Piecpadsmit jauno regbistu komandas cīnās par «Mītavas» kausu kluba jauniegūtajā mājvietā (FOTO) 7

Jelgavas regbija klubs «Mītava», ieguvis īres tiesības padomju gados aizsāktajā, bet tā arī līdz galam neuzceltajā RAF stadionā Pārlielupē, gadskārtējo, nu jau trešo, trenera Igora Umecka piemiņas turnīru šogad sarīkoja savā jaunajā mājvietā.

Starptautiskajā turnīrā «Mitava Cup» piedalījās 15 komandas – pa četrām U13 un U15 vecuma grupās un septiņas U11 konkurencē. Bet ievadā cīņām azartisku toni uzdeva tradicionālais regbija veterānu mačs starp Jelgavas un Rīgas komandām. Ar 8:5 uzvarēja jelgavnieki.

«Šāds jauniešu turnīrs un iespēja arī mums uzspēlēt – tie ir regbija svētki,» atzina jelgavnieku komandas kapteinis Vadims Zabijako. Neesot gan sanākusi pilna 15 cilvēku komanda, tāpēc spēlējuši 13 pret 13. «Vasarā piedalāmies pludmales regbija turnīrā 5:5 Jūrmalā,» Vadims skaidro, kā tiek uzturēta sportiskā forma. Daļa vīru savulaik spēlējusi «RAF» komandā, atjaunotās brīvvalsts laikā – vienībā «Jelgavas aļņi». Tagad veterāniem ap 45 gadu vidējais vecums (Georgijam Žiham 55, bet turnīra vecākajam dalībniekam Igoram Kosarevam rīdzinieku rindās – 71), «Mītavas» senioru statuss un šodien laukumā arī attiecīgs spēles reglaments – divreiz pa 15 spraigām minūtēm.

«Zēniem nav labāka sporta par regbiju, kas attīsta ātrumu, spēku un komandas izjūtu,» ar gandarījumu nolūkodamies, kā savām cīņām iesildās jaunieši, jau pēc pašu spēles teic V.Zabijako un spriež, ka līdz ar Dimitrija Bondarenko un viņa dēla Roberta uzņemšanos turpināt trenera I.Umecka aizsākto sporta veidam Jelgavā sākusies otrā atdzimšana. Latvijas čempionātā šogad piedalās trīs vecuma grupu komandas. «Ja attīstīsies klubu regbijs, spēcīgāka kļūs arī Latvijas izlase,» viņš bilst, atcerēdamies valstsvienības ne sevišķi veiksmīgo spēli pret Andoru pirms pāris gadiem Zemgales Olimpiskajā centrā. Oktobra sākumā veterāns ar dažiem komandas biedriem braukšot uz Kārdifu skatīties pasaules kausa spēli, bet šodien bija gatavs pavērot arī, cik cerīga ir jaunā maiņa.

U11 grupā pirmo vietu izcīnīja «Mītava», otro un trešo «Eži» un Šauļu «Baltrex». U13 grupā pirmie lietuvieši, otrie «Eži», bet trešajā meiteņu komanda «Imanta». «Mēs zēnus esam sasitušas ne reizi vien,» jau turnīra sākumā apņēmīgi bilda bižainās regbistes, un mājiniekus tiešām atstāja bez godalgām. U15 grupas trijniekā vietu secībā «Baltrex», «Jūrmala» un «Mītava».

Sacensību noslēgumā sumināja arī labākos spēlētājus. U11 grupā balvu saņēma jelgavnieks Marks Matvejevs, U13 – Artis Lapkovskis no «Ežiem», U15 – Povils Keža no «Baltrex». 

Foto: Rihards Lonskis

Pievieno komentāru

Komentāri 7

Kaimiņš

Droši vien bija labi skraidīt pa suņu kakām. Jo ikdienā tur suņus ved ļoti daudz uz laukumu.

pirms 5 gadiem, 2015.09.28 13:48

regbists

Tāds iespaids, ka tu jau esi pierijies sunisku kakam, uz tā laukuma, gudrinieks.

pirms 5 gadiem, 2015.09.28 21:32

Skatītājs pa logu

Malači, sakopa laukumu un attīsta regbiju. Ir ļoti patīkami redzēt, ka Jelgavā regbijs piedzimst no jauna!

pirms 5 gadiem, 2015.09.28 14:17

beverina

Biju skatities ka mans mazdels spele.Viss laukums satirits ta ka ja Kaimins nepiecukas tad berniem vel ilgi bus kur spelet.cy2

pirms 5 gadiem, 2015.09.28 22:47

Jelgavnieks

Prieks par puikām. Kā arī par iekopto laukumu. Lai turas nākamajās cīņās un ir daudz uzvaras.

pirms 5 gadiem, 2015.10.01 17:51

Citas ziņas