Jelgavas 4. sākumskola uzņem NBA junioru līgu (FOTO)

Jelgavas 4. sākumskolā aizvadītas jaunizveidotās NBA junioru līgas kārtējā sabraukuma spēles. Tajās, spēlējot NBA klubu tērpos, piedalījās Zemgales grupas komandas no Jelgavas 4. vidusskolas, Iecavas vidusskolas, Jēkabpils pamatskolas, Misas vidusskolas un pašas 4. sākumskolas. Patlaban no jelgavniekiem vislabāk veicas 4. vidusskolas «Los Angeles Lakers», kuri dala otro trešo vietu grupā.

«Neskatoties uz to, ka vairāki mūsu skolas bērni ir jaunāki par citiem – daži pat no 3. klases –, viņi cīnās līdz galam un būtu gatavi doties uz spēlēm arī pēc turnīra beigām. Lielākais ieguvums jau ir šie izbraukumi, spēles, jauni draugi. Spēlētājiem īpašumā paliks arī īpašie komandu krekliņi,» savējos «Sacramento Kings» uzteic 4. sākumskolas sporta skolotāja Ingrīda Anzenava. Pašu mājās komanda izspēlēja divas spēles, šoreiz piekāpjoties gan «Los Angeles Lakers» no 4. vidusskolas, gan «Golden State Warriors» no Misas vidusskolas.

Jau vēstīts, ka NBA Junioru līga izveidota, sadarbojoties NBA un Latvijas Basketbola savienībai. Tajā piedalās 30 vispārizglītojošo skolu 2004. gadā dzimušas un jaunākas meitenes un 2005. gadā dzimuši un jaunāki puiši. Komandas sadalītas Rietumu un Austrumu konferencē un sešās grupās (divas Rīgā, pa vienai Kurzemē, Latgalē, Vidzemē un Zemgalē). Katru skolu var pārstāvēt viena komanda, kurā jābūt vismaz desmit spēlētājiem, tajā skaitā vismaz trīs meitenēm, un vismaz vienai visu laiku jābūt laukumā.

Pēc pēdējām sabraukuma spēlēm 15. decembrī noskaidrosies, kuras katras konferences astoņas labākās komandas kvalificēsies izslēgšanas spēlēm. Ceturtdaļfināli un pusfināli notiks 25. janvārī. Savukārt finālspēle un cīņa par 3. vietu noritēs 11. februārī «OlyBet» LBL Zvaigžņu spēles laikā.

Skolas ir izlozējušas NBA komandas, kuras pārstāvēs, un izspēles sistēma ir tāda pati kā slavenajā NBA. Uzvarētāji iegūs NBA čempionu titulu, kā arī katram spēlētājam būs čempionu gredzens. Latvijas Basketbolu savienības pārstāvis Artūrs Portnovs atgādina, ka NBA Junioru līgas turnīri notiek daudzās valstīs trijos kontinentos, veicinot basketbola popularitāti un bērnu pievēršanos sportiskam dzīvesveidam.Zemgales grupa (punkti)

Jēkabpils pamatskola – «Phoenix Suns» (11)

Iecavas vidusskola – «Los Angeles Clippers» (10)

Jelgavas 4. vidusskola – «Los Angeles Lakers» (10)

Jelgavas 4. sākumskola – «Sacramento Kings» (7)

Misas vidusskola – «Golden State Warriors» (7)Foto: Lāsma Antoneviča

Pievieno komentāru

Citas ziņas