Popularizē šorttreku (FOTO)

Lai ieinteresētu bērnus par šorttreku un rudenī, iespējams, Jelgavas Ledus sporta skolā atvērtu šā ziemas sporta veida nodaļu, Jelgavas Ledus hallē aizvadītas mazo slidotāju sacensības. 29 dalībnieki tajās sacentās gan ar speciālajām, gan hokeja un daiļslidošanas slidām.

Pasākumu rīkoja Jelgavas Ledus sporta skola (JLSS) sadarbībā ar «Evitas Krievānes slidošanas skolu». «Bijām gaidījuši ap 40 dalībnieku droši vien gripas dēļ ieradās nedaudz mazāk. Īsto šorttrekistu, manu audzēkņu, bija 15, ar «parastajām slidiņām» sacentās 14,» stāsta Latvijas labākā šorttrekiste Evita, kas trenē bērnus Ozo hallē un māca slidot arī mazajiem jelgavniekiem cerībā, ka rudens pusē treniņgrupa izveidosies arī JLSS paspārnē.

Sacensības norisinājās četru stundu garumā zēniem un meitenēm trijās vecuma grupās, katrā veicot pa divām distancēm. Sešgadīgie un jaunāki (juniori G), tāpat kā 7 – 8 gadu grupas dalībnieki (juniori F) slidoja 222 un 333 metrus, bet 9 – 10 gadu (juniori E) un 11 – 12 gadu (juniori D) grupa – 500 un 333 metrus. Meitenes, kas dažā grupā bija tikai pa vienai, visai līdzvērtīgi slidoja kopā ar puikām, un E grupas sportiste Tīna Estere Vilka savus vīriešu kārtas konkurentus pat apsteidza.

Sacensību noslēgumā mazie interesenti varēja 1000 un 1500 metru distancēs vērot E.Krievānes četrus pašlaik labākos un jau ārpus Latvijas robežām titulētos audzēkņus, kuru savstarpējā cīņā uzvarēja Tomass Bakēvics no Ozolniekiem. «Tomass ir savas vecuma grupas līderis Latvijā un februāra beigās startēs pasaules junioru čempionātā Japānā, Osakā,» skaidro Evita. 

Konkurentos Jelgavas hallē viņam šoreiz bija novadnieks, Austrumeiropas kausa posmu līderis Reinis Bērziņš, kuru gaida finālsacensības ar sāncenšiem no Rietumeiropas grupas Obersdorfā, jelgavnieks Endijs Vīgants, kas Austrumeiropas kausu kopvērtējumā ir desmitajā vietā, un rīdzinieks Normans Beikmanis, kas šonedēļ pārstāvēs Latvijas studentus pasaules universiādē Granādā, Spānijā.

«Šorttreks ir perspektīvs sporta veids, un Latvijai nemaz nav neiespējami tajā tikt arī līdz olimpiskajām medaļām,» pārliecināta ir trenere Evita, kas paspējusi nolūkot ašus slidotājus arī sacensībās Jelgavā. 1. martā līdzīgi mači gaidāmi Ozo hallē, bet 10. maijā vēl vienu šorttrekistu «saietu» rīkos Jelgavas Ledus sporta skola. 

Uzvarētāji

Ar šorttreka slidām –
G – Madara Gintere, Kristers Daugilis,
F – Viktorija Līva Ozoliņa, Emīls Reinis Rudzītis,
E – Tīna Estere Vilka, Mareks Reins;

ar hokeja vai daiļslidošanas slidām –

F – Daniela Miļūna, Linards Reinis Laizāns,
E – Gunta Kopmane, Ādams Stepanovs-Gavrilovs,
D – Dmitrijs Švabs.

Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Citas ziņas