Jaunie Elejas regbisti – Latvijas čempioni trīs vecuma grupās (FOTO) 3

Atzīmējot Elejas un Jelgavas novada skolēnu panākumus regbijā, sestdien Elejas vidusskolā sezonas noslēguma pasākumā ar medaļām tika apbalvotas Elejas zēnu komandas, kas šogad uzvarēja Latvijas jaunatnes čempionātā regbijā U-11, U-13 un U-15 vecuma grupās.   

Pasākumā kuplā skaitā bija sanākuši gan paši sportisti, gan viņu vecāki, komandu labvēļi un arī pašvaldības darbinieki. Starp apsveikumu runām uzstājās arī Elejas vidusskolas dejotāji. Visvairāk ziedu un pateicību saņēma sporta skolotāja un trenere Sandra Avota, kas jau sesto gadu Elejā organizē treniņus šajā vīrišķīgajā sporta veidā.  

«Kad 2009.gadā, iesaistoties starptautiskā projektā «Izmēģini regbiju», spēlējām «touch» jeb pieskārienregbiju, man vēl nebija nojausmas, ka regbijs Elejā un Jelgavas novadā varētu kļūt tik populārs. Taču zēniem šī spēle ļoti patīk. Viņi nāk trenēties un lieliski startē,» saka S.Avota. Šajā sezonā trenerei darbā palīdzējuši arī Elejas vidusskolas absolventi Roberts Kunutis, Kārlis Avots un Roberts Beļajevskovs, kas paši tagad spēlē pieaugušo konkurencē, turklāt pirmie divi šogad Latvijas U-20 izlases sastāvā piedalījās Eiropas čempionātā. Savukārt Elejas komandām aizvadītajā vasarā ar Jelgavas novada Sporta centra un Regbija Attīstības asociācijas atbalstu tika rīkotas divas treniņnometnes Staļģenē un viena Lietuvā.  

Latvijas čempionātā regbijā U-15 vecuma grupā (zēni vecumā līdz 15 gadiem) piedalījās sešas, U-13 vecuma grupā (zēni vecumā līdz trīspadsmit gadiem) piedalījās 7, bet U-11 vecuma grupā – deviņi zēni (vecumā līdz 11 gadiem) – 7 komandas. Tās pārstāvēja Rīgu, Jūrmalu, Vecpiebalgu un vairākas citas Latvijas pilsētas un ciemus.      

Starp uzvarētāju sveicējiem bija arī Latvijas Regbija federācijas pirmais prezidents Andris Ozols. Viņš teica, ka Elejas labais paraugs, kad lauku zēni uzvar pilsētniekus, ir ļoti iedvesmojošs visai Latvijai. «Dažkārt ir nepareizs priekšstats, ka regbijs ir brutāla spēle. Patiesībā jācīnās ar gudru taktiku. Es nezinu nevienu citu spēli, kur uz laukuma vienā komandā būtu 15 spēlētāju,» piebilda A.Ozols. 

Jauniešu komandās spēlētāju skaits ir mazāks, taču tas pieaug, paaugstinoties vecuma grupai. S.Avota teic, ka jaunajā sezonā, kas sāksies aprīlī, Elejas komanda gatavojas startēt arī U-18 vecuma grupā.     

U-11 Latvijas čempioni: Nils Elans Logins, Rūdolfs Šutinis, Toms Horitončuks, Toms Veinbergs, Raitis Ņikitins, Sanijs Niks Volants, Mārtiņš Vārslavs, Vadims Ņikiforovs, Edvards Apsītis, Roberts Bartkevičs, Edijs Zukulis.

U-13 Latvijas čempioni: Emīls Pipars, Kirils Ņikiforovs, Ernests Avdevičs, Dāvids Čičigovs, Justs Muižnieks, Gints Mālkalns, Dāvis Horitončuks, Kevins Ribikausks, Artis Čakšs, Kaspars Vanags.

U-15 Latvijas čempioni: Artjoms Ņikiforovs, Niklāvs Lapiņš, Renē Cimbaļuks, Mareks Gricjus, Rafaels Kunutis, Matīss Lejnieks, Lauris Cimermanis, Aivars Sisojevs, Kirils Stanuļēvičs, Ņikita Baikovs, Klāvs Kudlāns, Leons Davidčuks, Jurģis Gulbis, Deivids Baumanis, Armands Jonovs, Aldis Dunavskis.  

Vairāk trešdienas, 30.decembra, «Zemgales Ziņās». Foto: Gaitis Grūtups

Pievieno komentāru

Komentāri 3

saule

Gint!
Lai veicas Jūsu komandai, prieks par Jūsu sasniegumierm ! Malači!

pirms 5 gadiem, 2015.12.29 08:09

MARCELLO

Apsveicu ar panākumiem! 2016 gadā būs jau gŗūtāk jo noturēt čempiona titulus vienmēr ir grūtāk mēģniet,konkurence būs un tas priecē jo regbijs ķļūst stiprāks! Lai veicas!

pirms 5 gadiem, 2015.12.31 17:36

MARCELLO

Apsveicu ar panākumiem! 2016 gadā būs jau gŗūtāk jo noturēt čempiona titulus vienmēr ir grūtāk mēģniet,konkurence būs un tas priecē jo regbijs ķļūst stiprāks! Lai veicas!

pirms 5 gadiem, 2015.12.31 17:36

Citas ziņas