Regbisti jubileju svin ražīgā darbā (FOTO) 1

Kā aprēķinājuši šīs aizraujošās sporta spēles entuziasti, sestdien regbijam Jelgavā apritēja 45 gadi. Padomju laikos Jelgavā bija vairākas regbija komandas – «RAF», «Metālists», «Cukurfabrika» –, laikmetu griežos popularitāti vismaz Latvijas mērogā iekaroja klubs «Jelgavas aļņi». 1992. gadā jelgavnieki piedalījās regbija pasaules čempionātā Latvijas izlases sastāvā. 

Bijušās tradīcijas sekmīgi cenšas atjaunot regbija klubs «Mītava», kura dibinātājs un treneris Igors Umeckis diemžēl pirms četriem gadiem aizgāja mūžībā. Tagad ar kluba regbistiem nodarbojas treneri tēvs un dēls Bondarenko. Atbilstoši pašu vecuma hierarhijai ar kluba «Mītava» jauniešu komandām (U11, U13, U15) vairāk strādā Roberts Bondarenko, kamēr tēvs Dmitrijs Bondarenko trenē pieaugušākus regbistus, no kuriem meistarīgākie vēlāk nokļūst Rīgas «Ovālā» vai citos Latvijas labākajos klubos.

«Līdz šim lielas neērtības sagādāja piemērota laukuma trūkums,» stāsta regbija kluba «Mītava» valdes locekle Aija Lejniece, «tāpēc ar prieku uzņēmām ziņu par iespēju uz 20 gadiem noslēgt līgumu par kādreiz celtā un tā arī līdz galam neuzceltā RAF stadiona īri Pārlielupē. Darāmā pietiek, taču, tā kā 27. septembrī esam iecerējuši sarīkot starptautisku turnīru, kurā piedalītos gan regbija veterāni, gan jaunieši no Šauļiem, Viļņas, Kaļiņingradas un, protams, «Mītavas», Jelgavas regbija dzimšanas dienu aizvadījām sparīgā darbā, lai turnīrs, veltīts trenera Igora Umecka piemiņai, varētu notikt sakoptajā laukumā.» 

Foto: Rihards Lonskis

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Kaimiņš

Beidzot kāds aizaugušo pļavu saved kārtībā un apsaimnieko. Super prieks skatīties lai jums veicas.

pirms 5 gadiem, 2015.09.12 16:22

Citas ziņas