Latvijas čempionāts triālā noslēdzies ar sesto un septīto posmu «Priežkalnos» 1

Aizvadītās nedēļas nogalē, 29.–30.augustā, Ozolnieku novada „Priežkalnos” aizvadīti pēdējie divi Latvijas triāla čempionāta posmi, informē Agarska Triāla klubs. Kopā sacensībās startēja 51 moto un velo grupu dalībnieki no visām trim Baltijas valstīm.

Andris Grīnfelds ceturto reizi kļūst par Latvijas čempionu. Līdz šim šo titulu četras reizes izcīnījuši arī Kaspars Vērnieks un Agris Kibars, bet vistitulētākais ar septiņiem Latvijas čempiona  tituliem ir Renārs Agarskis.

Sudraba medaļu Latvijas čempionātā izcīna Kristers Einass, bronzas medaļu – Niks Alksnis.

Sacensību trase bija tehniski sarežģīta un atsevišķām grupām grūta. Abas dienas dalībniekus lutināja labi laika apstākļi, vien sestdien īsu brīdi uzlija atsvaidzinošs lietutiņš.

Abas sacensību dienas bez sevišķas piepūles uzvarēja Andris Grīnfelds (Agarska Triāla klubs), veicot trīs no sešiem apļiem ar vienu soda punktu. Veikt „sauso” apli tomēr neizdevās. Pirmajā dienā Andrim 24 soda punkti, Kristeram Einasam un Nikam Alksnim (abi Grobiņas MK) attiecīgi 69 un 82 soda punkti. 

Kā pēcsacensību preses konferencē teica Andris Grīnfelds, prieks par abiem Grobiņas puikām. 

C grupā abas dienas uzvar Kristaps Ķīlis (MT skola), atstājot otrajā vietā savu komandas biedru Miku Hmeļņicki. Diemžēl sezonas kopvērtējumā Kristapam panākt Miku neizdodas, un ar viena punkta pārsvaru par uzvarētāju kopvērtējumā kļūst Mikus Hmeļņickis. Trešais kopvērtējumā paliek Guntars Mateuss (Grobiņas MK).

D grupā abas dienas uzvar šīs grupas kopvērtējuma uzvarētājs Arvis Alksnis (Grobiņas MK), otrais abas dienas un kopvērtējumā Ingus Hmeļņickis (MTskola), trešais abās dienās Armands Frīdenbergs (Agarska Triāla klubs). Kopvērtējumā šajā grupā trešais Tonis Ross no Igaunijas.

Hobby grupā abas dienas dominē Dainis Vītoliņš (MT skola). Viņš uzvar ar lielu pārsvaru un kļūst arī par kopvērtējuma uzvarētāju. Otro vietu kopvērtējumā pārliecinoši nosargā Ketija Agarska (Agarska Triāla klubs). Trešais sestdien Alksnis Artis (Grobiņas MK), svētdien Bulkovskis Adrians (MT skola). Mareka Robežnieka (AKA TEAM) gaidītā cīņa par otro vietu kopvērtējumā izpalika. Pirms šiem posmiem viņš atpalika no Ketijas par 4 punktiem, taču "Priežkalnos" nostartēja vāji, paliekot tikai ceturtajā un piektajā vietā, taču kopvērtējumā trešo vietu izdodas saglabāt.

Interesants sezonas nobeigums veidojās Mini grupā. Pirmajā dienā uzvar Rainers Pīrāgs (Agarska Triāla klubs), atpaliekot no līdera Renāra Atvara (MT skola) vairs tikai par vienu punktu. Par uzvarētāju kopvērtējumā vajadzēja kļūt otrās dienas uzvarētājam. Svētdien tomēr uzvarēja Reinis. Trešais abas dienas – igaunis Marons Magnussons, kurš „izrauj” trešo vietu arī kopvērtējumā.   

Svētdien sacensībās startēja septiņi Free grupas dalībnieki ar enduro motocikliem. Uzvarēja triālists Kaspars Vērnieks (MT skola), atstājot otrajā vietā labāko šībrīža Latvijas enduro braucēju Edgaru Siliņu. Trešais – Gustavs Kundziņš.

Latvijas čempionāts noslēdzies. Latvijas izlases komanda, kuras sastāvā ir Andris Grīnfelds, Kaspars Vērnieks, Kristers Einass un Niks Alksnis, jau pēc divām nedēļām startēs Taragonā Nāciju triālā jeb Pasaules valstu komandu čempionātā.

Foto: Agarska Triāla klubs

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Citas ziņas