Orientieristi sāk sezonu ar «fotošāviņiem» pilsētā (FOTO)

Ar fotoorientēšanās sacensībām šodien sezonu atklāja orientēšanās sporta klubs «Alnis». 37 fotouzņēmumos attēlotus Jelgavai raksturīgus objektus vai to detaļas meklēt devās 36 komandas – kopā ap simts dažāda vecuma dalībnieku.

«Apskriet visus – tie varētu būt kādi 15 kilometri. Kontrollaiks divas stundas, kam garākas kājas, varbūt arī izdosies,» pirms starta LLU Meža fakultātes vestibilā jokoja OK «Alnis» pārstāve Māra Bolšteina.

Liecība par kontrolpunkta apmeklējumu bija komandas fotouzņēmums pie attiecīgā objekta, un ar 37 bildēm, izrādījās, finišā nav atgriezusies neviena. Ģimeņu grupas uzvarētājiem «Romaničiem» (Ilva Koškina, Romāns Koškins, Ance Koškina) – 32, «Ašajiem vienradžiem» no Spīdolas ģimnāzijas (Mārtiņš Robežnieks, Gatis Šuliņš, Milēna Pālēna, Aivars Šaicāns, Matīss Ozols) jauniešu grupā – 30, bet pieaugušo grupas komandai «VSK Noskrien» (uz Jelgavu dzīvot un strādāt pārcēlušies kurzemnieki Māris Ostelis un Andis Geste) – 33.

«Labi, ka tētis mani pierunāja kopīgi sameklēt vēl dažas vietas tepat tuvumā,» pirmklasnieks Reinis Smilga ar smaidu stāsta, ka bijis jau galīgi piekusis, bet nu šī pēdējā saņemšanās komandu «Lielie Smilgas» ģimeņu sacensībā ierindojusi trešajā vietā. «Mēs esam lielie Smilgas, jo mazie Smilgas, vidējā un mazākā māsiņa, palika mājās,» Reinis izskaidro arī komandas nosaukuma izvēli. «Mazāko domājām ņemt līdzi ratiņos, bet nobaidīja laikapstākļi,» piebilst tētis Kārlis.

Bez bērnu ratiņiem tomēr nenotika arī šīs, nu jau trešās, kluba «Alnis» sezonas atklāšanas sacensības pilsētā – pērn startējuši ar trim bērniem, nu arī ceturto mazulīti ģimenes orientēšanās sporta tradīcijās ievadīja Aija un Oskars Bartušēvici. «Piedalāmies arī «Aļņa» iknedēļas sacensībās vasarā. Mazie izskrien bērnu distanci, mēs ar vīru pārmaiņus savu. Gadās jau arī, ka pats mazākais iecerēto programmu saīsina,» stāsta Aija.

«Meža skrējienu seriāls «Alnis 2015» šogad sāksies nedēļā pēc Lieldienām, 9. aprīlī, un turpmāk katru ceturtdienas vakaru,» kad balvu klāsts iztukšots, uz atvadām interesentus informē Jelgavas novada Sporta centra orientieristu trenere un arī aktīva «alniete» Ingūna Čākure.

Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Citas ziņas