Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

«Cerībniekiem» pasaules čempionāta sudrabs

Jelgavas kluba «Cerība» sportisti Edgars Bergs un Dmitrijs Silovs izcīnījuši sudraba medaļas pasaules čempionātā invalīdiem vieglatlētikā, kas šajās dienās norisinās Kataras galvaspilsētā Dohā.

Kā jau ziņots, 7. pasaules čempionātā invalīdiem vieglatlētikā Latvijas delegācijas sastāvā piedalās arī trīs Jelgavas kluba «Cerība» sportisti – E.Bergs, D.Silovs un Ingrīda Priede. Visiem turklāt ir visaugstākā līmeņa starptautisku sacensību (un arī iepriekš izcīnītu godalgu) pieredze.

Pirmais no «cerībniekiem» uz starta Dohā 23. oktobrī izgāja D.Silovs, kam 50,48 metru tāls šķēpa raidījums atnesa pasaules vicečempiona titulu. «Augstais sasniegums sportistam gan diemžēl nepavēra ceļu uz paraolimpiskajām spēlēm Rio, kur šķēpmešanas nav programmā, tāpēc Dmitrijs 25. oktobrī piedalījās arī lodes grūšanā, kur tomēr līdz normatīvam neaizsniedzās, un 29. oktobrī izies uz starta tāllēkšanas sektorā,» informē kluba vadītāja Ruta Kļaviņa.  

Svētdien lodi grūda arī E.Bergs, ar 14 metru rezultātu izcīnot sudraba medaļu. «Uzvarētāja zelta metiens bija tikai par diviem centimetriem tālāks. Edgara personīgais rekords ir 2008. gadā Pekinā sasniegtie 15,54 metri, taču arī pašreizējais rezultāts jāvērtē kā atzīstams, jo sportists pēc diska trūces operācijas aizvadītā gada rudenī tikai šopavasar atsāka treniņus,» skaidro R.Kļaviņa.

Abi vieglatlēti, kas nāk no dažādām pilsētām, motivāciju augstiem sasniegumiem invalīdu sportā smēlušies tieši «Cerībā». 

«Dmitrijs līdz 2008. gadam dzīvoja Krāslavā, kur trenējās pie Inetas Radēvičas mammas Innas Radēvičas, bet, sācis studēt sporta akadēmijā Rīgā, iesaistījās mūsu klubā, kur līdz 2012. gadam turpināja treniņus Maijas Ukstiņas vadībā. Vēlāk, lai tomēr nebūtu nogurdinoši biežās un neērtās braukāšanas, tika atrastas treniņu iespējas pie Ināras Aperānes Rīgā,» stāsta kluba vadītāja. Edgars savukārt savas gaitas sportā sāka Saldū, bet kopš 2000. gada ir Maijas audzēknis, tāpat kā jelgavniece Ingrīda Priede, kas «Cerībā» ir no 1993. gada. Abus savus aizbilstamos trenere atbalsta arī šajās dienās Dohā.

Ingrīda svarīgajā cīniņā par ceļazīmi uz Rio lodes grūšanas sektorā izies šovakar.

Vēl no Latvijas sportistiem pasaules čempionāta zelta medaļu ar 21,44 metru tālu diska raidījumu, labojot pašam piederošo pasaules rekordu (21,06), izcīnīja Aigars Apinis. 

Foto: lpkomiteja.lv 

Pievieno komentāru

Citas ziņas