Regbisti krāj spēkus un papildina rindas (FOTO) 2

Sporta klubs «Eleja» ar Latvijas Regbija asociācijas (RAA) un Jelgavas novada Sporta centra atbalstu šomēnes Staļģenē sarīkoja regbija nometni iesācējiem. «Tā bija laba iespēja iepazīstināt ar regbiju jaunus interesentus, kas ar laiku varētu papildināt četras mūsu Latvijas čempionātā spēlējošās komandas,» teic nometnes vadītāja un sporta kluba trenere Sandra Avota.

«Eleja» ar trim komandām piedalās Latvijas jaunatnes čempionātā, kur pēc pavasara posma ir U11, U13 un U15 grupas līderi, un pārstāvēta arī Latvijas pirmās līgas čempionātā regbijā 7, kur pēc trīs spēļu posmiem patlaban ieņem otro pozīciju. «Jaunatnes čempionātā mums ir spēcīgi pretinieki, taču cīnīsimies, lai arī rudens posmā savas līderpozīcijas neatdotu,» regbistu apņēmīgo noskaņojumu, kas stiprinājies arī nometnē, apliecina S.Avota. Treniņos piedalījās 55 zēni un viena ļoti varonīga meitene – bērni un jaunieši no 10 līdz 16 gadu vecumam, kas tikai vēl iepazīst vai arī jau aizrāvušies ar šo sporta veidu un varēja nodot savas zināšanas jaunpienācējiem.

Sandra atklāj, ka ideja par nometni radusies jau pavasara pusē, kad RAA organizēja regbija festivālu no septiņu līdz 15 gadu vecuma bērniem un jauniešiem, kas vēlējās iepazīties ar regbiju klātienē. Uz­aicinājumu atsaukušās Zaļenieku, Elejas, Sesavas, Vilces un Staļģenes skolas. «Dalībnieki visas dienas garumā veica dažādus regbija uzdevumus, notika spēles starp jaunizveidotajām komandām. Pasākums ieinteresēja jauniešus, un, lai tam dotu turpinājumu, nolēmām sarīkot ko līdzīgu. Nometnē bērni apguva spēles pamatiemaņas, dažādus regbija elementus, kā arī uzlaboja fizisko sagatavotību. Tā bija iespēja lietderīgi pavadīt brīvo laiku un gūt motivāciju nodarboties ar šo spēli.»  

Kā īpašu nometnes kvalitāti viņa uzsver arī Latvijas regbija 7 izlases trenera, nupat Latvijas Sporta pedagoģijas akadēmiju tieši regbija specialitātē absolvējušā Elmāra Šefanovska iesaistīšanos. Treniņdarbā viņam palīdzēja elejnieku 1.līgas komandas spēlētājs Kārlis Avots, kas savukārt līdz ar komandas biedriem Robertu Beļajevskovu un Robertu Kunuti ir Latvijas U20 izlases kandidāts.  

Visu rakstu lasiet piektdienas, 31.jūlija, «Zemgales Ziņās».

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Nometnes tas ir labi

Jauki, ka vasarā saturīgi tiek nodarbināti jaunieši. Elejniekiem noturēties līderos!!!

pirms 5 gadiem, 2015.08.01 22:32

Citas ziņas