Noskaidroti Latvijas badmintona komandu čempionāta finālisti

Noskaidrotas visas 12 komandas, kas 19.decembrī Siguldā piedalīsies Latvijas komandu čempionāta badmintonā finālturnīrā.

Kā pēdējā vietu finālturnīrā no Rīgas divīzijas nodrošinājusi RTU-2 komanda, kas trešdien ar rezultātu 4-1 pārspēja "Eni" komandu.

Jau iepriekš, ņemot vērā iepriekšējā Latvijas čempionāta rezultātus, uz finālturnīru kvalificējās septiņas komandas - Rīgas Badmintona skola, Rīgas Skolēnu pils, Siguldas Badmintona klubs, Siguldas Sporta skola, "Dārta", Valmieras Badmintona klubs un RTU. Pārējās piecas komandas tika noteiktas kvalifikācijas turnīros piecās divīzijās.

Kurzemes divīzijā, kurā šogad pieteicās tikai "Talsu" un "Liepājas" komandas, finālturnīram kvalificējās liepājnieki, uzvarot abas spēles ar 3-2.

Tikai divas komandas šogad pieteicās arī Pierīgas divīzijā - "Baloži" un "Salaspils". Šī divīzija tikai izveidota pēc tam, kad neviena komanda nepieteicās Latgales divīzijā. Abās Pierīgas divīzijas spēlēs, kuras notika Salaspilī, uzvarēja "Baloži" ar 5-0.

Vidzemes divīzijā bija pieteiktas četras komandas - "Valmiera", "Cēsis", "Sigulda" un "Valka", tomēr par intrigas trūkumu parūpējās "Cēsis", jo šīs komandas spelēs kalendārā tika iekļautas kā pirmās, turklāt vienība visās uzvarēja.

Zemgales divīzijā tika pieteiktas četras komandas - LLU, "Ozolnieki", "Penkule" un "Jelgava". LLU komanda, kurā spēlēja tikai LLU studenti, uzvarēja visās trijās spēlēs, turklāt divās no tām ar 5-0. Sīvākā studentu spēlē bija pret "Ozolniekiem", uzvarot vien ar 3-2.

Tādējādi Latvijas čempionātā tiks pārstāvēta Rīga, Sigulda, Valmiera, Liepāja Baloži un Jelgava. Latvijas čempionātā piedalīsies trīs augstskolu komandas - LLU un divas RTU vienības.

Latvijas čempionātam bija pieteiktas 22 komandas un 180 badmintona spēlētāji. Latvijas komandās bija pieteikti arī četri ārzemju spēlētāji - Valkas klubs bija pieteicis divus spēlētājus no Igaunijas, bet Liepājas klubs - divus lietuviešus. Latvijas čempionātam tikai pieteikti arī divi Ozolniekos dzīvojoši ķīnieši.

Komandu turnīrā katrā tikšanās reizē tika izspēlētas piecas spēlēs - vīriešu un sieviešu vienspēles, vīriešu un sieviešu dubultspēles, kā arī jauktā dubultspēle. Nolikums paredz, ka viens spēlētājs var piedalīties tikai divās spēlēs, tādējādi minimālais komandas sastāvs ir četri spēlētāji - divi vīrieši un divas sievietes, taču ir iespējams, ka katrs spēlē tikai vienu spēli, tādējādi vienā vakarā var spēlēt arī astoņi komandas spēlētāji.

Līdz šim Latvijas komandu čempionāts tika izspēlēts vienas dienas laikā, bet turpmāk tas risināsies visu sezonu.

"Citu valstu pieredze liecina, ka klubu turnīri ļoti veicina badmintona attīstību. Sākotnēji kluba biedri paši savā starpā sacenšas, lai iekļūtu komandā. Tas motivē jauniešus, kā arī jau pieredzējušos spēlētājus. Savukārt vietējā komanda ap sevi pulcē vietējos līdzjutējus, vietējo pašvaldību, vietējos uzņēmējus, un tas veicina badmintona popularitāti,'' izteicies Latvijas Badmintona federācijas ģenerālsekretārs Kristians Rozenvalds.

Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Citas ziņas