumu, savukārt "Ķepām" piesprieda 100 eiro naudas sodu, kā arī divu spēļu un vienas spēles diskvalifikāciju attiecīgi diviem šīs pašas komandas spēlētājiem. Sodu saņēma arī tobrīd incidentā iesaistītais skatītājs, "Doku" komandas pārstāvis Kaspars Neimanis, kuram liegts apmeklēt spēles līdz čempionāta beigām.

Pagājušajā nedēļas nogalē "Doki" uz pusfināla spēli ieradās ne tikai vienotos formas tērpos, kā ierasts, bet arī bija speciāli pasūtījuši vienādus iesildīšanās kreklus ar uzrakstu “Neimanis huligāns” un attiecīgā personāža portretu, kā arī pēc spēles uzņēma foto, kurā visi spēlētāji aizklājuši sejas ar masku, kas izskatījās kā viņu sodītā komandas biedra Kaspara Neimaņa seja, tādējādi atbalstot sodīto basketbolistu, bet arī protestējot pret organizatora lēmuma nesamērību.

"Akcijas galvenais mērķis bija pievērst visu čempionāta dalībnieku, skatītāju un galvenokārt organizatoru uzmanību tam, ka "Doks" nepiekrīt Kasparam Neimanim piemērotajam sodam. Tas ir nesamērīgi liels salīdzinājumā ar pārējiem konfliktā iesaistītajiem cilvēkiem piespriesto," komandas vārdā izsakās "doku" spēlētājs Kristaps Vereščagins. "Vēlamies vērst arī uzmanību tam, ka organizatori soda piespriešanā nav vadījušies pēc pašu izstrādātā nolikuma. Nav izprotama arī organizatoru rīcība, nekomunicējot ar mūsu komandas pārstāvjiem, kā to paredz nolikums situācijās, kad tiek izskatīts kāds no pārkāpumiem. Rodas šaubas par organizatoru vēlmi noskaidrot visus apstākļus un pieņemt tādus lēmums, kas ir pamatoti un visiem izprotami. Komanda "Doks" ir vienmēr bijusi atvērta komunikācijai un nekad nav arī vairījusies uzņemties atbildību. Tomēr "doki" vienmēr iestāsies par taisnīgu nosacījumu piemērošanu visiem turnīra dalībniekiem un sagaida no turnīra organizatoriem objektīvi pamatotu rīcību turnīra organizēšanā."

"Olybet" līgas vadītājs Krišs Rauska iepazīstoties un izanalizējot augstāk minēto incidentu, "Zemgales Ziņām" izklāstīja savu viedokli, uzsverot, ka sods vainīgajiem, kas devās tribīnēs spēles laikā, ir krietni par maigu. "Par šādu incidentu būtu nekavējoties jāpiespriež diskvalifikācija uz visu sezonu vai čempionāta beigām," nosaka K.Rauska, kurš ir Latvijas lielākās amatieru līgas organizators.

Ieskatoties nesenā Latvijas basketbola līgas vēsturē, 2013. gadā Latvijas Basketbola savienība (LBS) ar 300 eiro naudas sodu sodīja klubu "Barons kvartāls", jo spēles laikā komandas fani tribīnēs pārkāpuši sabiedriskās kārtības noteikumus un klaji izrādījuši necieņu pret oponentu komandas "VEF Rīga" spēlētājiem. Līgas nolikums neparedz par šādu pārkāpumu konkrētu naudas sodu, taču par to sprieda un nolēma LBS vadība. Šajā gadījumā bija pieejami arī video ieraksti.

Pievieno komentāru

Komentāri 17

savejais

Vai beidzot basketbolisti basketbola nejegas un basketbola gravejus pilseta KAMINSKI un vajo basetbola kluba vadonus nolikt pie vietas-basketbols jau kuro gadu pilseta stagne???

pirms gada, 2018.04.24 09:51

arī savējais

Pareiza doma! Ko mēs gaidām? Mums taču ir viens augsta līmeņa menedžeris, kuram ir pieredze basketbola dzīves organizēšanā.... vajag tikai iedot pilnvaras un pieeju banku kontiem, kur nauda glabājas ( tātad banku kartes būs nepieciešamas) un viss mums būs. Nebūs pienācis ne rudens un sezonas sākums, kad pilsētas basketbola dzīve būs ideāli samenedžēta - būs tāds pilsētas čempis, noteikumi un nolikums, ka brauks pie mums no visas Latvijas uzspēlēt! Uz priekšu! Nost ar stagnāciju! Lai dzīvo jaunie, veiklie un attapīgie!

pirms gada, 2018.04.24 14:18

Esti Pois

Tere, tere!
Esti pois Tiltins pesso karten kirdik. Valka bankrot!

pirms gada, 2018.04.24 14:24

Vaiii

kā Doks uztraucās, ka zaudēs, ja nedabūs no laukuma prom Ķepu attiecīgos divus vilcējspēkus. Es kā skatītājs gan pateikšu - malači, ka šādi Neimani sodīja. Uzdodiet jautājumu, kāpēc skatītāji nenāk. Varbūt tieši tāpēc, ka ir nepatīkami sēdēt tribīnēs un klausīties visas tās drazas un rupjības viscaur sezonu, īpaši uz citiem kolēģiem. Neimanim Doks drīzāk varēja uzsaukt "pieklājīgas uzvedības un iecietības kursus" par to naudu ko samaksāja par Tkrekliem un seju maskām.

pirms gada, 2018.04.24 09:53

Zinedins Šmaukstiņš

Tad jau ja mēs tā spriežam tad Ivaram Kuteklim un Tomam "Big booty a.k.a Head and shoulders" vispār ir jādod mūža izraidījums no tribīnēm. **** viri nav pelnijusi šādu trash talk. Vāji nervi un tā.

pirms gada, 2018.04.24 10:27

->Zinedinam

Ne par vīriem te runa, bet citiem skatītājiem, kam tas jāklausās.

pirms gada, 2018.04.24 10:59

Ivars

Interesanti, vai Krišam Rauskim tika izskaidrots, ka Neimanis tā uzvedās viscaur sezonu un nebūtu attiecīgā incidenta, tas tā arī turpinātos.

pirms gada, 2018.04.24 10:12

Zinedins Šmaukstiņš

Es domaju, ka verbali. Varbut orali.

pirms gada, 2018.04.24 10:28

Mehanikis

Basis neinterese. Bet lasot komentarus, jadoma tiem Dokiem visiem to kulturas kursu jaiziet. Ja ne pie manis masinas taisit..varesiet lietot tik daudz matam. Klienti sapratis. Tik rokas smucigas.

pirms gada, 2018.04.24 10:56

jūga

6dien būšu sacepis desmaizes uz fināliem, ja kādam intrese raksta uz epastu muskulukalns@inbox.lv

pirms gada, 2018.04.24 16:32

Semooo

Rauska ir pilnīgs čau. Tas ir tā pat kā Immeram vadīt Eirovīziju. Rauska kur tu lien..

pirms gada, 2018.04.24 19:36

Rebeka Koha

Novēlu savam sīvākajam konkurentam svarcelšanā un horošij kunilingus profi Jūga udaći v fināls in Nağežda cup. Lai cieti stāv un nava mīksts.

R. K.

pirms gada, 2018.04.24 20:54

Guucha

Nelienat kur nevajag dabusiet ar elkoniti vai pa pieri ar pieri

pirms gada, 2018.04.25 15:14

dudū

Kā te izsakās par komandām- tā nemaz nav. Visi gandrīz ir vienādi- un pasprūk pa rupjam vārdam. Vajag neatkarīgus tiesnešus un tad arī būs jau kaut kāda kārtība. Vajag sākt ar kaut ko vienu un pēc tam ar nākošo.

pirms gada, 2018.04.25 18:11

dadā

Rupjš vārds spēles laikā ir ok - tas sportam piederās, bet tribīnēs kā skatītājam... Ir jāmāk savaldīties.

pirms gada, 2018.04.25 20:21

Platpieris

Padod pasi ielieku troiku, nedod pasi iedodu pa pieri

pirms gada, 2018.04.27 08:51

Basketbols