Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Spēka dienā Jelgavā sestdien cels svaru bumbas un pārbaudīs sevi citās disciplīnās

Paralēli Baltu vienības dienas norisēm pilsētas iedzīvotāji un viesi sestdien, 22. septembrī, varēs pārbaudīt savus spēkus svaru bumbu celšanā. Individuālās sacensības notiks Hercoga Jēkaba laukumā, sākums pulksten 11. Apmeklētājiem būs iespēja piedalīties arī citās sportiskās aktivitātēs, radošajās darbnīcās un baudīt kultūras programmu, informē Jelgavas Sporta servisa centrā.

Jelgavas svaru bumbu celšanas sacensības organizē biedrība “­Green Extreme Team” sadarbībā ar Jelgavas Sporta servisa centru. Sacensību mērķis ir popularizēt veselīgu dzīvesveidu, svaru bumbu celšanas sportu un tautas sporta aktivitātes Jelgavā. Lai piedalītos svaru bumbu celšanas sacensībās, pieteikums jāaizpilda sacensību norises dienā sekretariātā. Dalība sacensībās ir bez maksas.

Veicinot tautas spēka pasākumu attīstību, Latvijas Ielu vingrotāju biedrība vienu dienu gadā aicina Latvijas iedzīvotājus doties uz kādu no spēka punktiem visā Latvijā un parādīt savu spēku Spēka dienas fiziskajās aktivitātēs. Šogad ikviens interesents savu varēšanu varēs parādīt pievelkoties, pietupienos un balstā guļus uz apakšdelmiem (planks).

2017. gadā fiziskās aktivitātes Latvijā tika veiktas vairāk nekā 50 spēka punktos, iesaistoties 5 506 dalībniekiem. Kopā Latvijas iedzīvotāji pievilkās 25 594 reizes, veica 293 329 pietupienus un nostāvēja balstā guļus uz apakšdelmiem četras dienas 18 stundas un 52 minūtes. Jelgava pērn bija sestā spēcīgākā Latvijas pilsēta.

Spēka dienas disciplīnas

■ Pievilkšanās – viens no efektīvākajiem vingrinājumiem ķermeņa augšdaļas stiprināšanai. To veicot, iespējams attīstīt roku, plecu, krūšu, vēdera un muguras muskulatūru. Pievilkšanās iemāca labāk pārvaldīt ķermeni, būtiski palielina satvēriena spēku un uzlabo stāju. 

■ Pietupieni – viens no efektīvākajiem vingrinājumiem, lai stiprinātu sēžamvietas muskulatūru un tonizētu augšstilbus. Pietupieni ir vingrinājums, kuru var pildīt jebkur gan telpās, gan āra apstākļos, jo nav nepieciešams īpašs inventārs. 

■ Planks – viens no efektīvākajiem vingrinājumiem dziļās muskulatūras stiprināšanai. Šajā vingrinājumā iesaistās gandrīz visi ķermeņa muskuļi. Planks ir vingrinājums, kuru var pildīt jebkur gan telpās, gan āra apstākļos, jo nav nepieciešams īpašs inventārs.


Foto: pixabay.com

Pievieno komentāru

Citas ziņas