Gatis Čakšs ierakstās šķēpmetēju «astoņdesmitmetrinieku klubā» (FOTO)

Jelgavnieks Gatis Čakšs ar 80,06 metru tālu raidījumu Jāņa Lūša kausu izcīņas sacensībās svētdien Zemgales Olimpiskajā centrā sasniedza personīgo rekordu, izcīnīja pirmo vietu vīriešu konkurencē un ierakstījās to Latvijas labāko šķēpmetēju pulkā, kas sasnieguši un pārsnieguši 80 metru robežu.

«Esmu ierakstījies astoņdesmitmetrinieku klubiņā. Tā ir dāvana sev pašam divdesmitajā dzimšanas dienā, kas bija vakar,» pēc veiksmīgā metiena prieku neslēpa pasaules junioru čempions G.Čakšs, kas šogad debitē pieaugušo kārtā. J.Lūša kausi šosezon sportistam bija ceturtās sacensības, iepriekš nav izdevies aizsniegties līdz savam 77,26 metru personīgajam rekordam, bet nu iemests «astoņdesmitniekā». «Nākamais svarīgākais starts, kuram gatavojos, būs Eiropas U23 čempionāts jūlija vidū Tallinā,» atklāj Gatis, kas ar šķēpmešanu sācis nodarboties Jelgavas novada Sporta centrā, turpinājis Murjāņu Sporta ģimnāzijā pie Andreja Vaivada, kur, nu jau būdams Sporta pedagoģijas akadēmijas students, trenējas joprojām.

Par labu šķēpmetēju, pagaidām mammas un vieglatlētikas treneres Edītes Čakšas vadībā, aug arī Gata jaunākais brālis Artis, kas ir U14 Latvijas čempions, bet J.Lūša kausos ar 48,97 metru tālu metienu personīgā rekorda vērtībā izcīnīja otro vietu.

Trešais labākais rezultāts starp juniorēm – 36,89 – bija novada Sporta centra treneres Lailas Nagles audzēknei Līgai Pļavniecei. Pirmo vietu 2004. gadā dzimušo un jaunāku zēnu grupā ar personīgo rekordu 24,44 metri izcīnīja Jelgavas BJSS treneres Aļonas Fomenko audzēknis Artūrs Konderko.

Sieviešu konkurencē pāri 60 metru līnijai krita vienīgi Madaras Palameikas raidītais šķēps (61,87), otrajā un trešajā vietā Sinta Ozoliņa (59,22) un Anete Kociņa (56,40). Vīriem otrs labākais rezultāts bija Gabrielam Vallinam no Zviedrijas (78,25), bet trešo vietu izcīnīja Jānis Svens Grīva (77,34).

Šāgada Jāņa Lūša kausu izcīņa, kas Jelgavā norisinājās jau trešo reizi, pulcēja dalībnieku rekordskaitu – pāri 250. Daudzi sportisti sasniedza savus personīgos rekordus, bet divi – U16 grupas šķēpmetēji Laine Donāne un Patriks Gailums – arī jaunus Latvijas rekordus (attiecīgi 57,78 un 77,15 metru). «Rezultāti ir ļoti labi, un sacensības izdevušās,» gandarīts par jaunās maiņas startiem Jelgavā bija arī visu trīs kalumu olimpiskais medaļnieks J.Lūsis.

Foto: Maija Laizāne

Pievieno komentāru

Citas ziņas