Jelgavā sākusies starptautiska daiļslidotāju treniņnometne (FOTO)

Ar pirmajiem treniņiem šodien jau no pusseptiņiem rītā Jelgavas Ledus hallē sākusies starptautiska daiļslidotāju treniņnometne, kurā piedalās ap 90 sportistu. «Aptuveni vienādā skaitā ir pārstāvēta Latvija, Krievija un Igaunija, piedalās arī Baltkrievijas, Lietuvas un Polijas daiļslidotāji,» sastāvu raksturo Jelgavas Ledus sporta skolas Daiļslidošanas nodaļas vadītājs un treneris Andrejs Brovenko.

«Ziņas» hallē ielūkojas brīdī, kad uz ledus treneru Jevgeņija Rukavicina un Valentīna Molotova vadībā darbojas vairāki Krievijas vadošie daiļslidotāji. Procesam vērīgi seko viņu Sanktpēterburgas kolēģi – fiziskās sagatavotības treneris Andrejs Luščikovs un horeogrāfe Olga Gļinka. Treniņā piedalās arī Jelgavas Ledus sporta skolas (JLSS) audzēknis Gļebs Basins un absolvente Alīna Fjodorova.

«Alīna ātrāk nokārtoja sesijas pārbaudījumus Lesgafta Sporta universitātē Sanktpēterburgā, lai varētu piedalīties vispārējās fiziskās sagatavotības nometnē Ventspilī un pēc tam šeit, Jelgavā,» daiļslidotājas treneris A.Brovenko atklāj, ka pēc nosacīti neveiksmīgās iepriekšējās sezonas sportiste nav apstājusies savā izaugsmē, bet gluži pretēji – līdzās studijām turpinājusi trenēties, turklāt jau ar citu, profesionālāku pieeju. «Šajā laikā Alīna ir iedziļinājusies tiesneša praksē, parādījusi sevi kā horeogrāfijas veidotāja, tie ir aspekti, kas ļauj paskatīties uz sportistu no citas puses un apzinātāk pieiet arī pašas treniņu procesam,» atzinīgus vārdus audzēknei velta A.Brovenko.

No JLSS nometnē piedalās ap 10 daiļslidotāju. Titulētākā no skolas audzēkņiem Diāna Ņikitina gan šajās dienās savas Sanktpēterburgas treneres Jūlijas Kulibanovas vadībā darbojas Valmierā. Toties Jelgavas nometnē līdzās Krievijas daiļslidošanas talantiem meistarību audzē jaunās «zvaigznītes» Andželika Kļujeva, Nikola Mažgane, arī Ieva un Kristīne Gailes no Ozolniekiem, kas trenējas pie Jeļenas Rižikas Ventspilī.     

«Gribētāju piedalīties ir daudz, tātad acīmredzot darām kaut ko labu un pareizu. Taču vienlaikus no lielā skaita arī mazliet baidāmies, jo negribas, lai treniņprocess pārvērstos par konveijeru. Gribas saglabāt nodarbības kvalitāti, lai pēc šeit pavadītajām trim nedēļām katrs sportists aizbrauktu ar savu izpildītu mērķi,» spriež JLSS treneris, bet starptautiskajā nometnē arī J.Rukavicina partneris organizatoriskajos jautājumos A.Brovenko.

Par mērķu sasniegšanu gādā ap 15 cilvēku personāls – līdzās Sanktpēterburgas, Maskavas, Tallinas un Latvijas treneriem arī masieris, medicīnas māsa, pat divi zinātnieki. Nodarbības notiek no pusseptiņiem rītā līdz teju desmitiem vakarā, dažām tiek īrēts ledus arī Ozo hallē Ozolniekos. Fiziskās sagatavotības treniņiem izmanto Zemgales Olimpiskā centra piedāvātās iespējas, aktīvai atpūtai – tepat līdzās boulings vai tenisa korti. «Šeit ir viss lieliskai treniņnometnei nepieciešamais,» pārliecināta horeogrāfijas speciāliste O.Gļinka, kas Jelgavā strādā jau sesto vasaru.

Foto: Rihards Lonskis

Pievieno komentāru

Citas ziņas