Pēc pieredzes uz Koreju (FOTO)

Divās jūlija nedēļās 48 Latvijas studentu labākie sportisti piedalījās divdesmit  astotajās studentu olimpiskajās spēlēs, kā parasti mēdz dēvēt universiādi, kas šoreiz notika «otrā pasaules malā» – Kvandžu pilsētā Dienvidkorejā.

«Piedzīvojums jau bija pats ceļojums, jo tik tālā ceļā mūsu puses sportisti dodas ne katru dienu, un 2 stundas ar «Lufthansa» reisu uz Frankfurti bija tikai kā neliela iesildīšanās pirms vairāk nekā 10 stundas garā pārlidojuma Frankfurte – Seula,» pēc atgriešanās «Zemgales Ziņu» korespondentam pastāstīja Jelgavas vieglatlētikas treneris Viktors Folkmanis, kurš tālajā ceļā pavadīja Rīgas Stradiņa universitātes Jūrmalas medicīnas koledžas audzēkni Līnu Šulginu, kas trenējas un dzīvo Jelgavā, lai gan oficiāli pierakstīta tepat kaimiņos – Auces novadā.

Neoficiālajā 172 valstu konkurencē Latvija kopumā izcīnīja 47.vietu, apsteidzot tādas valstis kā Zviedrija, Šveice, Somija un Norvēģija. Baltijas valstu vidū sekmīgākā bija Lietuva un mūsu studentiem atliek tikai priecāties par dienvidu kaimiņu izcīnītajām piecām zelta medaļām airēšanā un visas studentu izlases spēcīgo sniegumu.

«Latvijai tika trīs medaļas, un priecājos, ka visas – vieglatlētikā,» neslēpa V.Folkmanis.

Pa sudraba medaļai izcīnīja augstlēcēja Madara Onužāne (zelts lietuvietei Airīnai Palsitei) un šķēpa metēja Līna Mūze, bronza – šķēpraidim Zigismundam Sirmajam. V.Folkmaņa audzēkne L.Šulgina sarežģītajā 3000 metru kavēkļu distancē uzreiz iekļuva finālskrējienā, kur gan nācās samierināties ar 16. vietu – ar jaunu Universiādes rekordu uzvarēja Krievijas pārstāve.

Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Citas ziņas