Lediņos starp 19 komandām triumfē Spīdolas ģimnāzijas komanda «4ufons» (FOTO)

Patriotiskajā spēlē «Jaunie Rīgas sargi: atceries Lāčplēšus» šodien Lediņos sacentās 19 komandas no Jelgavas, Jūrmalas, Lielvārdes, Grobiņas, Druvas, Nīkrāces, Kuldīgas un Aizupes. Jelgavu spēlē pārstāvēja 11 komandas «Komēta», «Mītavas sargi» (6. vidusskola), «Lāčplēša mazmazbērni» (4. vidusskola), «Helihopters & co», «Piramīda», «CarbonTeam» (5. vidusskola), «Jelgavas atbrīvotāji» (Jelgavas tehnikums), «6 rīsi» (Valsts ģimnāzija), «4ufons», «Kappa» (Spīdolas ģimnāzija), «Neapturamie» (Jelgavas tehnikums, Vircavas vidusskola un Spīdolas ģimnāzija). Katrā komandā startēja seši cilvēki.

Kā «Ziņas» informē sacensību galvenā tiesnese Sandra Galgāne, visvairāk punktu sakrāja Jelgavas Spīdolas ģimnāzijas komanda «4ufons», aiz sevis atstājot Grobiņas ģimnāziju un Druvas vidusskolu.

Pasākuma pirmajā daļā Latvijas armijas instruktoru vadībā jaunieši sešās darbnīcās apguva Brīvības cīņu vēsturi, armijas disciplīnu, komandu došanu un izpildi, ievainoto aprūpi un pirmo medicīnisko palīdzību, šaušanu, slēptu pārvietošanos pēc kartes un kompasa un ierindas mācību. Katrā no darbnīcām drīkstēja darboties un prasmes apgūt tikai viens komandas pārstāvis. Gūtās zināšanas jaunieši saviem komandas biedriem varēja nodot pusdienlaikā, savukārt pasākuma otrajā daļā notika praktiska zināšanu un prasmju pārbaude – misija «Atceries Lāčplēšus!». Tajā tika simulētas 1919. gada Brīvības cīņas un komandām atraktīvā veidā savas iegūtās zināšanas vajadzēja pielietot praksē. Notika komandu sacensības brīvā dabā, kur jauniešiem, vadoties pēc kartes, vajadzēja atrast sešus kontrolpunktus un tajos veikt dažādus uzdevumus, tādējādi pierādot savu izturību, zināšanas un komandas saliedētību. Bija vēstures, pretinieku apturēšanas, uguns punkta iznīcināšanas, sakaru, medicīnas un līderības kontrolpunkti.

Piemēram, uguns punkta iznīcināšanas kontrolpunktā uzdevums bija šāds: ienaidnieks uzbrucis vienam no mūsu posteņiem un izveidojis tur uguns punktu, kā rezultātā sakari starp 1. un 2. posteni ir pārtraukti, tādēļ nav zināma pašreizējā otrā posteņa parole, kas tiek ik stundu mainīta. Grupas uzdevums ir izklīdināt pretinieku ar negaidītu triecienu, lai tiktu pie informācijas avota – vēstules.

Katra uzdevuma veikšanai bija dotas desmit minūtes, savukārt kopumā trasē atrasties bija ļauts tikai divas stundas un 30 minūtes, kas nebūt nav daudz, ņemot vērā, ka, lai nonāktu pie visiem kontrolpunktiem, jauniešiem nācās mērot trīs līdz četrus kilometrus. Jelgavā bija garākā trase no visām, kāda patriotiskajā spēlē šogad ir bijusi, tādēļ tas daļai dalībnieku bija liels pārbaudījums.

Jelgavas «Jauno Rīgas sargu» kārta bija viena no astoņām pusfināla spēlēm «Jauno Rīgas sargu» ciklā. Divas labākās komandas katrā no kārtām piedalīsies fināla pasākumā, kas notiks 20. novembrī Daugavpils cietoksnī, kā arī iegūs jūras ceļojumu visai komandai uz Stokholmu kopā ar «TALLINK».

Foto: Maksims Šaldajevs

Pievieno komentāru

Citas ziņas