Kopš neatminamiem laikiem Staļģenē – Līgodienas sporta svētki (FOTO)

«Atnācām uz šejieni strādāt 1989. gada rudenī, un 1990. jau iesaistījāmies to rīkošanā,» jautāti par tradīcijas vēsturi, atceras pirmsjāņu dienā Staļģenes stadionā pie boccias spēles laukuma sastaptie sporta pedagogi un treneri Aivars un Laila Nagļi. «Nē, nē, Līgo dienā sportojām jau septiņdesmitajos,» citas ziņas savukārt varēja iegūt skolas vecajā sporta zālē, kur starp zolītes turnīra dalībniekiem iekārtojies toreizējais kolhoza sporta metodiķis Voldemārs Švarcs.

Lai nu kā ar pirmsākumu precizitāti, par tradīcijas noturību gan diskusiju nav – to ar savu līdzdalību apliecina gan lieli un mazi pagasta iedzīvotāji, gan viņu Līgo vakara viesi un citi ļaudis, kam patīk iespēja izkustēties un pamēroties spēkiem brīvā dabā.

Spēkošanās šoreiz notika 11 veidos, un trijos no tiem pie pirmās vietas diploma tika Andris Ozoliņš-Ozols: stiprinieku sacensībā, pārvietojot traktora riepas un piena kannas, sumo cīņā ar piepūšamu ekipējumu un, visbeidzot, – kopā ar futbola komandu «Dzirnieki», kur viņam bija uzticēts nozīmīgais vārtsarga postenis. «Citādi nemaz nevar būt, gatavojos taču Latvijas olimpiādei,» ar kārtējo balvu rokās bilda A.Ozoliņš-Ozols, kas nākamnedēļ Cēsīs pārstāvēs Jelgavas novadu brīvajā cīņā.

Uz sumo paklāja no sievietēm veiksmīgākā bija Lidija Ločmele, no bērniem – Ģirts Kozlovs, šaušanā – Agris Zakss un Vija Čerņaka, boccias spēlē – Aivars Naglis un Luīze Nagle, basketbola soda metienos – Laura Freiberga un Jānis Bērziņš, volejbola piespēlēs – Jānis Bērziņš un Mārtiņš Kiziks, šautriņu mešanā pieaugušajiem – Ludmila Petrova un Jānis Zanders, bērniem – Amēlija Folomejeva un Toms Saulīte, zolītē – līvbērznieks Aleksandrs Beļakovs, volejbolā 4x4 – komanda «Je-je», strītbolā – «Mazie lācēni».


Foto: Maija Laizāne

Pievieno komentāru

Citas ziņas