«Roņi» pulcējas Argentīnā, lai «apvienotu pasauli» (FOTO) 1

Trīs ziemas peldētāju kluba «Jelgavas roņi» pārstāvji piedalījās starptautiskā 22 valstu 60 dalībnieku komandā, kas, iesaistoties argentīnieša Matiasa Olas organizētā ziemas peldēšanas festivāla projektā, veica 60 kilometru stafeti atklātā ūdenī un startēja sacensībās līdzās Perito Moreno ledājam Santakrusas provincē.

«Pasaules apvienošana ar draudzīgu pasākumu palīdzību ir ziemas peldētāja Matiasa organizatoriskās rosības pamatideja,» stāsta «Jelgavas roņu» vadītājs Aleksandrs Jakovļevs, kas kopā ar viņu darbojas Starptautiskajā ziemas peldēšanas asociācijā. 

«Kopā esam peldējuši līdzīgos pasākumos Ķīnā, Beringa jūras šaurumā, Amerikas Savienotajās Valstīs, piedalījušies čempionātos Sibīrijā un Somijā. Pašā Argentīnā ziemas peldēšanas tradīcija vēl tikai veidojas, un Santakrusas provincē nodibināts pirmais klubs, kas ar pieciem dalībniekiem bija pārstāvēts Matiasa rīkotajā, nu jau otrajā ziemas peldēšanas festivālā, kura programmā tika iekļautas arī sacensības.» 

Šogad 25. jubileju nosvinējušo «Jelgavas roņu» klubu līdz ar A.Jakovļevu Argentīnā pārstāvēja Nataļja Petušoka un Valērijs Vahmjaņins. Pieredzējušo jelgavnieku iepriekš sniegtie padomi bija lieti noderējuši arī pirmā argentīniešu čempionāta aprīkošanā ar visu nepieciešamo. 

Festivāla pirmās kārtas programmā bija 60 kilometru garš starptautiskās stafetes komandas peldējums caur pasaulē plašāko upes grīvu Rio de Laplata no Kolonijas Urugvajā uz Puerto Madero Argentīnā. «Ūdens temperatūra no +10 līdz +12 grādu, peldēšanas laiks 20 stundas, stafetes komandā «roņi» no Argentīnas, Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Krievijas, Somijas, Dānijas, Vācijas, Niderlandes, Austrālijas, Brazīlijas, Beļģijas, Čīles, Urugvajas, Izraēlas, Anglijas, Īrijas, Čehijas, ASV, Zviedrijas. Katrs devās ūdenī uz 15 minūtēm un fiziski labāk sagatavotie – arī vairākkārt,» Aleksandrs stāsta, ka pats atklātā ūdenī tā izgājis piecas reizes.

Festivāla otrajā kārtā – sacensības nacionālā parka «Parque Nacional Los Glaciares» teritorijā netālu no ledāja Perito Moreno. Ūdens temperatūra no +3 līdz +5 grādiem, 25 metru, 50 un 100 metru distances celiņā un 500 metru atklātā ūdenī. Pēc peldējumiem – karsti dzērieni, sauna, sildītāji teltī, arī uzmanīga glābēju komanda, jo, kā uzsver A.Jakovļevs, tāds čempionāts Argentīnā notika pirmoreiz. Taču viss izdevās lieliski, un jelgavnieks pārliecināts, ka šis pasākums ziemas peldētāju pasaulē arī turpmāk ieņems svarīgu vietu.  Bet tā rīkotājs M.Ola uzaicināts novembrī ar savu līdzdalību pagodināt «Jelgavas roņu kausa 2015» izcīņu jaunā statusā – jelgavnieku tradicionālās sezonas atklāšanas sacensības pirmoreiz būs arī I pasaules kausa «Winter Swimming World Cup» pirmais posms.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Citas ziņas