Sēdvolejbolā Latvijas komandas pirmajā un trešajā vietā (FOTO)

Zemgales Olimpiskā centra hallē Latvijas, Igaunijas un Lietuvas klubu vīriešu komandas samēroja spēkus pirmās kārtas spēlēs turnīrā «Baltijas līga sēdvolejbolā 2015».

Pirmās laukumā devās komandas «Latvija I» un «Tallinn SVC», un šajā mačā trijos setos uzvarēja Latvijas vienība, bet nākamajā «Feniksas Vilnius» ar tādu pašu 3:0 rezultātu pārspēja «Latvija II» komandu. Finālā par pirmo vietu lietuvieši ar 1:3 atzina Latvijas pirmās vienības pārākumu, bet sīvā piecu setu spēlē par trešo vietu uzvaru izrāva Latvijas otrā komanda.

Latvijas sēdvolejbola izlases treneris, Latvijas Paraolimpiskās komitejas ģenerālsekretārs Andris Ulmanis informē, ka Baltijas līgas turnīrs šogad norisināsies piecos posmos – nākamie 2. maijā Tallinā, 20. jūnijā Traķos Lietuvā, 17. oktobrī Kauņā Lietuvā, bet fināls paredzēts 12. un 13. decembrī Līvānos. 

Marta beigās galvaspilsētā norisināsies sacensības «Rīgas kauss 2015», ko, tāpat kā Baltijas līgu, var uzlūkot kā pārbaudes turnīrus, gatavojoties Eiropas sēdvolejbola čempionātam oktobrī. «Uz 10 cilvēku izlasi patlaban kandidē 14 spēlētāju, un, lai sagatavošanās posmā pilnvērtīgi varētu iesaistīt visus, esam izveidojuši divas komandas,» skaidro A.Ulmanis.

Pārsvarā komandās iesaistījušies rīdzinieki, taču otrajā vienībā šodien spēlēja arī jelgavnieks Aleksandrs Ronis. «Iepriekš biju pamēģinājis ratiņbasketbolu, bet tur treniņi iekrita stundu laikā. Tad iesaistījos sēdvolejbolā un pēc mēneša jau piedalījos Līvānu kausā,» stāsta komandas jaunākais dalībnieks sešpadsmitgadīgais Aleksandrs, kas Jūrmalas profesionālajā vidusskolā apgūst datorsistēmu tehniķa specialitāti.

Pieredzējušais rīdzinieks Vadims Landiševs, kas sēdvolejbolā ir kopš 1993. gada un jau vairākkārt pārstāvējis Latviju Eiropas čempionātos, savukārt atklāj, ka treniņi ir nopietni un katru dienu, bet līdztekus sportistiem pieejama arī fizioterapija, baseins, masāžas. «Tas ir Paralimpiskās komitejas un tās vadītāja Andra Ulmaņa nopelns,» Vadims atzīst, ka komandas treneris pelnījis pateicību arī par šīm organizatoriskajām rūpēm. 

Sēdvolejbola piecus metrus garajā un sešus metrus platajā laukumā darbojas seši spēlētāji. Tīkla augstums vīriešiem – 1,15 metru. Atšķirībā no «parastajiem» FIVB volejbola noteikumiem servi drīkst bloķēt, pārvietoties ar dibenu, piepalīdzot kājām, rokām. 

Uzbrukumā, uzņemot bumbu un blokā nedrīkst pilnībā atraut no grīdas pēcpusi, aizsardzībā var izmantot šļūkšanu uz vēdera, t.i. «līdaciņu».

Foto: Rihards LonskisPievieno komentāru

Citas ziņas