Jūnija sākumā Jelgavā sacentīsies 186 badmintonisti no 18 valstīm

Lielākais badmintona notikums Latvijā – starptautisks badmintona turnīrs «Yonex Latvia International 2016» – no 2. līdz 5. jūnijam norisināsies Jelgavā, informē Latvijas Badmintona federācija. Šogad turnīram pieteikts rekordliels dalībnieku skaits – 186 badmintona spēlētāji no 18 valstīm.

Jūnija sākumā Jelgavā ieradīsies vairāk nekā 180 badmintona spēlētāju no Islandes, Somijas, Norvēģijas, Francijas, Itālijas, Polijas, Krievijas, Baltkrievijas, Ukrainas, kā arī Lietuvas un Igaunijas, kuras pārstāvēs lielas delegācijas. Dažus sportistus uz Latvijas turnīru ir deleģējusi Beļģija, Čehija, Anglija, Spānija, Šveice un pat Pakistāna. No Latvijas turnīrā piedalīsies 28 badmintona spēlētāji.

Vēl gan nav zināms, vai visi pieteiktie dalībnieki varēs spēlēt, jo starptautiskie sacensību rīkošanas noteikumi nosaka maksimālo spēļu skaitu vienā dienā.


Pamatturnīru, kas sāksies 3. jūnijā, dalībnieku lielais skaits neietekmēs, jo tajā var piedalīties tikai 32 labākie vienspēlēs, un 24 labākie pāri dubultspēlēs. Taču lielais dalībnieku skaits var ietekmēt kvalifikācijas turnīru ceturtdien, 2. jūnijā, kad tiks noskaidroti astoņi labākie vienspēlēs un četri labākie pāri, kas kvalificēsies pamatturnīram.

Vīriešu vienspēlēm ir pieteikti 92 badmintona spēlētāji, no kuriem 24 spēlēs uzreiz pamatturnīrā, bet 68 cīnīsies kvalifikācijas turnīrā par atlikušajām astoņām vietām. Sieviešu vienspēlēm pieteikušās 54 dalībnieces, no kurām 24 uzreiz spēlēs pamatturnīrā, bet 30 cīnīsies kvalifikācijas turnīrā par atlikušajām astoņām vietām.

Vīriešu dubultspēlēm pieteikušies 44 pāri, un 20 spēlēs uzreiz pamatturnīrā, bet 24 cīnīsies kvalifikācijas turnīrā par atlikušajām četrām vietām. Jaukto dubultspēļu turnīrā pieteikušies 36 pāri, un 20 spēlēs uzreiz pamatturnīrā, bet 16 cīnīsies kvalifikācijas turnīrā par atlikušajām četrām vietām. Sieviešu dubultspēlēm pieteikušies 24 pāri, un visi spēlēs pamatturnīrā.

«Jelgava ir ļoti piemērota vieta, kur sarīkot šādu pasaules reitinga badmintona turnīru. Te ir gan ļoti laba Sporta halle, gan pilsētas pieredze rīkot lielus pasākumus, gan pietiekams naktsmītņu skaits par pieejamām cenām. Turklāt Jelgava ir tuvu un ērti sasniedzama no lidostas, Rīgas ostas, dzelzceļa stacijas un autoostas,» izvēli par labu Jelgavai skaidro Latvijas Badmintona federācijas prezidents Mareks Gruškevics.

Pasaules reitinga badmintona turnīrs Latvijā notiks jau trešo gadu pēc kārtas. Iepriekš turnīrs tika aizvadīts Rīgā. «Mēs esam ieinteresēti, lai Latvijas starptautiskais turnīrs Jelgavā ir uz palikšanu. Pārlieku bieža vietas mainīšana turnīram nenāktu par labu, jo zūd iestrādes par izguldīšanu, zāles aprīkošanu, spēlētāju transportēšanu, sadarbību ar vietējām organizācijām,» uzskata M.Gruškevics.

2015. gadā par Latvijā notiekošo starptautisko badmintona turnīru bija papildu interese, jo sportistiem bija nepieciešami reitinga punkti, lai kvalificētos šī gada Olimpiskajām spēlēm. Rīgā ieradās 154 badmintona spēlētāji no 26 valstīm, tai skaitā ne tikai Eiropas valstīm, bet arī ASV, Indijas un pat Jaunzēlandes. 2014. gadā uz pirmo «Yonex» turnīru Rīgā ieradās 104 spēlētāji no 22 valstīm. Savukārt vēl senāk, 2005. un 2006.gadā, pasaules reitinga turnīri notika Inčukalnā, pulcējot 130 dalībnieku no 30 valstīm.

Latvijas starptautisko badmintona turnīru jau trešo gadu pēc kārtas atbalstīs pasaulē pazīstamais sporta preču inventāra ražotājs «Yonex», piešķirot turnīra vajadzībām 1200 zosu spalvu badmintona bumbiņu.

Foto: Raitis Puriņš


Pievieno komentāru

Citas ziņas