Peldētājiem panākumi Rostokā (FOTO) 3

Jelgavas jaunie peldētāji no sacensībām Rostokā pārveduši ievērojamu skaitu medaļu. Deniss Komars uzstādījis jaunu Jelgavas rekordu 100 metros brasā, bet Vladimirs Šinkus – 50 metru peldējumā uz muguras.

Vēsturiskās sacensības Vācijas pilsētā Rostokā notika jau 60. reizi un mūsu pilsētu tajās pārstāvēja 34 audzēkņu komanda, stāsta Jelgavas Specializētās peldēšanas skolas (JSPS) direktore Zelma Ozoliņa. Sacensības notika ar priekšpeldējumiem rīta cēlienā un finālpeldējumiem pēcpusdienā, tā ka atpūtai laika nav bijis. «Arī dalībnieku skaits bija ļoti liels – 337 sportisti no 48 skolām un klubiem dažādās vecuma grupās,» uzskaita Z.Ozoliņa, «tāpēc prieks, ka pirmajā dienā finālā iekļuva 13 mūsu skolas audzēkņi, bet otrajā dienā – 16.»

Ļoti labus rezultātus Vācijā uzrādīja mūsu starptautiskās klases sporta meistars Deniss Komars, izcīnot zelta medaļu 200 metros brasā un sudraba 50 un 100 metros brasā. «Simtniekā» Denisam izdevās pārspēt paša iepriekš uzstādīto Jelgavas rekordu absolūtajā vecuma grupā, uzrādot rezultātu 1 minūte 00,77  sekundes (iepriekšējais rekords 1:01,46). Deniss arī palīdzēja mūsu komandai izcīnīt zelta medaļas kombinētajā stafetē.

Lielisks panākums arī Vladimiram Šinkum, labojot pilsētas rekordu 50 metros uz muguras 15–16 gadu vecuma grupā. «Viņš laboja Krišjāņa Grantiņa rekordu (27,83 sekundes), pirmais Jelgavā nopeldot šo distanci 27,78 sekundēs,» priecājas Z.Ozoliņa. Vladimiram arī divas zelta medaļas brīvā stila un kombinētajā stafetē un divas sudraba 50 un 100 metros brasā.

Ar zelta medaļām no Rostokas vēl atgriezās Andris Skuja, Maksims Minakovs (divās distancēs), Helmuts Siliņš, Arvīds Vilčaks un Aleksis Naumovs. Trīs sudraba medaļas dažādās distancēs nopelnīja Kristers Gromovs, vienu – Sergejs Židkovs. Viņam arī viena bronzas medaļa, tāpat kā Kristeram Rozenbildam, Maksimam Minakovam, Jevgeņijam Boicovam un Kirilam Kuskovam, bet divas bronzas medaļas Arvīda Vilčaka kontā.

Vīriešu absolūtajā vērtējumā stafetēs 4x50 metru brasā tika uzrādīti pilnīgi vienādi rezultāti ar Leipcigas komandu, un ar zelta medaļām nācās apbalvot abas. JSPS komandā peldēja V.Šinkus, A.Naumovs, K.Kuskovs un J.Boicovs. 4x50 metru kombinētajā stafetē mūsu četrinieks – V.Šinkus, D.Komars, A.Naumovs un J.Boicovs – uzvarēja pārliecinoši.

«Ne mazāk nozīmīgs sasniegums ir arī tas, ka pirmo reizi tieši Vācijas sacensībās sporta meistara kandidāta normatīvu izpildīja Viktorija Gedroviča (trenere Jeļena Visocka). Pirmo reizi sporta klases normatīvus izdevās izpildīt arī Maretai Kalnišķei (trenere Astra Ozoliņa), Sergejam Židkovam (trenere Anželika Paegle) un Janai Dobrjanskai (trenere Inga Arnīte),» treneru lielo ieguldījumu uzteic JSPS direktore Z.Ozoliņa.

Foto: JSPS 


Pievieno komentāru

Komentāri 3

Citas ziņas