«Mītavas kumeļiem» 10 medaļas «SMScredit.lv» čempionāta posmā. Kristens Krīgers elitē otrais (FOTO)

Ap 300 sportistu no Latvijas klubiem, Lietuvas, Igaunijas un Krievijas sestdien Zemgales Olimpiskā centra trasē pulcēja «SMScredit.lv» BMX čempionāta otrā posma sacensības. Šodien turpat BMX braucēji sacentās par Jelgavas atklātā čempionāta godalgām un balvām.

Titulētākais no mājinieku kluba «Mītavas kumeļi» bija pagājušā gada Latvijas junioru čempions un Eiropas junioru vicečempions Kristens Krīgers, kas šosezon iztur pirmo pārbaudi elites konkurencē. «Cits, daudz augstāks līmenis, kur, atšķirībā no mana juniora statusa, neviens tevi nerespektē, esi maziņš un pelēks. Jāadaptējas,» Kristena teiktais galvenokārt attiecināms uz pirmajiem aizvadītajiem pasaules kausa un Eiropas līgas sacensību posmiem, kur «nekas spīdošs» neesot izdevies. 

«SMScredit.lv» Latvijas seriāla pirmajā posmā Ventspilī viņam tā paša pasaules kausa dēļ nesanāca piedalīties, bet tagad Jelgavā, klātneesot 2014. gada elites čempionam valmierietim Edžum Treimanim, izcīnīta otrā vieta – aiz vēl viena valmierieša Riharda Veides. «Ar Rihardu cīnāmies līdzīgi. Tad viens uzvar, tad otrs, šoreiz bija viņa diena,» secina Kristens.

«SMScredit.lv» čempionāta otrā posma sacensību goda pjedestālu iekaroja vēl vairāki «Mītavas kumeļu» pārstāvji. Pirmā no 8 – 10 gadu meitenēm bija Paula Zavinska, pirmais arī Rihards Laimīte septiņgadīgo zēnu grupā, Ints Martins Valainis starp astoņgadīgajiem un Alvis Lānso krūzeru 30+ grupas konkurencē. 

Trešo vietu astoņu gadu vecuma grupā, kur piedalījās 33 braucēji, izcīnīja Reinārs Pavlovs, trešais labākais no deviņgadīgajiem zēniem bija Pauls Patriks Rullis, trešais starp piecpadsmitgadīgajiem – Roberts Dancis. 

Apvienotajā meiteņu 14+ grupā tūlīt aiz goda pjedestāla, ko ieņēma spēcīgās elites un junioru vecuma konkurentes no Krievijas, palika sešpadsmitgadīgā jelgavniece Vanesa Buldinska. Pieaugušo amatieru (M17+) grupā pirmajā un otrajā vietā Ernests Šteinbergs un Raitis Grundulis.

Starp septiņgadīgajām meitenēm trešo vietu izcīnīja X kluba «Ozolnieki» braucēja Anna Mežaraupa.

Jelgavas čempionātā, kur ar sponsoru atbalstu bija sagādāts arī bagātīgs balvu klāsts ne tikai pirmajam trijniekam, CR30+ grupā atkal uzvarēja A.Lānso, otrajā vietā B8 grupā Rodrigo Antulis, bronzas medaļas Markusam Soļimam (B6), R.Dancim (B15), Emīlam Jekševicam (B16) un R.Grundulim (M17+). 

Sacensību dažādošanai šodien norisinājās arī komandu stafetes divās vecuma grupās. Mājinieku četrinieks (V.Buldinska, Edgars Dimants, E.Jekševics, Kristers Gulbis) vecākajā grupā (13+) 11 komandu konkurencē izcīnīja trešo vietu, bet jaunākās grupas «Mītavas kumeļi» ieņēma ceturto.

«SMScredit.lv» čempionāta nākamie posmi paredzēti Saldū, Smiltenē, Valmierā, Madonā, Vecpiebalgā un noslēgums 12. septembrī Mārupē.


Foto: Rihards Lonskis

Pievieno komentāru

Citas ziņas