Latvijas U16 kadeti dodas uz Eiropas jaunatnes olimpisko festivālu

Latvijas U16 puišu un meiteņu basketbola izlases jau svētdien aizvadīs pirmās spēles Eiropas jaunatnes olimpiskajā festivālā. 

Pēc aizvadītām cīņām Baltijas kausā komandas turpina gatavošanos Eiropas čempionātam. Abu komandu pamatsastāvos iekļuvuši arī vairāki jelgavnieki. 

Gunta Endzela vadītie kadeti Baltijas kausa izcīņas turnīrā četru komandu konkurencē ieņēma 3.vietu. Ar 83:79 tika pieveikta Zviedrija, savukārt ar 62:64 tika piedzīvots zaudējums pret lietuviešiem, bet pret Igaunijas kadetiem tika piedzīvots smags zaudējums ar 57:72. 

Sīvo konkurenci sastāvā neizturēja Jelgavas sporta skolas audzēknis Rolands Opaļevs, kuram gatavošanās procesā bija arī nelielas veselības problēmas. 

Baltijas kausā sekmīgi startēja jelgavnieks Maksims Husko, taču pēdas traumas dēļ sastāvā netiks paturēts. 

Vienīgais no trim jelgavniekiem, kas dosies uz Gruzijā notiekošo Eiropas jaunatnes olimpisko festivāliu ir divus metrus garais Armands Berķis, kurš Baltijas kausā vidēji laukumā pavadītās 15 minūtēs caurmērā guva 3 punktus un izcīnīja 3.8 atlecošās bumbas.

Puišu turnīrā Latvijas komandas pretinieki B grupā būs Bosnijas un Hercegovinas (pirmdien plkst.19:30), Turcijas (otrdien 19:30) un Gruzijas (trešdien 19:30) basketbolisti. A grupā spēlēs Itālija, Serbija, Spānija un Vācija.

Tikmēr Baltijas kausa izcīņas turnīrā latviešu jaunās basketbolistes, līdzīgi kā puiši, izcīnīja trešo vietu. 

Latvijas komandas sastāvā spēlēja arī jelgavnieces Katrīna Kārkle un Janeta Rozentāle. Spriežot pēc trīs aizvadīto spēļu statistikas, abas basketbolistes ir stabilas rotācijas spēlētājas, turklāt J.Rozentāle regulāri devusies spēļu sākuma sastāvā.  

Abas Jelgavas sporta skolas trenera Harija Zelča audzēknes dosies arī uz nākamo turnīru un ir saglabājušas vietu pamatsastāvā.

Eiropas jaunatnes olimpiskajā festivāla meiteņu turnīrā Latvijas komanda A apakšgrupā spēļu secībā sacentīsies ar Ungārijas (pirmdien, 27.jūijā, plkst.15 pēc Latvijas laika), Francijas (otrdien plkst.13) un Krievijas (trešdien plkst.19:30) komandām.

B apakšgrupā spēlēs Beļģija, Čehija, Gruzija un Turcija. Katras grupas divas labākās komandas pusfinālā cīnīsies par 1.-4.vietu, divas pārējās – par 5.-8.vietu.

Abas Latvijas kadetu izlases gatavojas Eiropas čempionātiem, kas puišiem sāksies 6.augustā Lietuvā (Kauņā), bet meitenēm – 13.augustā Portugālē.

Pievieno komentāru

Citas ziņas