Ainārs Tamisārs kļuvis par pirmo radošo direktoru Latvijas klubu vēsturē 3

Futbola kluba (FK) «Jelgava» valde apstiprinājusi Aināru Tamisāru par kluba radošo direktoru. Tas pats A.Tamisārs, kurš «Jelgavu» vadīja no 2009. līdz 2013. gadam, kad par kluba prezidentu viņa vietā kļuva Māris Peilāns, uzņēmēju vidē vairāk pazīstams kā SIA «Ceļu būvniecības sabiedrība «Igate»» valdes priekšsēdētājs.

A.Tamisārs FK «Jelgava» valdes priekšsēdētāja amatu atstāja labprātīgi, neredzot iespēju, kā ar stipri samazinātu budžetu būtu iespējams nodrošināt kluba ilgtspējīgu darbību. Cēlonis – 2013. gada sezonas sākumā saņemtā oficiālā atteikuma vēstule no kāda potenciālā «Jelgavas» atbalstītāja, kurš iepriekš ticis neoficiāli prezentēts kā «aizrunāts», vien esot jāiziet parastā birokrātiskā procedūra. 

«Futbola klubiem Latvijā ir pieci iespējamie ieņēmumu avoti: pašvaldības tiešais atbalsts, vietējo uzņēmēju atbalsts, kuram arī nepieciešams pašvaldības «ieteikums», pašvaldības «salobēto» Latvijas mēroga lielorganizāciju atbalsts, ieņēmumi no paša futbola kluba saimnieciskās darbības un veiksmes gadījumā – arī dotācijas no varenajām futbola organizācijām par piedalīšanos kausos,» priekškaru uz situāciju Latvijas futbolā, kas pamatā nav mainījusies, toreiz mazliet pavēra A.Tamisārs.

Tomēr Ainārs nekur no FK «Jelgava» un futbola nav pazudis. Jo­projām būdams kluba valdes loceklis (un tobrīd arī prezidents), 2012. gada februārī viņš iesaistījās jaunas biedrības – «Latvijas Futbola virslīga» – dibināšanā, kļūdams arī par tās priekšsēdētāju un būdams šai postenī vēl šobrīd.

– Līdz šim tāda posteņa – kluba radošais direktors – nevienā Latvijas futbola virslīgas klubā (iespējams, pat visā čempionātu vēsturē) nav bijis. Ar ko nodarbosies?Vispirms izteikšu gandarījumu, ka beidzot šāda situācija Jelgavā kļuvusi iespējama. Organizācija FK «Jelgava» beidzot ir tāda, ka viss ir nostabilizējies un salikts pa plauktiņiem. Ikdienas darbus, arī finansiāli organizatoriskos jautājumus, saistītus ar budžeta piesaisti, un, protams, gatavošanos spēlēm un treniņiem, risina kluba administrācija. Par to, ka pagājušajā sezonā tas izdevies sekmīgi, liecina valsts čempionāta bronzas medaļas un otro reizi kluba vēsturē izcīnītais Latvijas kauss. 

Visu interviju lasiet otrdienas, 17.februāra, «Zemgales Ziņās». Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Ainārs Tamisārs

Paldies komentētājiem par laba vēlējumiem!

pirms 6 gadiem, 2015.02.17 17:32

Citas ziņas