Airēšanas maratonā uz pjedestāla kāpj tēvs un dēls Lagzdiņi (FOTO) 13

Saulainajā sestdienā Zemgales Rudens maratonā Pasta salā, kas reizē ir arī Baltijas un Latvijas čempionāts smaiļošanā un kanoe airēšanā, piedalījās vairāk nekā 250 sportistu no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, kā arī Krievijas un Baltkrievijas. 

Vīriem, junioriem un jauniešiem Lielupē bija jāveic 16 kilometru jeb divi astoņu kilometru apļi (no pilsētas tilta līdz apvedceļa tiltam). Savukārt sievietēm, veterāniem un jaunākajām vecuma grupām distance bija viens aplis. 

No Jelgavas Bērnu jaunatnes sporta skolas audzēkņiem labākos panākumus savā laivu klasē guva divi kanoisti – trenera Sergeja Bobkova audzēkņi Roberts Lagzdiņš, kurš ar minūtes atrāvienu no otrās vietas uzvarēja junioru konkurencē, un Aleksejs Ševcovs, kurš kopā ar brāli Juriju (3. vieta) kāpa uz goda pjedestāla, kad apbalvoja kanoistus zēnus (dzimuši laikā no 2001. līdz 2004.gadam). 

Jāpiebilst, ka Aleksejs otrās vietas ieguvēju no Šauļiem Vītu Povilaiti apsteidza par 12 minūtēm. Roberts Lagzdiņš sarunā «Ziņām» teica, ka viņam sportā ir lieli mērķi. Puisis grib kļūt par pasaules čempionu. Kanoistos junioros, sacenšoties ar pāris gadus vecākiem sportistiem, lieliski startēja arī Matīss Ozols, kurš, finiša pagriezienā izmetot pārāk lielu loku, tikai par četrām sekundēm zaudēja otrās vietas ieguvējam talsiniekam Kristapam Smilgainim. 

Starp Latvijas kanoistēm jauniešu konkurencē vislabāk startēja Sergeja Bobkova audzēkne Jūlija Gutova, kas mācās un trenējas Murjāņu Sporta ģimnāzijas filiālē Jūrmalā. Distancē viņa gan ļāva sev aiziet priekšā lietuvietei Evelīnai Serafinaitei. Jūlija «Ziņām» piebilda, ka Latvijā pašlaik ir astoņas kanoistes un ka šī šaurā laiva, salīdzinot ar smailīti, viņai patīk daudz labāk. 

No smaiļotājiem vislabāk startēja treneres Leldes Laures un Jura Laura audzēknis Roberts Altmanis, kurš vairāk nekā trīs minūšu pārsvaru pār otro vietu uzvarēja jauniešu konkurencē. 

Savukārt starp vīriem pirmo vietu ieguva 21 gadus vecais students daudzkārtējais čempions Marks Ozolinkēvičs. Viņš šovasar cieta autoavārijā un bija trenējies tikai piecas nedēļas. Turpmāk Marks domā vairāk pievērsties garīgai kalpošanai un inženierzinātņu studijām. Airēt viņš plāno tikai veselības dēļ. 

Vēl divas trešās vietas ieguva treneres L.Laures audzēknes – Daiga Liepiņa starp juniorēm, bet meiteņu konkurencē – Katrīna Smiltniece. 

Veterānu sacensībās labākos panākumus jeb otro vietu no jelgavniekiem guva kanoistu junioru čempiona Roberta tēvs Valentīns Lagzdiņš. Arī viņš jaunībā bija kanoists, bet tagad, pirmo reizi piedaloties veterānu mačos, airēja ar smailīti. V.Lagzdiņš solīja, ka veterānu sacensībās piedalīšoties arī turpmāk. Trešo vietu starp veterāniem ieguva jelgavnieks Raitis Biezais no kluba «KC Jelgava», kas arī bija šo tradicionālo sacensību rīkotājs. 

Sacensību starplaikā galvenā tiesnese Ilze Bome apbalvoja arī kluba «KC Jelgava» vasarā vairākās kārtās rīkoto tūristu laivu ģimeņu sacensību dalībniekus. Balvu par pirmo vietu saņēma Jura Semjonova un Ingūnas Dzepukas ģimene. Jāpiebilst, ka abiem airēšana izrādījās liktenīga. Proti, trenējoties Elzas Krūmiņas vadītajā sporta bāzē, Juris un Ingūna satika viens otru.    


Foto: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Vincents

Sportistiem lielā uzslava, it sevišķi Altmanim, kurš varēja finišēt kopā ar pieaugušajiem trijniekā.
Vienīgi pati sacensību norises vieta ir kā kauna traips visā Latvijas airēšanas saimniecībā! Vai tiešām Jelgavas pašvaldība neko nevar izdarīt ar teritorijas uzturētāju?

pirms 5 gadiem, 2015.10.05 10:49

čapijs

Labi, labi, Vincent! Mēs sapratām kas un no kurienes esi! Ko tad šogad neboikotējāt šīs sacensības?

pirms 5 gadiem, 2015.10.05 15:10

ANNA

Visiem vajag ķerties klāt un kopējiem spēkiem palīdzēt, atbalstīt šos censoņus, kuri neskatoties ne uz ko uztur šo sporta veidu Jelgavā

pirms 5 gadiem, 2015.10.05 11:58

Vincents

Ja domāts ir KC klubs, tad tas jau neko neuztur, viņiem bērnu teniņi ir likvidēti kā suga. Airēšanu Jelgavā uztur BJSS un klubs Barons!

pirms 5 gadiem, 2015.10.05 13:21

vincentam

pirmais no tevis pieminētajiem klubiem ir privāts klubs un organizē darbību pēc saviem ieskatiem. attiecībā uz abiem pārējiem, mums visiem taču šī gada pirmajā pusē tapa skaidrs kādām metodēm un par kādiem līdzekļiem tie tiek uzturēti. vai arī tev tas piemirsies?

pirms 5 gadiem, 2015.10.05 15:16

VID

Kas tās ir par metodēm, vai vari padalīties?

pirms 5 gadiem, 2015.10.05 16:53

VIDam

pagaidām paturēšu pie sevis. pavērošu kādas šeit aktivitātes vēl sekos. šobrīd gan liekas, ka suns zina, ko ēdis.

pirms 5 gadiem, 2015.10.05 19:11

Sportists

Vincent! Kapēc jāraksta ir anonīmi? Vienmēr visu aiz muguras kapēc atklāti nevar pateikt ?

pirms 5 gadiem, 2015.10.14 20:12

Daiga

Prieks, ka Jelgavā ir pasākums ar tik senām tradīcijām, jo cik nav piemēru, kad vienu, divus gadus izšauj un tad pulveris sauss.

pirms 5 gadiem, 2015.10.05 12:07

ohh yess

Airētāji ir spēcīgi džeki. Var šaut uz nebēdu - kaut ar tukšām patronām! :)

pirms 5 gadiem, 2015.10.05 13:17

viszinis

Vincent, Vai tad BJSS un Baronam ir bijuši pienācīgi sagatavoti sportisti kādreiz? cik runā Liepājā tad visi agri vai vēlu bēg no turienes, kam ir talants, bet pārējie iet prom dēļ treneru neprofesionalitātes.

pirms 5 gadiem, 2015.10.05 16:59

Citas ziņas