«Ielūdz Ozolnieki» seriālā reģistrē 130 dalībniekus; 1.aprīlī «Ozolnieku apļi» (FOTO) 4

Skrējēju kluba «Ozolnieki» rīkotā sacensību seriāla programmu ar 10, piecu un 2,2 kilometru maršrutu un 50 līdz 300 metru distancēm pašiem mazākajiem svētdienas aktīvai atpūtai bija izvēlējušies 130 dažāda vecuma dalībnieku.

10 kilometros, ko pieveica 29 skrējēji, pirmais finišēja ogrēnietis Valdis Ņilovs, bet skrējiena tempu noteica arī Latvijas izlases dalībniece rīdziniece Ilona Marhele, finišējot trešajā vietā vīru konkurencē un pirmajā starp piecām dāmām. Garāko distanci bija izvēlējusies arī Ozolnieku novada pašvaldības Veselīga dzīvesveida un sporta nodaļas vadītāja Elīna Rozīte, kas dāmu vērtējumā izrādījās otrā ātrākā. «Sacensībās desmit kilometrus skrēju pirmoreiz,» Elīna atklāj, ka «desmitnieks» šķitis grūtāks par pusmaratonu, ko viņa šosezon gatavojas pievarēt vairākkārt.

55 skrējēji bija reģistrējušies piecu kilometru distancei, kas šosezon oficiāli tiek piedāvāta arī vīriešiem. No stiprā dzimuma ātrākais bija iepriekšējo sezonu «desmitnieka» līderis rīdzinieks Māris Pakārklis, no dāmām – mājiniece Daiga Dābola.

Pēc 2,2 kilometriem, ko veica vairāk par 30 dažāda vecuma bērnu, no zēniem pirmais finišā ieradās 2003. gadā dzimušais jelgavnieks Niks Mesters, no meitenēm – tāda pat vecuma jelgavniece Anete Barovska.

Dažādas distanču variācijas no 50 līdz 300 metriem šosezon piedāvātas arī bērniem, kas jaunāki par sešiem gadiem. «Tā kā daudzi uz sacensībām ņem līdzi arī savas atvases, centīsimies distanču starta laikus sakārtot pēc iespējas tā, lai var piedalīties gan vecāki, gan mazie,» skaidro sacensību galvenais tiesnesis Rolands Bartaševics.

«Ceram arī, ka šīs bija pēdējās sacensības, kad rezultātus fiksē ar rokas elektroniku. Klubs ir iesniedzis pašvaldībā projektu «čipu» sistēmas ieviešanai un, ja tas tiks atbalstīts, rezultātu apkopošana un sarindošana pa vecuma grupām prasīs daudz mazāk laika un pūļu,» stāsta Rolands.

«Ielūdz Ozolnieki», kā allaž, norisināsies piecās kārtās, un nākamā paredzēta 10. maijā, bet jau 1. aprīlī un turpmāk katru trešdienu no pulksten 18.30 Ozolnieku slēpošanas trasē ikvienam ir iespēja izskrieties svaigā gaisā pa meža celiņu aptuveni divarpus kilometru garajā «Ozolnieku aplī». Koptreniņa distanču garums atkarīgs no katra paša vēlmēm un iespējām.

Kā informē R.Bartaševics, pērn no pašu novada katrā seriāla «Ielūdz Ozolnieki» kārtā piedalījās ap 20 skrējēju, bet «Ozolnieku apļos» aktīvi bijuši vairāk par diviem desmitiem vietējo iedzīvotāju. Savukārt vidēji ik posmā reģistrēti no 70 līdz 100 dalībnieku, kas iecienījuši sacensības Ozolniekos. Arī jaunās sezonas atklāšanā bija pārstāvēti jūrmalnieki, baušķenieki, skrējēji no Olaines, Jaunolaines, Rīgas un citām vietām.

Foto: Alise Laura Puriņa

Pievieno komentāru

Komentāri 4

nelga

Bet skrien, nevis stāv malā un komentē. Un noskrēja :) vajag tik darīt! un būs!!!

pirms 6 gadiem, 2015.04.01 11:47

LOL

Apbrīnoju "Ainīc" (Nr.34) izturību. Nupat nakts ultramaratonu no Rīgas līdz Valmierai noskrējis un nākamajā dienā jau Ožos skrien! Malacis!

pirms 6 gadiem, 2015.03.31 22:45

Citas ziņas