Smiltīs, mežā, basām kājām vai sporta apavos – Ilzei Pelēcei vienkārši patīk skriet 3

Sacensību seriāla «Skrien Latvija 2015» septiņu pasākumu kalendārā iekļauts arī 11. jūlija Jelgavas nakts pusmaratons, un dalībnieku sarakstā jau atrodami ap 300 sportistu. Starp tiem arī skrējēju kluba «Ozolnieki» dalībniece Ilze Pelēce, kas pieteikusies 21,0975 kilometru distancei.

«Ilze ir viena no mūsu aktīvākajām skrējējām un pagājušā gada startu vērtējumā šajā ziņā starp dāmām ierindojusies pirmajā vietā,» stāsta kluba prezidents Juris Bērziņš un atklāj, ka saviesīgā pasākumā svētdien, kad tiks izvērtēts aizvadītā gada veikums, Ilzi gaida arī balva par pirmo vietu iknedēļas skrējienu «Ozolnieku apļi» kopvērtējumā.

«Juris visu precīzi uzskaita, un, ja jau viņš sarēķinājis, tad tā arī ir,» pasmaida LLU Fizikas katedras pasniedzēja Ilze, kas piekritusi sarunai par savu dzīvi sportā. «Godīgi sakot, neesmu rezultātu skrējēja, esmu arī izbaudījusi, ko nozīmē pusmaratonā finišēt pēdējai, kad aiz muguras vairs brauc tikai ātrās palīdzības mašīna,» atkal nosmaida Ilze, ļaujot noprast, ka stundas, minūtes un sekundes viņas «paralēlajā karjerā» nav būtiskas.

- «Gada aktīvākā skrējēja» – tas laikam nozīmē krietni daudz startu. Šāgada programmā jau ierakstīts Jelgavas pusmaratons. Kā izvēlaties, kur piedalīties?

Bija laiks, kad meklēju, kur varētu startēt, bet pamazām esmu nonākusi otrā galējībā, kad jāsāk gudrot, no kā varētu atteikties. «Skrien Latvija» seriālā šosezon piedalīšos visos pusmaratonos, tas nozīmē katru mēnesi. Reizi mēnesī ir «Ielūdz Ozolnieki», un – kā neskriesi savās mājās. Daudz arī visādu citu iespēju – skriet smiltīs, skriet mežā, skriet basām kājām. 

- Kā sākās šī aizraušanās?

Sāku 2008. gada pavasarī. Dzīvodama Ozolniekos, skrējējus biju redzējusi, taču neienāca prātā, ka tas varētu attiekties arī uz mani. Bet tad viens paziņa uzaicināja noskriet «Ielūdz Ozolnieki» distanci. Aprīļa vidū sāku trenēties, pirmās sacensības bija ap Jāņiem. Vērtēšana tur pa vecuma grupām, un savā grupā izrādījos vienīgā, līdz ar to pirmā. Tā arī sākās. Pirmajā gadā rezultāti arvien uzlabojās, un 2009. gada pavasarī jau skrēju «Nordea» pusmaratonu.

Visu interviju lasiet piektdienas, 6.februāra, «Zemgales Ziņās». Foto no Ilzes Pelēces personīgā albuma

Pievieno komentāru

Komentāri 3

ANNA

Skrien vareni, bieži redzam viņu.Vēlam -tā turpin't. Malacis.

pirms 6 gadiem, 2015.02.06 13:58

huo

Kāpēc normālais sievietei būtu tā jāturpina? Lai arvien vairāk pārvērstos par skrienošu bezdzimuma radījumu? Ir miljons citu veidu kā uzturēt formu,bet nezaudēt sievišķību.

pirms 6 gadiem, 2015.02.06 17:11

Citas ziņas