Latvijas Velo svētkos noskaidroti arī labākie šosejas un MTB riteņbraucēji (papildināts)

Svētdien, 23.augustā, norisinājās pirmie Latvijas Velo svētki Olainē. Ikviens savus spēkus varēja pārbaudīt piecās dažādās distancēs – Sporta šosejas distancē (100 km), Tautas šosejas distancē (45 km), MTB distancē (42 km), Ģimenes distancē (6 km) un Bērnu braucienā. 

Viens no dienas svarīgākajiem braucieniem bija Sporta šosejas distance. Kā informē sporta pasākumu aģentūra SIA “Alpha Baltic Sport”, 100 km garajā trasē, kas veda cauri arī Jelgavai, uzvaras laurus vīriešu konkurence plūca Kaspars Serģis no komandas „Alpha Baltic – maratoni.lv”, bet sieviešu konkurencē Ema Manikaite no komandas „DSK Fortūna”. Kopumā Sporta šosejas distancē piedalījās nedaudz vairāk kā 100 riteņbraukšanas profesionāļu ne tikai no Latvijas, bet arī Lietuvas, Igaunijas un Zviedrijas. 

Sporta šosejas distances dalībnieki trasē devās plkst. 10:30 un jau ap plkst. 12:45 finišēja distances līderis Kaspars Serģis, uzrādot laiku 2 stundas 15 minūtes un 26 sekundes. Otrais finišēja komandas „Alpha Baltic – maratoni.lv” riteņbraucējs Viesturs Lukševics (2:15:31), bet trešo vietu izcīnīja Arvis Sprude no komandas „RSK Kuldīga” (2:15:31). 

Jau sacensību sākumā bija aktīva darbība distancē un pirmajos kilometros norisinājās vairāki atrāviena mēģinājumi. Sacensību gaitu kontrolēja komandas „Alpha Baltic – maratoni.lv” riteņbraucēji. Distances otrajā daļā, 45 kilometrus pirms finiša, izveidojās 15 cilvēku atrāviens, no kura 25 kilometrus pirms finiša atrāvienu veica 4 riteņbraucēji. 3 kilometrus pirms finiša veiksmīgi aizbēga Kaspars Serģis no komandas „Alpha Baltic – maratoni.lv” un pārliecinoši finišēja pirmais.  

Savukārt sieviešu konkurencē pirmo vietu izcīnīja lietuviete Ema Manikaite no komandas „DSK Fortūna”, kura distanci veica 2 stundās 17 minūtēs un 44 sekundēs, aiz sevis atstājot vienīgo Latvijas braucēju sporta šosejas distancē, komandas „RRS/Alfa” riteņbraucēju Endiju Rutuli (2:17:46), bet trešā finišēja Justina Jovaišyte no komandas „DSK Fortuna” (2:23:00).

Salīdzinājumā ar citām riteņbraukšanas sacensībām velo svētki vienkopus pulcēja gan šosejas, gan kalnu riteņbraucējus. Šīs bija pirmās augsta līmeņa riteņbraukšanas sacensības Olainē, kas uzņēma ne tikai Latvijas riteņbraucējus, bet arī dalībniekus no Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Beļģijas, Itālijas, Ukrainas, Zviedrijas un Nīderlandes. 

Pirmie sacensību dalībnieki uz starta līnijas devās jau plkst.10, gatavojoties vienai no populārākajām distancēm – Tautas šosejas braucienam. Pirmais šajā trasē finišēja distances līderis Jānis Rubiks – vienā stundā 2 minūtēs un 25 sekundēs. Otrais finišēja Didzis Krogzems (1:02:26), bet trešais – Kristaps Pelčers (1:02:27). Savukārt sieviešu konkurencē spēcīgākā bija Viktorija Sipoviča, kura distanci veica stundā 2 minūtēs un 57 sekundēs, otro vietu izcīnīja lietuviete Akvile Gedraityte (1:02:58), bet trešā vieta Adelei Ilgai Spigovskai (1:02:58). 

Spraiga cīņa norisinājās arī 42 km garajā MTB distancē, kas dalībniekus veda izaicinājumu bagātā trasē pa Olaines lauku, meža un zemes ceļiem, takām un ūdens šķēršļiem. Trase bija īpaši pārdomāta, jo to veidoja olainietis un MTB riteņbraucējs Gunārs Dzalbs. Vīriešu konkurencē MTB distancē uzvarētājs tika noteikts ar fotofiniša palīdzību un pirmo vietu izcīnīja Ivars Prokofjevs, uzrādos laiku stunda 21 minūte un 58 sekundes. Savukārt otrais finišēja Raivis Zīmelis (1:21:58), bet trešais – Dmitrijs Sorokins (1:21:58). Arī sieviešu konkurencē notika spraiga cīņa, un pirmā finišēja Katrīna Jaunslaviete (1:22:01), aiz sevis atstājot Leldi Ardavu (1:22:53) un Rūtu Brakovsku (1:30:03). 

Latvijas Velo svētki Olainē ir augsta līmeņa riteņbraukšanas sacensības, kuru laikā sacensības notiek gan šosejas, gan kalnu riteņbraukšanas distancēs. Latvijas Velo svētkus Olainē organizē sporta pasākumu aģentūra “Alpha Baltic Sport” sadarbībā ar Olaines novada pašvaldību un Latvijas Riteņbraukšanas federāciju. Pasākumu un veselīgu, sportiski aktīvu dzīvesveidu atbalsta a/s “Olainfarm”.

Foto: Ruslans Antropovs, no personīgā albuma un publicitātes foto

Pievieno komentāru

Citas ziņas