Arvien vairāk dalībnieku airēšanas sacensībās ģimenēm un draugiem (FOTO)

Aizvadīts jau trešais posms kluba «KC» un SIA «Laivu sports» Lielupē pie Pasta salas rīkotajās airēšanas sacensībās ģimeņu un draugu komandām. «Ģimeņu sacensības notika jau pērnvasar, bet iesaistīšanās projektā «Sporto un esi vesels» šovasar tām piešķīrusi papildu atpazīstamību un dalībnieku interesi,» atzīst Sporta servisa centra direktora vietniece Maija Actiņa.

Airēšanas sacensības ir viena no sešām projekta aktivitātēm, kas šovasar norisinās Pasta salā. Aktīvākie projekta dalībnieki, kuri vismaz vienreiz būs iesaistījušies katrā no tām (vēl ir nūjošanas, skriešanas, krosmintona, vingrošanas nodarbības un sportiski pasākumi bērniem) varēs piedalīties divās izlozēs – pēc pirmā posma, Jelgavas pusmaratona laikā, tiks izlozēts vērtīgs sporta inventārs, bet oktobrī – abonementi sporta klubu nodarbībām un baseina apmeklējumam.

«Kādam varbūt zīmodziņš pietrūcis, cits grib izmēģināt ko jaunu,» pirmoreiz atnākušajiem palīdzot tikt pie drošības vestēm, laivām un airiem, sprieda M.Actiņa. Tikmēr kluba «KC» vadītāja un trenere Ilze Bome reģistrēja komandas pa nolikumā paredzētajām grupām, deva startu tām, kas jau ūdenī, un fiksēja 600 metru distancē pavadīto laiku finišējušajām. Līdz sacensību beigām sanāca 24 ieraksti, bet M.Actiņa teic: «Sacensības – tas ir nosacīti. Pasākuma galvenā doma – lai cilvēkiem iespēja bez finansu ieguldījumiem izmēģināt, kas ir laivu brauciens.»

«Pēc zīmodziņa netiecamies, tas mums pagaidām tikai no krosmintona. Šeit esam pirmoreiz un atklājām, ka ir jauki,» apliecināja pie Lielupes sastaptā Ķikuļu ģimene – Ieva, Jurģis un četrgadīgais dēliņš Kristaps. Pats laivošanas piedzīvojums gan ģimenei labi pazīstams – šovasar to jau paspējuši vispirms mazliet baudīt Ozolnieku rogainingā, jūnija vidū tieši vētrainajās dienās sanācis airēt pa Gauju no Cēsīm uz Siguldu, bet Līgo vakarā – pa Misu no Dalbes līdz Iecavai. «Šovakar atnācām galvenokārt iepriecēt Kristapu. Jo laiva ātrāk iet, jo viņam lielāks prieks, bet mums – azarts,» smaidot stāstīja sportiskie vecāki, kas nākamsestdien gatavojas piedalīties arī Jelgavas nakts pusmaratonā.

Nākamās airēšanas sacensības tūristu kanoe laivās – 18. augustā un 15. septembrī.Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Citas ziņas