Olimpiskajā dienā – rīta rosme un basketbola stafetes (FOTO) 2

Ap 1300 lielu un mazu vingrotāju šodien Zemgales Olimpiskajā centrā ar rīta rosmi sāka Olimpisko dienu, kas tiek atzīmēta visā Latvijā. Pēc jau iepriekšējos gados iedibinātas tradīcijas pasākumu ar karoga pacelšanu atklāja Atēnu olimpisko spēļu dalībnieks peldētājs Guntars Deičmans.

Šoreiz viņam apņēmīgi asistēja arī dēls Nikolass, kas kopā ar citiem 4. vidusskolas trešklasniekiem piedalās olimpiskajā projektā «Sporto visa klase», un  groza bumbas pārstāvji, tostarp Latvijas U16 izlases dalībniece Katrīna Kārkle, jo šāgada Olimpiskā diena veltīta iepazīstināšanai ar basketbolu.

Izkustēties rīta rosmē Zemgales Olimpiskajā centrā bija ieradušies sportiski bērni un jaunieši no visām Jelgavas skolām, arī tuvējo bērnudārzu audzēkņi. «Šeit nav vienīgi 2. internātpamatskolas, kas vingro pie savas mācību iestādes. Tāpat noteikti dara arī kāda daļa Tehnoloģiju vidusskolas un Valsts ģimnāzijas audzēkņu un vairāki pilsētas bērnudārzi, piemēram, «Pasaciņa», «Ķipari»,  kas rīko «paši savu» rīta rosmi,» stāsta Jelgavas Sporta servisa centra direktora vietniece Maija Actiņa.

Pēc aerobiskas izvingrošanās mūzikas pavadībā stadionā skolu komandas tika aicinātas hallē, kur norisinājās stafešu sacensības ar basketbola elementiem četrās vecuma grupās. Tiesāšanā un noslēgumā arī balvu dalīšanā iesaistījās basketbola kluba «Jelgava» spēlētāji.

Triju stafešu kopsummā 4. – 5. klašu grupā uzvarēja 4. sākumskola, atstājot otrajā un trešajā vietā 3. sākumskolas un 4. vidusskolas komandas. 6. – 7. un tāpat arī 8. – 9. klašu grupā vietu secībā godalgas sadalīja Valsts ģimnāzija, 4. vidusskola un Spīdolas ģimnāzija. 10. – 12. klašu komandām pirmajā vietā 4. vidusskola, otrajā Spīdolas ģimnāzija, trešajā – Valsts ģimnāzija.

Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētā «Olimpiskā diena 2015» šogad notika 348 norises vietās visā Latvijā un kopā pulcēja jaunu dalībnieku rekordu. Rīta rosmē piedalījās vairāk nekā 100000 dalībnieku, informē LOK preses sekretārs Mārtiņš Mālmeisters. 

Foto: Maksims Šaldajevs

Pievieno komentāru

Komentāri 2

BET

Tik neorganizets pasakums ilgi nav bijis par saucamajam stafetem vispar kaut ko nejedzigaku neko nevareja izdomat projekta vaditajai laikam nebija atkal laika....

pirms 5 gadiem, 2015.09.25 15:36

nelli

ej un pats/i dari :) tad redzēs cik tas ir viegli.

pirms 5 gadiem, 2015.09.25 15:39

Citas ziņas