Rudens krosā skolas krāsas aizstāv orientieristi, futbolisti, basketbolisti, airētāji, šorttrekisti, peldētāji, vieglatlēti u.c. (FOTO)

Četras meitenes un četri puiši katrā no četrām vecuma grupām, komandas kopvērtējumā ņem vērā trīs labākos individuālos rezultātus – tādi bija noteikumi Jelgavas 45. skolēnu sacensībām rudens krosā, kas šodien norisinājās Pārlielupes pļavā iepretim pilij.

Piedalījās visas pilsētas skolas. Dalībnieku sarakstos – visdažādāko sporta veidu sacensībās dzirdēti uzvārdi. Distances atbilstoši vecumam – 500, 800, 1000 un 1500 metru. Cīņas ar konkurentiem un paša gribasspēku ikvienā no skrējieniem norisinājās līdz acīm redzamam spēku izsīkumam finišā.

No 4.–5. klašu meitenēm, kas skrēja 500 metrus, divas vietas uz goda pjedestāla iekaroja 4. sākumskolas skolnieces – augstāko pakāpienu ieņēma Santa Vibāne, otro Megija Asvere. Uz trešā viņām pievienojās Alisa Ūdre no 2. pamatskolas. Puišiem tāda paša garuma distancē ātrākais bija Arturs Gorņiks no 5. vidusskolas, otrais labākais laiks Sandim Tomam Samuļonim no 4. vidusskolas, trešais – Danam Ločmelim no 4. sākumskolas.

6.–7. klašu grupā pēc 800 metriem pirmā finišēja Renāte Artamonova no 5. vidusskolas, otro vietu izcīnīja Jekaterina Pučinska no 6. vidusskolas, trešo – Māra Zīverte no 4. sākumskolas. Zēniem finišējušo saraksta galvgalī Sergejs Židkovs no 2. pamatskolas, nākamais Kristers Brauns no 4. vidusskolas, bet trešajā ailītē Tehnoloģiju vidusskolas audzēkņa Denisa Davidova rezultāts.

8.–9. klašu skrējēji sacentās kilometra distancē, ko no meitenēm visātrāk veica Veronika Potapova (5. vidusskola), otrajā vietā Patrīcija Adamoviča (Valsts ģimnāzija), trešajā – Signe Sirmā (Spīdolas ģimnāzija), zēniem vietu secībā Matīss Ozols (Spīdolas ģimnāzija), Maksims Semjonovs (5. vidusskola) un Daniels Zemzars (Spīdolas ģimnāzija).

1500 metru pārbaudījums bija jāiztur 10.–12. klašu jaunietēm un jauniešiem. Zelta medaļas spožumā ar to tika galā Anna Ševčenko no 6. vidusskolas, sudrabu «izskrēja» Liene Roziņa no Valsts ģimnāzijas, bronza Anastasijai Vidončikovai no 6. vidusskolas. Puišu konkurencē jau otro gadu par rudens krosa čempionu kļuva Endijs Titomers no Spīdolas ģimnāzijas, otrais finišēja Endijs Vīgants no 4. vidusskolas, trešais labākais laiks čempiona skolasbiedram Mārtiņam Robežniekam.

«Nu tad, piektdien uz Rīgu,» spiezdams roku, visus savus veiksminiekus uzrunāja Spīdolas ģimnāzijas sporta skolotājs Jānis Rihards. Anniņmuižā, izrādās, 2. oktobrī Latvijas skolēnu 69. spartakiādes sacensības rudens krosā, kur būs ne vien individuālais, bet arī skolu komandu vērtējums. «Pavasarī krosa stafetēs ģimnāziju grupā izcīnījām pirmo vietu, iepriekšējā rudens krosā bijām trešie,» sporta skolotājs pārliecināts, ka arī šoruden skolas komanda varētu pacīnīties par godalgām. Potenciālo dalībnieku sastāvs gan vēl šodien nebija īsti drošs, jo Matīsam nākamajā dienā airēšanas maratons, Endijam piektdienas pēcpusdienā orientēšanās sacensības, kur varētu iegūt vērtīgu balvu. Puiši bilda, ka līdz rītam vēl padomās.

Arī 4. sākumskolas sporta skolotāja Ingrīda Anzenava atklāja, ka vedīs savējos uz krosu Anniņmuižā, bet Sporta servisa centra direktora vietniece Maija Actiņa apstiprināja, ka servisa centrs jebkuras skolas iniciatīvu atbalstīs ar transportu.

Tikmēr 3000 kilometru skrējienam jau pulcējās «vispārējās grupas» jeb Jelgavas atklāto sacensību dalībnieki. Šajā grupā, kur pieteikties bija aicināti 2000. gadā dzimušie un vecāki skrējēji, 12 sieviešu konkurencē uzvarēja Jeļizaveta Osovija, bet no 15 vīriem ātrākais bija Ainārs Lupiķis. Trijniekā vietu secībā arī Daiga Dābola, Ilze Okmane un Oskars Stāmers, Salvis Brasavs. 

Foto: Maksims Šaldajevs

Pievieno komentāru

Citas ziņas