Pirmais pilsētas rogainings Jelgavā pulcē ap 250 dalībnieku no visām Latvijas malām (FOTO) 5

Līdzās klasiskajam 24 stundu rogainingam, kurā notiek Latvijas, Eiropas un pasaules čempionāti, populāras kļuvušas arī tautas sacensības īsākā laika formātā, turklāt ne vien dabas apvidū, bet arī pilsētā. Jelgavā pirmo šādu pasākumu ar trīs un sešu stundu laika kontroli sarīkoja orientēšanās sporta klubs «Alnis» sadarbībā ar Jelgavas novada Sporta centru.

Pirmie dalībnieki Zemgales Olimpiskajā centrā, kur varēja saņemt kartes, pulcējās jau pirms deviņiem no rīta. Līdz starta brīdim stundu vēlāk bija reģistrējušies ap 250 skrējēju, no kuriem trīs stundu maršrutu izvēlējās aptuveni trešdaļa. «Dēļ trīs stundām nav vērts celties no gultas,» savukārt jokoja kāds «sešinieka» piekritējs. 

Apvidū izvietotos pussimts kontrolpunktus komandai atļauts apmeklēt pašu brīvi izvēlētā secībā, tāpēc bija vērts arī iepriekš izpētīt un izstrādāt maršrutu. Mājiniekiem savā pilsētā it kā varētu sanākt priekšrocības, bet tukumnieks Ilmārs Kaulakans ar prāvu orientierista stāžu gan šādu pieņēmumu noraidīja, jo «viss taču iezīmēts kartē». 

«Iepazīsim Jelgavā vēl neredzētas vietas,» ar smaidu sprieda Salvis Daģis no Ozolnieku novada, neslēpdams, ka dabā tomēr skrien labprātāk, bet arī šeit ir noskaņots uzvarai. Pievakarē noskaidrojās, ka no maksimāli iegūstamajiem 290 punktiem Salvim kopā ar komandas biedru Kasparu Beķeri izdevies savākt 202 un ierindoties otrajā vietā, bet pirmo ar 217 punktu krājumu ieguva rīdzinieki Pēteris Grīviņš un Ivars Vertuls.

Tas – absolūtajā vērtējumā vīru «open» grupā, bet pavisam rezultāti tika apkopoti un balvas dalītas teju 20 dažādās vecuma, meistarības un komandu sastāva kategorijās. Trīs stundās visvairāk punktu (108) sakrāja jelgavnieki Kaspars Zihmanis un Oskars Bartuševics. Tuvu šim rezultātam ar 98 punktiem bija Jelgavas novada Sporta centra jauktā jauniešu komanda – Rihards Krūmiņš, Signe Sirmā un Ralfs Eižvertiņš.

«Patiesībā jau viņi bija pieteikušies sešām stundām, bet vairāk par trim neļāvu, jo Rihardam un Signei jātaupa spēki Baltijas junioru kausa sacensībām Latvijas izlases sastāvā mēneša beigās Zviedrijā,» atklāja orientieristu trenere un sacensību galvenā tiesnese Ingūna Čākure. 

Foto: Maksims Šaldajevs

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Pastaiga

Pastaigājos pa mežu starp Jelgavu -Ozolniekiem . Redzēju ne tikkai sportistus , bet arī ALNI kurš pārgāja meža ceļu . Alni redzēju pirmo reiz , lai gan daudz un regulāri staigāju par šo mežiņu . Tā simboliski

pirms 5 gadiem, 2015.10.17 21:24

jelgavniece

Kas tie par spaarniem? Neesmu ne redzeejusi, ne dzirdeejusi (32.bilde)

pirms 5 gadiem, 2015.10.18 10:18

Marita

Uzvaras parkā jau padaudz gadus stāv.

pirms 5 gadiem, 2015.10.18 12:29

Dārzniece

Kompasiņ, malacis! Bet kas tanī mugursomā tev ir līdzi? Vai nakšņošanas piederumi?

pirms 5 gadiem, 2015.10.19 08:36

Kompasiņš

Nē, tur ir kāds plašķītis, ja lietus sāk līt un maizītes,dzeramais, ja sagribas. Nopietni cilvēki arī 24 stundu sacensībās neguļ.

pirms 5 gadiem, 2015.11.01 09:13

Citas ziņas