Ozolniekos un Jelgavā piestāj pasaules Miera skrējiens (FOTO) 1

Šajās dienās Latviju ceļā no Baltkrievijas līdz Lietuvas robežai šķērso viens no pasaules Miera skrējiena Eiropas atzariem, kas aizsākās 11. jūnijā Maskavā un finišēs 2. jūlijā Kaļiņingradā. Jau Ogrē starptautiskajai stafetes komandai pievienojās 16 skrējēju kluba «Ozolnieki» sportisti, Ozolniekos un Jelgavā – skolu audzēkņi un citi entuziasti.

Pasaules Miera skrējienā, kas, mākslinieka, rakstnieka, mūziķa un domātāja Šri Činmoja iedvesmots, aizsākās 1987. gadā, kopš deviņdesmito gadu vidus iesaistās arī dalībnieki no Latvijas, tostarp Jelgavas pilsētas, novada un Ozolnieku pārstāvji. Vairākus gadus starp skrējiena Latvijas koordinatoriem bija Jelgavas 4. vidusskolas skolotāja Solveiga Nelsone, kas līdz ar LOK projektā «Sporto visa klase» iesaistītajiem ceturtklasniekiem posmā no Pārlielupes līdz Pasta salai pievienojās arī šogad.

Sagaidīšanas ceremonijā Pasta salā dalībniekus uzrunāja pilsētas Domes un Sporta servisa centra vadītāji. Miera skrējiena komandas dalībnieki savukārt klātesošos iepazīstināja ar pasākuma ideju, aicinot ikvienu paņemt rokā stafetes lāpu un ar labām domām nodot to cits citam, kā tas noticis visā jau veiktajā ap 1500 kilometru ceļā, stiprinot draudzību starp cilvēkiem un līdz ar to – mieru pasaulē. Klātesošajiem skolēniem bija interesanti pēc katra komandas pārstāvja izteikumiem savā valodā uzminēt, kādu valsti viesis pārstāv.

Šāgada skrējiena koordinatore Latvijā Gundega Gaile atklāj, ka līdz ar draudzības ideju viņu šajā pasākumā iedvesmo arī izaicinājums pārvarēt sevi garajā ceļā, kur nācies piedzīvot gan visai ekstrēmus apstākļus, gan daudz interesanta. «Pirms četriem gadiem skrēju Latvijā, pagājušajā gadā – pa Sibīriju, kas bija ļoti aizraujoši.» 

Ikdienā Gundega ir pedagoģe un strādā Oslo, bet pašlaik bauda atvaļinājumu līdz ar domubiedriem no  Latvijas, Krievijas, Tatarstānas, Kazahstānas, Baltkrievijas, Ukrainas un pat Brazīlijas. Treniņa pēc viņa skrienot arī ikdienā, bet aprīlī Ņujorkā piedalījusies 10 diennakšu skrējienā, pieveicot 800 kilometru.  

Latvijā Miera skrējiens virzījās caur Daugavpili, Jēkabpili, Ogri un Jelgavu, ceļā aicinot pievienoties arī vietējos iedzīvotājus, bet rīt pulksten deviņos turpat Pasta salā startēs Elejas un Lietuvas robežas virzienā.


Foto: Maija Laizāne

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Citas ziņas